Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

477 stemmen
Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

De klad zit er toch wat in bij Club Brugge. De Bruggelingen boekten een 5 op 15 en voorlopig is de landstitel weg. Voor het tweede jaar op rij dreigt Club Brugge een bijrol te spelen. Het bestuur gaat niet vrijuit.

Club Brugge heeft nog steeds een kern die altijd top drie moet halen. Maar er is de afgelopen jaren iets in de groep geslopen. Vorig jaar waren er onderlinge problemen in de spelersgroep. Dat zorgde voor een zeer pover seizoen. Ook toen werden er verkeerde keuzes gemaakt door het bestuur, onder meer in de rekrutering een aanstelling van trainers.

Dit jaar raakte bekend dat Vincent Mannaert de club aan het einde van dit seizoen gaat verlaten. Opvallend genoeg is Club Brugge na die aankondiging volop aan het verkopen geslagen. Daarover worden toch vragen gesteld.

LEES OOK: 'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Minder rust dan afgelopen jaren

De afgelopen jaren werd enkel Krépin Diatta in januari van de hand gedaan. Hij was toen een van de smaakmakers van Blauw-Zwart. Club was altijd heel stabiel. Het haalde in januari vaak spelers die zich dan konden aanpassen richting toekomst en in die periode werden buiten Diatta enkel overbodige spelers van de hand gedaan. Dat coherent beleid was de sleutel tot succes van Blauw-Zwart. Er was altijd rust.

Dat is nu allerminst het geval. De afgelopen maanden werd er wel heel fel geleurd met spelers. Tajon Buchanan werd als basispion verkocht. Hij werd niet vervangen. Ronny Deila moet nu met een linksachter op rechts spelen. Maxim De Cuyper wordt daar niet goed gebruikt, al doet hij het zeker niet onaardig. Hij was op links echter veel beter dan Bjorn Meijer daar nu is.

Antonio Nusa moest en zou ten gelde worden gemaakt. Mannaert probeerde in de zomer een deal met Chelsea door te drukken, in januari met Brentford. De speler wordt het hoofd compleet gek gemaakt van alle kanten. Is het dan niet meer dan logisch dat een 18-jarige jongen momenteel niet zijn niveau haalt? 

Zelf voor onrust gezorgd?

Igor Thiago werd door Club Brugge zelf aangeprezen bij Brentford. Bizar. Club Brugge wou dus volop cashen deze maanden. Heel wat spelers werden dus het slachtoffer van transferspelletjes. Ronny Deila valt niet te benijden, want dergelijke zaken hebben een impact in een spelersgroep. Het bestuur zorgde mee voor een bepaalde onrust.

Club Brugge moét deze week Union SG verslaan. Anders is het grote crisis en zal Deila de volle laag krijgen. Toch moet het bestuur van Club Brugge ook de hand in eigen boezem steken. Het is opmerkelijk dat de rijkste club van het land al twee jaar op rol geen rol van betekenis dreigt te gaan spelen in de titelstrijd. Club moet al rekenen op ijzersterke Champions’ Play-Offs, waarvoor het voor het tweede jaar op rij mogelijk tot de laatste speeldag moet voor knokken om ze te halen. Dan ligt het zeker niet alleen aan de trainers die de revue passeerden...

CR

Had Club die transfers tot komende zomer moeten afhouden?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

23
23
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

90
90
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

88
88
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

329
329
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

67
67
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

114
114
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

401
401
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

203
203
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

380
380
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

92
92
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

516
516
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

999
999
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

78
78
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

302
302
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

130
130
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

321
321
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

321
321
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

492
492
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

921
921
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

292
292
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

597
597
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

526
526
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

120
120

Meer sportnieuws