Grote terugkeer naar Club Brugge? Preud'homme reageert

door
Grote terugkeer naar Club Brugge? Preud'homme reageert

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de Europese sleutelmatch van aanstaande donderdag tegen Molde FK. Ondertussen wordt er achter de schermen echter ook al naar komend seizoen toegewerkt. Het belooft immers een drukke zomer te worden bij Blauw-Zwart.

De kans is groot dat de Bruggelingen op zoek moeten naar een nieuwe hoofdcoach. Ronny Deila blijft vooralsnog op post, maar het heeft er alle schijn van dat hij na het seizoen weer moet beschikken. Daarnaast zal er ook aan de spelersselectie gesleuteld worden. Igor Thiago vertrekt al zeker en mogelijk volgen nog meer spelers dat voorbeeld, zij moeten op gepaste wijze vervangen worden.

Maar eerst wordt het voor Club Brugge zaak om de bestuurskamer volledig op orde te krijgen. Zoals geweten zwaait CEO Vincent Mannaert binnen enkele weken immers definitief Om hem te vervangen werd inmiddels een nieuwe structuur opgemaakt. Daarbij zal nieuwe CEO Bob Madou de dagelijkse leiding op zich nemen. Het sportieve takenpakket van Mannaert wordt dan weer opgesplitst.

Senior profiel gezocht

Dévy Rigaux werd bijvoorbeeld aangesteld als 'Director of Football', hij zal zich vooral over de transfers bekommeren. Maarten Dedobbeleer wordt op zijn beurt de nieuwe 'Sports Director', waarbij hij zich zal buigen over de meer praktische zaken van de sportieve werking. Daarnaast wil Club ook een 'Technical Director' aanstellen. Iemand die nauw betrokken is bij de eerste ploeg en een klankbord wordt voor de hoofdtrainer.

Daarvoor mikt Blauw-Zwart op iemand met de nodige ervaring, die liefst goed vertrouwd is met het Belgische voetbal. Verschillende namen doen daarvoor de ronde. Zo was er bijvoorbeeld al contact met Hugo Broos en Francky Dury. Er worden echter nog meer opties gevolgd. Één man voldoet op papier alvast perfect aan het geschikte profiel: Michel Preud'homme.

MPH bedankt vriendelijk

De ex-doelman zit momenteel zonder werkgever, kent Blauw-Zwart op zijn duimpje van tijdens zijn periode als hoofdtrainer en geniet heel wat aanzien binnen de club. Bovendien is zijn zoon momenteel al actief bij Club als CEO van Club Nxt en Club YLA. De functie lijkt MPH ook als gegoten. Maar een terugkeer van Preud'homme Senior blijkt totaal niet aan de orde. Zo laat hij aan Het Nieuwsblad formeel weten dat hij niet openstaat voor de job. De kans dat hij ooit nog actief zal zijn binnen de voetbalwereld wordt dan ook steeds onwaarschijnlijker.

JOUW MENING TELT:
MPH zou een ideale TD zijn voor Club ...

Meest recent

'Club pakt door: meteen tweede zomeraanwinst op komst'

Bij Club Brugge maken ze doorgaans vroeg in de zomer hun transferhuiswerk. Zaterdag wisten ze al hun ...

0
0
Oranje neemt uitstekende start in WK-kwalificaties

Een dag na de Rode Duivels begon ook Oranje aan zijn kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In ...

7
7
'Perisic versiert in herfst van carrière nog droomtransfer'

Ivan Perisic begon zijn profcarrière ooit nog bij KSV Roeselare en passeerde daarna ook nog ...

78
78
'Club Brugge kopieert Union: aanwinst à la Mirallas'

Club Brugge droomde dit seizoen van een eerste dubbel in bijna 30 jaar tijd, maar greep opnieuw mis. ...

138
138
'Trainerswissel bezorgt Mandela Keita knaltransfer'

In oktober 2023 maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar sindsdien is Mandela Keita toch wat ...

43
43
'Gretig La Louvière shopt nu ook in La Liga'

We krijgen komend seizoen opnieuw een verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. In het zog ...

27
27
Gemiste Anderlecht-transfer kwam hard aan: "Voelde me verraden"

Anderlecht was de voorbije weken al druk in de weer op de transfermarkt, maar het huiswerk van ...

289
289
‘De Mil naar Antwerp: dan wordt de knoop doorgehakt’

Antwerp is al voor de derde keer op een jaar tijd op zoek naar een nieuwe trainer. Vorige zomer ...

468
468
Tranen bij Kat Kerkhofs na emotionele woorden van Dries

Dries Mertens werd afgelopen week tot ereburger van Napels gekroond. De aanvaller maakte jarenlang ...

47
47
Bleek Engeland voorkomt maar net blamage in Andorra

In de kwalificaties voor het WK 2026 is Engeland nog altijd foutloos. Nadat ze in maart al ...

62
62
'Arsenal verrast met transfer bij Chelsea'

Binnen enkele weken opent de transfermarkt officieel de deuren, maar ondertussen worden er al heel ...

60
60
'Done deal: Club Brugge haalt ex-publiekslieveling terug'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Blauw-Zwart zal heel wat spelers zien ...

470
470
Bliksemvertrek Huerta bij RSCA? Mexicaan reageert opvallend

RSC Anderlecht haalde in januari César Huerta voor de neus van Union SG naar Brussel. De ...

432
432
Club Brugge betaalt zwaar: "Dit hebben we nog nooit gezien"

Bij Club Brugge gaan ze héél veel transfers afronden de komende weken en maanden. ...

448
448
Straf nieuws bij KV Mechelen: "Oprecht dankbaar"

KV Mechelen is een traditieclub pur sang. Voetbal leeft er en het is als speler één ...

493
493
'Knaltransfer Bakayoko: club meldt zich bij PSV'

Waar speelt Johan Bakayoko volgend seizoen? Dat is nog een groot vraagteken, maar het staat vast de ...

72
72
Vandenbempt kraakt één beslissing van Garcia helemaal af

België verloor al meteen heel dure punten op het veld van Noord-Macedonië. De Rode Duivels ...

296
296
Analisten botsen over Rode Duivel: “Hij brengt te weinig”

België speelde zwak tegen Noord-Macedonië. Defensief was het weer pover, maar ook ...

404
404
Slaat Anderlecht nieuwe slag dankzij KV Mechelen?

RSC Anderlecht gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars moeten zich nog stevig ...

852
852
Hoe de positie van Simons al maanden item is bij Westerlo

Het nieuws dat de positie van Timmy Simons onder druk staat bij KVC Westerlo kwam als een verrassing ...

226
226
Schot in de roos bij STVV: "Er was eerder al contact"

Bij STVV haalden ze in januari Visar Musliu in huis. De centrale verdediger bleek een welgekomen ...

295
295
Slaat Renard weer toe in de Major League Soccer?

RSC Anderlecht lijkt van plan een karrenvracht aan transfers te doen. Het gaat allemaal om jonge ...

274
274
Vandenbempt ziet Duivels probleem: "Het blijft schrikken"

België speelde over de hele lijn een zeer povere match in Noord-Macedonië. De Belgen ...

218
218
KRC Genk stoomt door: volgende contractverlenging

Bij KRC Genk zijn ze druk bezig met het openbreken van de contracten van jonge talenten. De ...

258
258
Ooit gewild door KRC Genk, nu toptransfer van Inter

In het voetbal kan het soms héél snel gaan. Internazionale heeft vandaag zijn volgende ...

122
122

Meer sportnieuws