Riemer verklaart vreemde keuzes: "Het is mijn fout"

door
Riemer verklaart vreemde keuzes:

Brian Riemer maakte geen goede beurt tegen KV Kortrijk. Hij gokte en verloor zwaar. Het siert de trainer dat hij achteraf de hand in eigen boezem stak.

Het was bizar dat Anderlecht tegen de laatste uit de stand met Mats Rits en Thomas Delaney op het veld verscheen. De twee zijn lepe voetballers die vooral defensief van waarde zijn. Inzake balbezit en creatief vermogen is hun bijdrage zo goed als nihil. Het zijn dienende spelers, waarvan één van de twee plots dragend moest worden. Dat lukte zoals verwacht niet. Vooral Delaney speelde zeer matig.

LEES OOK: Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Delaney voorlopig pover

"Dat er te weinig creativiteit was met Rits en Delaney? Ik ben het met je eens. Maar het is te gemakkelijk om hen van alles de schuld te geven. Is Delaney momenteel op zijn best? Neen. Hebben we hem nodig tijdens de play-offs? Ja. Hij speelde tien wedstrijden niet. Om weer in vorm te komen, moet hij spelen. Gezien de vier gele kaarten van Stroeykens, Leoni en Hazard heb ik Thomas speeltijd gegeven", zei de coach aan La Dernière Heure.

Vooraan speelde Kasper Dolberg en Luis Vazquez. Paars-Wit had geen aanvoer vanaf de flanken, waar Riemer deels zelf voor zorgde door op links eigenlijk niemand echt te posteren. Het was hopen op een flits van Dolberg of Dreyer, die beiden wel niet onaardig speelden in balbezit.

Riemer geeft fout toe

"Het is waar dat we moeite hadden om de bal vooraan te houden. Maar de voorzetten waren ook niet goed, er was geen chemie op het middenveld en we verloren door een individuele fout van Zeno. Het is aan ons om te analyseren of we nog samen met Dolberg en Vazquez kunnen spelen. Is dit een interessant plan B? Het is aan ons om de antwoorden te vinden."

Het antwoord is dat dit niet voor herhaling vatbaar is in matchen als Anderlecht het spel moét maken. Dat had Riemer moeten weten. "Ik neem de verantwoordelijkheid voor deze nederlaag. Ik heb me vergist, het was fout", gaf hij toe. Dat siert de coach.

Moet Delaney in de basis blijven staan?

Meest recent

Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

32
32
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

5
5
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

187
187
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

196
196
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

101
101
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

333
333
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

78
78
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

68
68
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

35
35
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

121
121
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

44
44
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

81
81
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

63
63
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

71
71
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

44
44
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

95
95
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

238
238
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

42
42
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

298
298
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

157
157
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

187
187
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

107
107
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

151
151
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

91
91
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

138
138

Meer sportnieuws