Is Malinwa op weg naar een regelrechte stunt? Rood-Geel leek begin dit seizoen een degradatiekandidaat, na een reeks van acht wedstrijden zonder nederlaag en een nieuwe zege tegen concurrent Cercle Brugge ruiken Hasi en co aan het allerhoogste.
In de strijd om de Champions' Play-offs stond deze namiddag een razend aantrekkelijk duel op het programma. KV Mechelen had er een fantastische inhaalrace opzitten maar moest winnen op Jan Breydel om zijn kansen gaaf te houden. Bij de Vereniging baalde men door het ontbreken van topschutter Denkey en metronoom Van der Bruggen. Onder meer Efekele kwam in het elftal bij Groen-Zwart, bij de bezoekers verving Konaté de zieke Mukau.
Een ster op het veld deze namiddag 🤩#trotsoponzekleuren #cerkvm pic.twitter.com/r14Qw5W3Jb
— KV Mechelen (@kvmechelen) March 2, 2024
LEES OOK: Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering
Cercle opent debatten, Malinwa slaat keihard terugDe openingsfase werd gekenmerkt door enorm veel strijd en één dikke kans voor Cercle: Minda knalde van dichtbij op een sterke Coucke. Malinwa nam nadien gezwind over en halfweg de eerste periode kreeg Foulon de bal aan de tweede paal, de verdediger van de bezoekers kon rustig de hoek uitkiezen maar schoot onbeholpen over. Een enorm dure misser, meteen nadien counterde Cercle razend snel, Minda verscheen alleen voor Coucke en schoot koeltjes in de hoek: 1-0.
GOAAALL!!!! Alan Minda brengt Cercle op 1-0! 🟢⚫️ #CERKVM pic.twitter.com/Z0778ospVE
— Cercle Brugge (@cercleofficial) March 2, 2024
Beide ploegen geraakten nadien moeizaam tot kansen. Op tien minuten van de rust knalde Lopes niet zo ver naast de Mechelse kooi. Aan de overzijde ging ook de streep van Hairemans rakelings naast. Wat volgde was een heerlijke slotfase: Mrabti knalde van dichtbij de 1-1 tegen de touwen, even snel gevolgd door de 2-1 via Augusto, die na een vrije trap raak kopte. Het slotakkoord was nog voor Rood-Geel, dat via Hairemans verdiend langszij klom. Halfweg hingen de bordjes gelijk en had KV eigenlijk recht op meer.
GEOFFKEEEE! 💛❤️
— KV Mechelen (@kvmechelen) March 2, 2024
Vlak voor de rust wordt het 2-2!#trotsoponzekleuren #cerkvm pic.twitter.com/2DeVvgMUE2
KVM voetbalt zich richting voetbalhemel
Na rust was het Cercle dat opnieuw als eerste het initiatief nam. Grote kansen bleven lange tijd uit, een flauwe stift van Schoofs op het uur was voorlopig het enige wapenfeit. Aan de overzijde verdween een lage schuiver van Minda even later in de handen van Coucke. Malinwa had het knap lastig in de tweede helft, op twintig minuten van het einde knalde Hairemans nog eens op de lat, al was dat wel na voorafgaand buitenspel van Slimani.
Beide ploegen hoopten op een zege en dus wachtte nog een prangende slotfase. Daarin opende Cercle de debatten met een geplaatst schot van Francis, Coucke pakte opnieuw prima. Aan de overzijde vergat Slimani dan weer om van dichtbij raak te treffen na een geweldige assist van Schoofs, stevige misser van de ex-Anderlecht speler. Het dubbeltje viel toch nog de kant uit van KV Mechelen. Een geweldige Rob Schoofs was andermaal de aanstoker van een prachtige aanval en centraal tikte invaller Bafdili in twee tijden raak: 2-3. In een spannend slot hielden de bezoekers knap stand, zo wordt de strijd om een plek bij de eerste zes nog wat sensationeler.
🔥 l Le KV Mechelen est INTOUCHABLE en 2024 #CERKVM
— Ma Pro League (@MaProLeague) March 2, 2024
✅ vs La Gantoise
✅ vs RWDM
➖ vs Anderlecht
✅ vs Eupen
➖ vs Genk
✅ vs Antwerp
✅ vs Courtrai
✅ vs Malines pic.twitter.com/IcyJjk2goA
Scoreverloop:
1-0 (21') Minda, 1-1 (41') Mrabti, 2-1 (44') Augusto, 2-2 (45+1') Hairemans, 2-3 (85') Bafdili
Maarten Coenen