Koeman eist grote EK-verandering: "Het is belachelijk"

door
Koeman eist grote EK-verandering:

De eerste interland-break van het kalenderjaar 2024 zit er alweer op. Een groot deel van de bondscoaches kan zich nu gaan toeleggen op het vormen van hun selectie voor het komende Europees kampioenschap. Al maakte de UEFA de selectieprocedure er niet gemakkelijk op.

Het vorige EK zou normaal gezien plaatsvinden in de zomer van 2020. Maar de wereldwijde corona-pandemie besliste daar anders over. Uiteindelijk kon het toernooi een jaartje later dan toch afgewerkt worden, weliswaar onder strikte voorzorgsmaatregelen.

De pandemie had echter nog meer gevolgen. Zo besloot de Europese voetbalbond om de selectie te vergroten. Waar oorspronkelijk slechts 23 spelers per land mochten deelnemen (20 veldspelers en 3 doelmannen), werd dat aantal opgetrokken tot 26 stuks.

LEES OOK: Zorgen in omgeving Viktor Verhulst: “Is hij zwakbegaafd?”

Terug naar 23 spelers

Die maatregel werd door de propvolle kalender ook doorgetrokken tijdens het wereldkampioenschap van eind 2022. Maar inmiddels besloot de UEFA om opnieuw in te grijpen. Voor het EK van komende zomer worden de selecties opnieuw teruggeschroefd naar 23 spelers. Opvallend gezien het overtal aan wedstrijden dat de spelers aan de Europese top tegenwoordig afwerken.

Nederlands bondscoach Ronald Koeman trok dan ook aan de alarmbel. "Ik vind het absurd dat je voor het EK maar 23 spelers mag selecteren", sakkerde hij bij NOS. "Als je deze periode ook weer ziet, bij alle landen. Zó veel blessures… Je gaat richting het einde van het seizoen, daarin zal het alleen maar erger worden. Als er één speler wegvalt kan je al geen elf tegen elf meer spelen."

Steun van collega's

Koeman hoopt dan ook dat UEFA alsnog tot inkeer komt. Daar zal de Nederlander in de komende weken ook nadrukkelijk voor lobbyen. En hij lijkt daarbij de steun te krijgen van nog meer bondscoaches. "Ik begrijp ook dat veel meer landen er op deze manier in staan. Ik sprak er net nog over met Julian Nagelsmann (bondscoach Duitsland, red.) en hij vindt het ook. Het is echt belachelijk dat je maar 23 spelers mag selecteren", aldus Koeman.

De UEFA moet weer 26 spelers per selectie toelaten ...

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

13
13
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

32
32
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

31
31
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

151
151
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

205
205
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

24
24
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

67
67
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

156
156
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

112
112
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

30
30
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

449
449
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

526
526
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

457
457
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

489
489
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

313
313
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

451
451
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1164
1164
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1325
1325
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

377
377
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

401
401
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

363
363
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

353
353
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

643
643
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

763
763
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

323
323

Meer sportnieuws