Gent bibbert en beeft: "Frustrerend en ontgoochelend"

door
Gent bibbert en beeft:

Komend weekend worden de twee laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Daarbij heeft AA Gent zijn lot niet langer in eigen handen. Ondanks een verdienstelijk gelijkspel tegen leider Union SG, zijn de Buffalo's teruggezakt naar de 8ste plaats.

Bij de start van de tweede seizoenshelft leken de Oost-Vlamingen nog een zekerheid voor deelname aan de belangrijkste nacompetitie. Maar vervolgens kende Gent een gigantische inzinking. Door een combinatie van factoren sneuvelde de Buffalo's niet alleen in de Croky Cup en Conference League, ze zakten ook helemaal weg in het JPL-klassement.

Tot afgelopen weekend had Gent zijn lot echter nog steeds in eigen handen. Indien de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck de volle buit had gepakt in het Dudenpark kon het de laatste speeldag aanvatten op een gedeelde vijfde plaats. Een zege komend weekend op eigen veld tegen Charleroi was dan altijd voldoende voor een plek in PO I.

Hopen op misstap

Zelfs een gelijkspel had dan kunnen volstaan. Nu zullen de Buffalo's moeten winnen én rekenen op een miststap van de concurrentie. Zowel Cercle Brugge als KV Mechelen en/of KRC Genk zal met punten moeten smodderen. Indien zij tijdens de laatste match van de reguliere competitie geen fouten maken, is Gent andermaal veroordeeld tot de Europe Play-Offs.

Na de puntendeling op Union was de teleurstelling dan ook groot. Al moet gezegd dat de Buffalo's een behoorlijk verdienstelijke match speelden. "Uiteraard zijn we enorm ontgoocheld. We kwamen naar hier om te winnen en hadden een duidelijk plan – dat we goed uitvoerden. Helaas waren de details niet in ons voordeel", stelt Ismaël Kandouss op de clubwebstek.

Bibberen en beven

Het wordt voor Gent dus nog een weekje bibberen. "Dit is natuurlijk frustrerend en ontgoochelend. We hebben gewoon de kwaliteiten voor Play-Off I", stelt Julien De Sart, die evenwel nog niet opgeeft. "Het is alleszins nog niet gedaan. Volgende zondag moeten we ons werk doen tegen Charleroi en hopen dat de concurrenten het laten liggen."

POLL: Gent haalt alsnog PO I ...

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

34
34
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

70
70
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

68
68
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

78
78
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

132
132
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

218
218
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

137
137
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

218
218
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

102
102
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

348
348
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

204
204
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

611
611
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

220
220
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

63
63
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

489
489
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

117
117
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

233
233
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

338
338
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

204
204
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

55
55

Meer sportnieuws