Antwerp in diepe ellende: Van Bommel naar exit geduwd

door
Antwerp in diepe ellende: Van Bommel naar exit geduwd

Mark Van Bommel heeft Antwerp FC naar ongekende successen geleid, inclusief de landstitel en de Champions League-poulefase. Ondanks zijn ambitie botst hij met het clubtempo en financiële uitdagingen.

Geruchten suggereren dat Van Bommel mogelijk de club verlaat vanwege aanhoudende spelersverkopen en de schorsing van sportief directeur Marc Overmars. De toekomst van de Nederlandse coach bij Antwerp lijkt hoogst onzeker.

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Mark Van Bommel heeft de Belgische competitie uitgespeeld

In slechts één seizoen heeft Mark van Bommel bij Antwerp FC een ongekende triomftocht beleefd, waarbij hij alle mogelijke prijzen heeft veroverd: de landstitel, de Beker van België en de Supercup.

Maar daar blijft het niet bij. Hij heeft ook geschiedenis geschreven door RAFC voor het eerst naar de prestigieuze poulefase van de Champions League te loodsen.

Van Bommel begint eindelijk zijn status als kroonprins van het Nederlandse trainersgilde te bevestigen, en zijn geloofwaardigheid als topcoach, na teleurstellende periodes bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg, is weer stevig hersteld.

Na het vorige succesjaar hebben Van Bommel en Antwerp begin september besloten hun samenwerking voort te zetten. Een contractverlenging tot en met 30 juni 2025 bekrachtigde hun commitment aan een succesvolle toekomst.

“Wat Mark hier heeft neergezet en hoe hij werkt, is bewonderenswaardig”, zei CEO Sven Jaecques. Bovendien is er een sterke klik ontstaan tussen Mark, Marc Overmars, de voorzitter en mijzelf, wat voor een positieve sfeer heeft gezorgd.”

Van Bommel razend ambitieus: Antwerp legt hem niets in de weg

Mark van Bommel ademt ambitie, en het is overduidelijk dat zijn plafond en potentieel verder reikt dan de grenzen van de Jupiler Pro League. Antwerp FC is er zich van bewust dat zijn coach grote ambities koestert en vorige zomer hield de club zelfs rekening dat hun samenwerking slechts van korte duur zou zijn.

Het Laatste Nieuws meldde toen dat, mocht er een verleidelijk aanbod voor Van Bommel komen, Antwerp, als blijk van waardering voor zijn verdiensten, niet in de weg zou staan. Vorige week heeft Gazet van Antwerpen ook bevestigd dat Antwerp niet zal dwarsliggen als Van Bommel een stap voorwaarts in zijn loopbaan kan zetten.

“Er zullen sowieso clubs uit topcompetities polsen, en zelfs al duikt er niet meteen iets interessants op, dan nog zou hij ervoor kunnen kiezen om zijn contract - uiteraard in overleg met het bestuur - vroegtijdig te beëindigen”, aldus de krant.

Antwerp moet temporiseren: niet naar de zin van ambitieuze Van Bommel

Marc Overmars heeft eerder dit seizoen opgemerkt dat alles bij de club momenteel in een stroomversnelling gaat, wat mogelijk leidt tot iets te hooggespannen verwachtingen. Aan de andere kant botst dit met de ambitieuze instelling van de Nederlandse coach.

Hoewel Mark van Bommel uitstekend werk levert met de beschikbare middelen, is dit zeker geen vanzelfsprekendheid. Het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid in januari, gecombineerd met een blessuregolf en een selectie die wellicht niet overdreven kwalitatief was, legt extra druk op de situatie.

Volgens Gazet van Antwerpen zou dit voor Van Bommel een extra reden kunnen zijn om na dit seizoen een punt te zetten achter zijn tijd bij de club.

De verkoop van Vermeeren is maar het begin: Van Bommel naar exit gedwongen

Vorige week meldde Het Laatste Nieuws dat Mark van Bommel verschillende hints heeft gegeven die erop wijzen dat hij twijfelt over zijn toekomst bij Antwerp FC. “Net voor Kerstmis verbaasde Van Bommel zich al over de financiële problemen bij Antwerp”, aldus de krant.

Bovendien zullen er naar verwachting komende zomer nog meer belangrijke spelers vertrekken om de financiën in evenwicht te brengen. De schorsing van zijn vertrouwenspersoon en klankbord, Marc Overmars, draagt ook niet bij aan een positieve sfeer.

“Geen enkele trainer is blij met een spelersexodus. Ook de schorsing van sportief directeur Marc Overmars is er niet naar om het humeur van Van Bommel op te krikken.”

Hoewel Van Bommel nog geen definitieve beslissing heeft genomen, heerst er in de kleedkamer het gevoel dat hij aan zijn laatste maanden bezig is.

Zijn populariteit binnen en buiten de club is enorm, en familiaal gezien lijkt Antwerp FC de ideale bestemming voor hem. Volgens Gazet van Antwerpen is de moeilijke combinatie van sportieve en financiële uitdagingen wellicht de belangrijkste factor die hem naar de exit kan duwen.

“Want het stopt niet bij Vermeeren. Antwerp zal straks nog meer spelers moeten verkopen om in de groene cijfers te geraken.”

Is Van Bommel volgend seizoen nog de coach van Antwerp?

Meest recent

Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

37
37
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

133
133
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

28
28
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

77
77
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

109
109
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

68
68
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

140
140
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

469
469
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

340
340
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

65
65
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

221
221
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

144
144
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

522
522
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

148
148
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

226
226
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

184
184
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

218
218
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

289
289
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

143
143
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

300
300
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

78
78
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

173
173
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

154
154
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

85
85
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

293
293

Meer sportnieuws