Real Madrid bevoordeeld? "Dit is altijd een rode kaart"

281 stemmen
Real Madrid bevoordeeld?

Real Madrid blijft in de running om voor de vijftiende keer in zijn geschiedenis de Champions League te winnen. De Koninklijke plaatste zich woensdag immers voor de kwartfinales ten koste van RB Leipzig. Al mocht de Spaanse grootmacht vooral van geluk spreken.

De Madrilenen hadden in de heenmatch al een optie op de kwartfinales genomen. Toen werd een doelpunt van Leipzig op bedenkelijke wijze afgekeurd, waarna Brahim Diaz zijn ploeg met een geweldige goal een 0-1-zege bezorgde. Real kon de return dus vanuit een goede uitgangspositie aanvatten.

Maar voor eigen volk stelde de koploper uit La Liga teleur. De ploeg van coach Carlo Ancelotti kwam in de eerste helft wel erg defensief voor de dag. Het meeste doelgevaar kwam dan ook van de bezoekers, maar onder meer Loïs Openda liet enkele goede mogelijkheden liggen.

LEES OOK: Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

Géén rode kaart

Daar profiteerden de Spanjaarden optimaal van. Na een goed uitgespeelde counter maakte Vinicius Junior er in de tweede helft immers 1-0 van. Dat bleek uiteindelijk ook voldoende voor de kwaliticatie. Verder dan de gelijkmaker van aanvoerder Willi Orban geraakte Leipzig immers niet.

Vinicius mocht wel van geluk spreken dat hij op dat moment nog op het veld stond. Bij de start van de tweede helft ging hij immers stevig door op Orban. Toen de Hongaarse verdediger verhaal kwam halen, duwde de Braziliaanse driftkikker hem hard tegen de grond. Toch kwam Vinicius er slechts met geel vanaf. 

Vini bevoordeeld

Real mocht dus van geluk spreken, volgens de analisten van VTM 2 was een rood karton immers op zijn plaats geweest. "Vinicius had niet meer op het veld mogen staan", stelde Jan Mulder. "Dit is op zijn minst twee keer geel, maar normaal gezien krijg je hier rood voor." Ook Wesley Sonck voor rood op zijn plaats. "Maar er zit geen lijn in die beslissingen. En dat soort jongens worden bevoordeeld, anders had hij niet meer op het veld gestaan", klonk het bij Pickx Sports.

Vinicius had rood moeten krijgen ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

56
56
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

49
49
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

66
66
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

16
16
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

40
40
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

146
146
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

36
36
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

169
169
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

75
75
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

323
323
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

328
328
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

138
138
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

180
180
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

353
353
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

185
185
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

110
110
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

408
408
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

396
396
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

624
624
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

729
729
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

290
290
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

443
443
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

304
304

Meer sportnieuws