Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

door
Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

De klad zit er toch wat in bij Club Brugge. De Bruggelingen boekten een 5 op 15 en voorlopig is de landstitel weg. Voor het tweede jaar op rij dreigt Club Brugge een bijrol te spelen. Het bestuur gaat niet vrijuit.

Club Brugge heeft nog steeds een kern die altijd top drie moet halen. Maar er is de afgelopen jaren iets in de groep geslopen. Vorig jaar waren er onderlinge problemen in de spelersgroep. Dat zorgde voor een zeer pover seizoen. Ook toen werden er verkeerde keuzes gemaakt door het bestuur, onder meer in de rekrutering een aanstelling van trainers.

Dit jaar raakte bekend dat Vincent Mannaert de club aan het einde van dit seizoen gaat verlaten. Opvallend genoeg is Club Brugge na die aankondiging volop aan het verkopen geslagen. Daarover worden toch vragen gesteld.

LEES OOK: Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Minder rust dan afgelopen jaren

De afgelopen jaren werd enkel Krépin Diatta in januari van de hand gedaan. Hij was toen een van de smaakmakers van Blauw-Zwart. Club was altijd heel stabiel. Het haalde in januari vaak spelers die zich dan konden aanpassen richting toekomst en in die periode werden buiten Diatta enkel overbodige spelers van de hand gedaan. Dat coherent beleid was de sleutel tot succes van Blauw-Zwart. Er was altijd rust.

Dat is nu allerminst het geval. De afgelopen maanden werd er wel heel fel geleurd met spelers. Tajon Buchanan werd als basispion verkocht. Hij werd niet vervangen. Ronny Deila moet nu met een linksachter op rechts spelen. Maxim De Cuyper wordt daar niet goed gebruikt, al doet hij het zeker niet onaardig. Hij was op links echter veel beter dan Bjorn Meijer daar nu is.

Antonio Nusa moest en zou ten gelde worden gemaakt. Mannaert probeerde in de zomer een deal met Chelsea door te drukken, in januari met Brentford. De speler wordt het hoofd compleet gek gemaakt van alle kanten. Is het dan niet meer dan logisch dat een 18-jarige jongen momenteel niet zijn niveau haalt? 

Zelf voor onrust gezorgd?

Igor Thiago werd door Club Brugge zelf aangeprezen bij Brentford. Bizar. Club Brugge wou dus volop cashen deze maanden. Heel wat spelers werden dus het slachtoffer van transferspelletjes. Ronny Deila valt niet te benijden, want dergelijke zaken hebben een impact in een spelersgroep. Het bestuur zorgde mee voor een bepaalde onrust.

Club Brugge moét deze week Union SG verslaan. Anders is het grote crisis en zal Deila de volle laag krijgen. Toch moet het bestuur van Club Brugge ook de hand in eigen boezem steken. Het is opmerkelijk dat de rijkste club van het land al twee jaar op rol geen rol van betekenis dreigt te gaan spelen in de titelstrijd. Club moet al rekenen op ijzersterke Champions’ Play-Offs, waarvoor het voor het tweede jaar op rij mogelijk tot de laatste speeldag moet voor knokken om ze te halen. Dan ligt het zeker niet alleen aan de trainers die de revue passeerden...

CR

Had Club die transfers tot komende zomer moeten afhouden?

Meest recent

Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

7
7
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

81
81
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

35
35
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

215
215
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

94
94
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

174
174
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

293
293
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

147
147
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

282
282
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

116
116
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

345
345
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

658
658
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

104
104
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

104
104
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

222
222
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

751
751
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

96
96
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

297
297
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

99
99
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

167
167
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

921
921
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

123
123
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

270
270
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

567
567

Meer sportnieuws