Bekermatch op Antwerp krijgt duur staartje voor KVO

343 stemmen
Bekermatch op Antwerp krijgt duur staartje voor KVO

KV Oostende is momenteel volop in gesprek met kandidaat-overnemers die de club van de afgrond moeten behoeden. Tot die overname rond is, moet er wel zoveel mogelijk bespaard worden. Maar de bekermatch op het veld van Antwerp FC levert KVO nu overbodige kosten op.

Nadat mecenas Marc Coucke in 2017 besloot om zijn centen in RSC Anderlecht te gaan pompen, ging KVO ook al door een onzekere periode. De oplossing kwam toen echter uit Amerikaanse hoek. Het investeringsvehikel 'Pacific Media Group' rond zakenman Paul Conway besloot om de club over te nemen.

LEES OOK: Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

Financiële malaise

Aanvankelijk leek dat een goede zaak te worden. Maar al snel bleek de Amerikaanse overname een vergiftigd geschenk. De resultaten vielen steeds meer tegen en ook de financiële problemen stapelden zich op. Na de degradatie van vorig seizoen ging het zelfs van kwaad naar erger.

Facturen en salarissen werd te laat of helemaal niet betaald, waardoor de spelers zelfs eventjes weigerde om te trainen. De KBVB legde zelfs al een puntenaftrek op wegens financiële wanpraktijken. Om de club van het faillissement te behouden, werd met Meester Werner Van Oosterwyck uiteindelijk een tijdelijke bewindvoerder aangesteld.

Overbodige boete

Die hield zich in eerste instantie bezig met het opkuisen van de boekhoudkundige puinhoop. Vervolgens ging hij op zoek naar mogelijke overnemers. Daarover wordt momenteel onderhandeld met verschillende partijen. In afwachting van een akkoord kreeg KVO echter een financiële domper te slikken.

Zo laat de club via haar officiële kanalen weten dat ze een boete van 2.500 heeft gekregen voor het afsteken van pyrotechnisch materiaal door de supporters in de bekermatch op Antwerp. Een extra kost die de financieel geplaagde Kustploeg kan missen als kiespijn.

Totaalsom loopt op

Bovendien zijn dergelijke incidenten niet bepaald aantrekkelijk voor de kandidaat-overnemers. "Niet enkel werden medesupporters in gevaar bracht maar de club ook opzadelt met een boete. Dit in een periode waarin de club er alles aan doet om financieel te overleven en praat met potentiële overnemers", klinkt het. In totaal moest KVO dit seizoen al 6000 euro ophoesten aan dergelijke boetes. De club onderzoekt nu of het deze kosten kan doorrekenen aan de daders.

KVO verdient een plaats in het Belgische profvoetbal ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

57
57
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

49
49
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

66
66
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

16
16
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

40
40
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

146
146
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

36
36
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

169
169
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

75
75
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

324
324
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

328
328
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

138
138
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

180
180
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

353
353
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

185
185
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

110
110
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

408
408
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

396
396
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

624
624
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

729
729
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

290
290
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

443
443
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

304
304

Meer sportnieuws