Fluitconcerten in Lotto Park: RSCA blameert zich tegen hekkensluiter

door
Fluitconcerten in Lotto Park: RSCA blameert zich tegen hekkensluiter

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie op een erg teleurstellende manier afgesloten. De Brusselaars verloren zaterdagavond immers met 0-1 van KV Kortrijk, dat voor de speeldag nog helemaal laatste stond. Hierdoor krijgt leider Union SG zondag de kans om opnieuw uit te lopen tot 9 punten van Paars-Wit.

RSCA vatte zijn laatste thuismatch voor de PO's met een pak vertrouwen aan. De recordkampioen had zijn laatste zes competitiematchen al winnend afgesloten. De laatste nederlaag in de Jupiler Pro League dateerde alweer van eind oktober, op eigen veld had Paars-Wit zelfs nog geen enkel competitieduel verloren dit seizoen.

Aangepaste veldbezetting

Bijna niemand durfde op voorhand te voorspellen dat KV Kortrijk een einde zou maken aan die straffe reeks. De Kerels komen weliswaar beter voor de dag sinds coach Alexandersson het roer overnam, maar leek de reguliere competitie als laatste te gaan afsluiten. Van die waardeverhoudingen was tijdens de eerste helft echter weinig merkbaar.

Bij de thuisploeg besloot coach Riemer om dan toch geen risico te nemen met spelers die in geel gevaar verkeerden. Hij koos daarom voor een veldbezetting met twee spitsen. Hierdoor hanteerde RSCA opvallend veel lange ballen. Er was echter veel te weinig aansluiting op het duo Vazquez/Dolberg, van goede flankvoorzetten was zelfs helemaal geen sprake.

Verdienstelijk KVK

Bovendien viel Verschaeren al snel geblesseerd uit. En een doelpunt van Dreyer werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. KVK speelde op zijn beurt dan weer een meer dan verdienstelijke wedstrijd in het Lotto Park. De West-Vlamingen legden bij momenten goed voetbal op de mat en konden zo nu en dan gevaarlijk dreigen. Bij een 0-0-tussenstand aan de rust was het eerste fluitconcert dan ook al een feit.

Anderlecht kwam wel goed uit de kleedkamer en dreigde via Dreyer en Vazquez. Al mocht RSCA vooral van geluk spreken dat Mehssatou de openingstreffer liet liggen tegen zijn ex-club. Bij de thuisploeg werden onder meer Leoni en Hazard dan toch in de strijd gegooid. Maar veel leverde dat in eerste instantie niet op, integendeel.

Blunder Debast

Nadat Debast achterin aan het klungelen ging, profiteerde de gretige Davies optimaal door de 0-1 voorbij Schmeichel te werken. RSCA probeerde daarna nog een slotoffensief op poot te zetten, maar slaagde daar niet in. Paars-Wit claimde wel een strafschop, die werd echter terecht afgewimpeld door de VAR.

En zo bleef het uiteindelijk bij 0-1. Een geweldige stunt voor KVK, dat de Play-Downs met een extra portie vertrouwen kan aanvatten. Anderlecht moet dan weer hopen dat ook Union zondag punten laat liggen tegen Antwerp. De supporters lieten vlak na affluiten hun onvrede nog eens merken.

POLL: Anderlecht heeft voldoende kwaliteit om kampioen te spelen ...

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

43
43
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

66
66
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

139
139
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

46
46
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

142
142
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

321
321
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1019
1019
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

171
171
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

396
396
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

245
245
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

329
329
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

104
104
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

316
316
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

404
404
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

448
448
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

112
112
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

689
689
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

160
160
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1337
1337
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

550
550

Meer sportnieuws