Nonge reageert na horroravond en krijgt massale steun

door
Nonge reageert na horroravond en krijgt massale steun

Bij Juventus steekt dit seizoen met Joseph Nonge Boende een jonge Belg de neus aan het venster. De 18-jarige middenvelder werd in de loop van het seizoen bij de A-kern gehaald nadat Paul Pogba en Nicolo Fagioli wegvielen met langdurige schorsingen en krijgt met mondjesmaat minuten. Zondagavond maakte hij echter pijlijk kennis met de harde wetten van het topvoetbal.

Nonge mocht immers voor de vierde keer invallen in de hoofdmacht, voor de tweede keer in de Serie A. En dat in de topper tegen titelverdediger Napoli, waarin trainer Allegri hem voor de leeuwen gooide met nog een kwartier te gaan bij een 1-0-achterstand. Maar Nonge zou het einde van de partij niet halen.

LEES OOK: ‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Nonge beleeft horroravond bij Juventus

Onze landgenoot zag zijn ploeg langszij komen, maar gaf twee minuten voor tijd een strafschop weg na een overtreding op Osimhen. Die miste wel de penalty, maar in de rebound kon Raspadori alsnog Napoli een 2-1-overwinning bezorgen. Allegri had genoeg gezien en haalde Nonge bij het ingaan van de blessuretijd weer naar de kant.

Op Instagram reageert de jeugdinternational voor het eerst na zijn pijnlijke avond. "Ik heb een fout gemaakt en daarvoor neem ik de volle verantwoordelijkheid", schrijft hij. "Ik wil me verontschuldigen bij mijn ploegmaats en bij de supporters. Ik wil jullie bedanken voor de steun. Nu is het tijd om de knop om te draaien en te focussen op de rest van het seizoen."

Steun van collega's en fans

Uit de reacties valt op dat men Nonge weinig lijkt te verwijten. Hij krijgt steun van heel wat bekende namen uit de voetbalwereld - onder meer Joshua Zirkzee, Albert Sambi Lokonga, Alexis Saelemaekers, Bilal El Khannouss en Roméo Lavia laten een steunbetuiging achter.

Maar ook van de fans van Juventus krijgt Nonge opvallend veel begrip. De meest gelikete comments wijzen er allemaal op dat Nonge nog bijzonder jong is en dat fouten nu eenmaal deel uitmaken van het leerproces. Er wordt veeleer met een beschuldigende vinger gewezen naar Allegri omdat die Nonge meteen weer naar de kant haalde.

Had Allegri hem moeten laten staan?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

34
34
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

20
20
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

22
22
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

28
28
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

88
88
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

59
59
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

152
152
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

188
188
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

346
346
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

259
259
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

208
208
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

207
207
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

104
104
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

132
132
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

407
407
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws