Terugkeer naar Club Brugge? Broos geeft het antwoord

door
Terugkeer naar Club Brugge? Broos geeft het antwoord

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de Europese sleutelmatch van donderdagavond tegen Molde FK. Ondertussen wordt er achter de schermen echter ook al naar komend seizoen toegewerkt. Het belooft immers een drukke zomer te worden bij Blauw-Zwart.

De kans is groot dat de Bruggelingen op zoek moeten naar een nieuwe hoofdcoach. Ronny Deila blijft vooralsnog op post, maar het heeft er alle schijn van dat hij na het seizoen weer moet beschikken. Daarnaast zal er ook aan de spelersselectie gesleuteld worden. Een kwaliteitsinjectie lijkt immers nodig en er zullen bepaalde spelers vervangen moeten worden.

LEES OOK: Staelens: "Hij is altijd onderschat geweest in België"

Takenpakket opgesplitst

Maar eerst wordt het voor Club zaak om de bestuurskamer volledig op orde te krijgen. Zoals geweten zwaait CEO Vincent Mannaert immers definitief af. Om hem te vervangen werd inmiddels een nieuwe structuur opgemaakt. Daarbij zal nieuwe CEO Bob Madou de dagelijkse leiding op zich nemen. Het sportieve takenpakket van Mannaert wordt dan weer opgesplitst.

Dévy Rigaux werd bijvoorbeeld aangesteld als 'Director of Football', hij zal zich vooral over de transfers bekommeren. Maarten Dedobbeleer wordt op zijn beurt de nieuwe 'Sports Director', waarbij hij zich zal buigen over de meer praktische zaken van de sportieve werking. Daarnaast wil Club ook een 'Technical Director' aanstellen.

Ervaren profiel gezocht

Deze persoon zal nauw betrokken worden bij de eerste ploeg en moet een klankbord vormen voor de hoofdtrainer. Daarvoor mikt Blauw-Zwart op iemand met de nodige ervaring, die liefst goed vertrouwd is met het Belgische voetbal. En iemand die zelf niet langer de brandende ambitie heeft om hoofdcoach te worden.

Verschillende namen doen daarvoor de ronde. Zo was er bijvoorbeeld al contact met Hugo Broos. Die was als speler én als trainer immers al succesvol met Club Brugge. In de voorbije jaren leverde hij dan weer goed werk in Afrikaanse loondienst. In januari haalde hij zelfs nog de bronzen medaille op de Africa Cup als bondscoach van Zuid-Afrika.

Geen vertrek bij Bafana Bafana

Maar Club lijkt de naam van Broos te kunnen doorstrepen. Bij het Zuid-Afrikaanse Far Post bevestigt hij namelijk dat hij de Zuid-Afrikaanse bond trouw blijft. "Ik twijfelde om door te gaan om verschillende redenen, waaronder mijn familie. Daar zijn echter oplossingen voor gevonden. In het voetbal weet je natuurlijk nooit, morgen kan het tegenovergestelde brengen van wat je vandaag zegt. Maar ik heb geen intentie om te vertrekken", stelt Broos. "Er waren geruchten, maar dat zijn louter geruchten. Er speelde slechts één ding concreet (Club Brugge?), dat heb ik geweigerd. We zullen zien, maar als er niets gebeurt ga ik door tot 2026."

Club Brugge kan beter voor een moderner profiel gaan ...

Meest recent

Alarmbellen gaan af op Antwerp: "Het is onwezenlijk"

Antwerp FC slaagde er maandag niet in om in de resterende minuten op het veld van Standard zijn ...

31
31
Vertederende Nainggolan pakt uit met spraakmakende biecht

Van dubbele wodka’s tot dubbele bodems: Radja Nainggolan (37) dook maandagavond op in De ...

8
8
Rio Ferdinand reageert met 5 woorden op prestatie Lammens

Senne Lammens is goed begonnen aan zijn grote avontuur als doelman van Manchester United. Afgelopen ...

127
127
'Topcoach klopt op tafel: onverwachte Anderlecht-transfer'

Coach Besnik Hasi krijgt er weldra een extra troef bij in zijn selectie bij RSC Anderlecht. Ali ...

296
296
Fink speelt met vuur: "Doe dat niet, Thorsten!"

KRC Genk heeft zijn zegereeks van vlak voor de interland-break niet kunnen doortrekken. Zondag ...

217
217
'Club speelt Onyedika kwijt: nieuwe gegadigden bekend'

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij het ongeslagen Bayern München. ...

291
291
Wilmots met grond gelijk gemaakt: "Tart alle verbeelding"

Standard heeft dan toch de drie punten overgehouden aan het gestaakte duel tegen Antwerp FC. Al ...

199
199
Italië gelooft z’n ogen niet: 'De Bruyne kapot bij Napoli'

Kevin De Bruyne werd in Turijn niet geholpen, maar in de steek gelaten. Zonder een echte spits en ...

224
224
Union bouwt bedenkelijke reputatie op: "Grenst aan gemene"

Landskampioen Union SG staat dinsdagavond opnieuw voor een enorme uitdaging in de Champions League. ...

203
203
Anderlecht tóch genekt? Nieuwe twist in offside-kwestie

Bij RSC Anderlecht heerste afgelopen zondag heel wat onvrede over het afgekeurde doelpunt van ...

232
232
'Bliksemvertrek bij Club: topaanwinst maakt knaltransfer'

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Bayern München. Een loodzware ...

357
357
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

In het eerste weekend na de interlandbreak eiste de arbitrage, al dan niet terecht, hier en daar ...

139
139
Hasi hakt knopen door: topaankoop in nesten bij Anderlecht

De zomermercato was geen doorslaand succes voor RSC Anderlecht, al vinden een aantal van Olivier ...

224
224
'Club Brugge & KV Mechelen bikkelen om ruwe diamant'

Club Brugge neemt het in de Champions League woensdag op tegen Bayern München. Blauw-Zwart ...

361
361
Wilmots versus Lardot: Standard in de clinch met KBVB

Standard hield maandag vlot stand in de resterende zes minuten tegen Antwerp, dat wel onder ...

217
217
Goots schrikt zich rot: Gheysens belt met pikante boodschap

“Ik verslikte me, ook al was mijn koffie al op,” zo liet Goots zopas optekenen bij GVA. ...

484
484
Conte doet boekje open over bankzitter Noa Lang

In de Champions League staat dinsdag het duel tussen de kampioenen van Italië en Nederland op het ...

265
265
Standard-Antwerp krijgt serieus staartje: topadvocaat ingezet

Maandagnamiddag werden de resterende minuten van het duel tussen Standard en Antwerp FC afgewerkt. ...

740
740
'Clement zet zich schrap: herkansing in topcompetitie'

Sinds zijn ontslag bij Rangers FC zit Philippe Clement nog steeds zonder club. Maar daar zou wel ...

250
250
Harry Kane bekent kleur: "Wat ik over Club Brugge weet?"

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur. Daarin maakt Club ...

353
353
Plottwist van formaat: Nathan De Cat tóch in WK-selectie

Begin volgende maand gaat in Qatar het WK U17 van start. België neemt deel aan dat toernooi en ...

293
293
Hasi houdt adem in: revelatie Anderlecht in lappenmand?

Een zege leverde het niet op, maar tegen STVV blonk Nathan De Cat wel andermaal uit bij RSC ...

284
284
Fink moet puzzelen: Genk geteisterd door blessuregolf

KRC Genk krijgt maar geen lijn in de prestaties, want na de weinig overtuigende zeges tegen Dender ...

345
345
Bommetje in Anderlecht: Hasi in de clinch met toptalent

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen STVV. Vooral in de tweede helft ...

494
494
Mokerslag voor Leko: noodlot slaat toe bij AA Gent

AA Gent ging zondag met de billen bloot tegen Zulte Waregem. Een regelrechte blamage voor de ...

456
456

Meer sportnieuws