Union doet concurrentie beven: "Kampioen én beker winnen"

door
Union doet concurrentie beven:

Union SG heeft donderdag op fraaie wijze afscheid genomen van het Europese voetbal. De Brusselaars sneuvelden tegen tegen Fenerbahçe, maar wisten de terugmatch wel met 0-1 te winnen. Een extra vertrouwensboost dus met oog op de titelstrijd.

Na de heenmatch leek de uitschakeling al een feit voor de Unionisten. In Brussel werd immers met 0-3 verloren van de Turkse grootmacht. Coach Alexander Blessin besloot dan ook om van de return gebruik te maken om verschillende spelers rust te gunnen en vatte de partij aan met een verdedeld B-elftal.

Desondanks kwam Union opnieuw sterk voor de dag. De vervangers van de sterkhouders bewezen dat ook zij hun plaats verdienen en maakten het Fenerbahçe knap lastig. In de tweede helft kwam Union ook verdiend op voorsprong. Mits wat meer meeval in de afwerking had het de Turken helemaal kunnen doen wankelen.

LEES OOK: Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Signaal naar concurrentie

Voor Union was deze overtuigende prestatie bovendien welgekomen na twee mindere wedstrijden. Als er al sprake was van een dipje, dan lijkt dit niet lang te gaan duren. Dat doet dus het beste vermoeden voor de titelstrijd in de komende weken.

Blessin had het achteraf zelfs over een soort van statement. "Men wil ons bekritiseren en zeggen dat we vermoeid zijn en dat we in een zwakke situatie zitten, maar eerlijk gezegd: I don’t give a sh*t. Dit is een duidelijk signaal naar de rest van de competitie", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Ambities op tafel

In ieder geval kunnen de Unionisten zich nu volledig gaan toeleggen op de titelstrijd en vervolgens de bekerfinale. Aan de honger bij de spelers zal het in ieder geval niet gelegen hebben. "We moeten onze ambities voor het vervolg van het seizoen niet verstoppen. We staan in de bekerfinale en staan ook bovenaan in de competitie. Natuurlijk willen we graag de beker winnen en ook kampioen worden. Daar gaan we nu vol voor, en we zien wel wat het wordt", aldus Alessio Castro-Montes.

Het seizoen van Union is nu al geslaagd ...

Meest recent

Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

15
15
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

42
42
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

141
141
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

94
94
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

185
185
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

47
47
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

112
112
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

43
43
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

27
27
Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

15
15
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

204
204
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

155
155
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

71
71
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

291
291
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

32
32
Boze Cetinkaya: "Daar ligt het toch niet aan?"

KVC Westerlo werd door Beerschot uitgeschakeld in de Beker van Belgie. Vicevoorzitter Hasan ...

43
43
Anderlecht met luxeprobleem: Coucke aan zet?

RSC Anderlecht kent alweer een pover seizoen. Ook vorig jaar was het niet veel soeps. De echte stap ...

737
737
Kompany klaar voor nieuw spektakel: "Een topper!"

Vincent Kompany levert uitstekend werk bij Bayern München. Hij heeft geschiedenis geschreven ...

65
65
"Hasi? Het is normaal dat de fans hem viseren"

Besnik Hasi kreeg de afgelopen dagen steun in bepaalde media. Brian Riemer werd bijvoorbeeld veel ...

75
75
Patrick Vieira weer ontslagen na dramatische reeks

Patrick Vieira was een geweldige voetballer, maar zijn trainerscarrière is voorlopig ...

23
23
'Anderlecht verbaast: kandidaat-opvolger Hasi bekend'

De crisis loert alweer om de hoek bij RSC Anderlecht, waar Besnik Hasi zijn stoel wankelt als nooit ...

573
573
Genk recupereert sterkhouders: Fink hakt knopen door

KRC Genk gaat zondag op bezoek bij Westerlo. Na twee gelijke spelen op een rij hoopt Thorsten Fink ...

164
164
“Ja, ik doe het nog” – Van Gucht zorgt voor opschudding

Het was een ochtend met een hoek af in De Weekwatchers, het radioprogramma van Ruben Van Gucht op ...

301
301
Coucke vs. Renard: Hasi veroorzaakt rel bij Anderlecht

D-Day voor Besnik Hasi, die maar best kan winnen van zijn ex-club KV Mechelen wil hij nog aanblijven ...

521
521
Uitstel van executie: nieuwe wending in soap rond DAZN

Even leek er een rampscenario in de maak, maar vrijdag besloot DAZN om de volgende schijf van het ...

396
396

Meer sportnieuws