Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

477
Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

De klad zit er toch wat in bij Club Brugge. De Bruggelingen boekten een 5 op 15 en voorlopig is de landstitel weg. Voor het tweede jaar op rij dreigt Club Brugge een bijrol te spelen. Het bestuur gaat niet vrijuit.

Club Brugge heeft nog steeds een kern die altijd top drie moet halen. Maar er is de afgelopen jaren iets in de groep geslopen. Vorig jaar waren er onderlinge problemen in de spelersgroep. Dat zorgde voor een zeer pover seizoen. Ook toen werden er verkeerde keuzes gemaakt door het bestuur, onder meer in de rekrutering een aanstelling van trainers.

Dit jaar raakte bekend dat Vincent Mannaert de club aan het einde van dit seizoen gaat verlaten. Opvallend genoeg is Club Brugge na die aankondiging volop aan het verkopen geslagen. Daarover worden toch vragen gesteld.

LEES OOK: ‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Minder rust dan afgelopen jaren

De afgelopen jaren werd enkel Krépin Diatta in januari van de hand gedaan. Hij was toen een van de smaakmakers van Blauw-Zwart. Club was altijd heel stabiel. Het haalde in januari vaak spelers die zich dan konden aanpassen richting toekomst en in die periode werden buiten Diatta enkel overbodige spelers van de hand gedaan. Dat coherent beleid was de sleutel tot succes van Blauw-Zwart. Er was altijd rust.

Dat is nu allerminst het geval. De afgelopen maanden werd er wel heel fel geleurd met spelers. Tajon Buchanan werd als basispion verkocht. Hij werd niet vervangen. Ronny Deila moet nu met een linksachter op rechts spelen. Maxim De Cuyper wordt daar niet goed gebruikt, al doet hij het zeker niet onaardig. Hij was op links echter veel beter dan Bjorn Meijer daar nu is.

Antonio Nusa moest en zou ten gelde worden gemaakt. Mannaert probeerde in de zomer een deal met Chelsea door te drukken, in januari met Brentford. De speler wordt het hoofd compleet gek gemaakt van alle kanten. Is het dan niet meer dan logisch dat een 18-jarige jongen momenteel niet zijn niveau haalt? 

Zelf voor onrust gezorgd?

Igor Thiago werd door Club Brugge zelf aangeprezen bij Brentford. Bizar. Club Brugge wou dus volop cashen deze maanden. Heel wat spelers werden dus het slachtoffer van transferspelletjes. Ronny Deila valt niet te benijden, want dergelijke zaken hebben een impact in een spelersgroep. Het bestuur zorgde mee voor een bepaalde onrust.

Club Brugge moét deze week Union SG verslaan. Anders is het grote crisis en zal Deila de volle laag krijgen. Toch moet het bestuur van Club Brugge ook de hand in eigen boezem steken. Het is opmerkelijk dat de rijkste club van het land al twee jaar op rol geen rol van betekenis dreigt te gaan spelen in de titelstrijd. Club moet al rekenen op ijzersterke Champions’ Play-Offs, waarvoor het voor het tweede jaar op rij mogelijk tot de laatste speeldag moet voor knokken om ze te halen. Dan ligt het zeker niet alleen aan de trainers die de revue passeerden...

CR

Had Club die transfers tot komende zomer moeten afhouden?

Meest recent

Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

5
5
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

9
9
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

24
24
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

38
38
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

28
28
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

190
190
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

27
27
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

48
48
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

27
27
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

142
142
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

42
42
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

68
68
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

23
23
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

68
68
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

78
78
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

51
51
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

159
159
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

288
288
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

108
108
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

336
336
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

214
214
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

163
163
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

76
76
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

75
75
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

181
181

Meer sportnieuws