Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

477
Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

De klad zit er toch wat in bij Club Brugge. De Bruggelingen boekten een 5 op 15 en voorlopig is de landstitel weg. Voor het tweede jaar op rij dreigt Club Brugge een bijrol te spelen. Het bestuur gaat niet vrijuit.

Club Brugge heeft nog steeds een kern die altijd top drie moet halen. Maar er is de afgelopen jaren iets in de groep geslopen. Vorig jaar waren er onderlinge problemen in de spelersgroep. Dat zorgde voor een zeer pover seizoen. Ook toen werden er verkeerde keuzes gemaakt door het bestuur, onder meer in de rekrutering een aanstelling van trainers.

Dit jaar raakte bekend dat Vincent Mannaert de club aan het einde van dit seizoen gaat verlaten. Opvallend genoeg is Club Brugge na die aankondiging volop aan het verkopen geslagen. Daarover worden toch vragen gesteld.

LEES OOK: Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Minder rust dan afgelopen jaren

De afgelopen jaren werd enkel Krépin Diatta in januari van de hand gedaan. Hij was toen een van de smaakmakers van Blauw-Zwart. Club was altijd heel stabiel. Het haalde in januari vaak spelers die zich dan konden aanpassen richting toekomst en in die periode werden buiten Diatta enkel overbodige spelers van de hand gedaan. Dat coherent beleid was de sleutel tot succes van Blauw-Zwart. Er was altijd rust.

Dat is nu allerminst het geval. De afgelopen maanden werd er wel heel fel geleurd met spelers. Tajon Buchanan werd als basispion verkocht. Hij werd niet vervangen. Ronny Deila moet nu met een linksachter op rechts spelen. Maxim De Cuyper wordt daar niet goed gebruikt, al doet hij het zeker niet onaardig. Hij was op links echter veel beter dan Bjorn Meijer daar nu is.

Antonio Nusa moest en zou ten gelde worden gemaakt. Mannaert probeerde in de zomer een deal met Chelsea door te drukken, in januari met Brentford. De speler wordt het hoofd compleet gek gemaakt van alle kanten. Is het dan niet meer dan logisch dat een 18-jarige jongen momenteel niet zijn niveau haalt? 

Zelf voor onrust gezorgd?

Igor Thiago werd door Club Brugge zelf aangeprezen bij Brentford. Bizar. Club Brugge wou dus volop cashen deze maanden. Heel wat spelers werden dus het slachtoffer van transferspelletjes. Ronny Deila valt niet te benijden, want dergelijke zaken hebben een impact in een spelersgroep. Het bestuur zorgde mee voor een bepaalde onrust.

Club Brugge moét deze week Union SG verslaan. Anders is het grote crisis en zal Deila de volle laag krijgen. Toch moet het bestuur van Club Brugge ook de hand in eigen boezem steken. Het is opmerkelijk dat de rijkste club van het land al twee jaar op rol geen rol van betekenis dreigt te gaan spelen in de titelstrijd. Club moet al rekenen op ijzersterke Champions’ Play-Offs, waarvoor het voor het tweede jaar op rij mogelijk tot de laatste speeldag moet voor knokken om ze te halen. Dan ligt het zeker niet alleen aan de trainers die de revue passeerden...

CR

Had Club die transfers tot komende zomer moeten afhouden?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

13
13
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

39
39
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

108
108
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

26
26
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

13
13
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

26
26
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

87
87
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

190
190
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

107
107
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

40
40
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

147
147
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

398
398
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

30
30
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

57
57
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

363
363
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

659
659
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

139
139
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

63
63
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

736
736
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

305
305
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

90
90
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

246
246

Meer sportnieuws