Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

477 stemmen
Waarom ook Mannaert & co niet vrijuit gaan bij Club Brugge

De klad zit er toch wat in bij Club Brugge. De Bruggelingen boekten een 5 op 15 en voorlopig is de landstitel weg. Voor het tweede jaar op rij dreigt Club Brugge een bijrol te spelen. Het bestuur gaat niet vrijuit.

Club Brugge heeft nog steeds een kern die altijd top drie moet halen. Maar er is de afgelopen jaren iets in de groep geslopen. Vorig jaar waren er onderlinge problemen in de spelersgroep. Dat zorgde voor een zeer pover seizoen. Ook toen werden er verkeerde keuzes gemaakt door het bestuur, onder meer in de rekrutering een aanstelling van trainers.

Dit jaar raakte bekend dat Vincent Mannaert de club aan het einde van dit seizoen gaat verlaten. Opvallend genoeg is Club Brugge na die aankondiging volop aan het verkopen geslagen. Daarover worden toch vragen gesteld.

LEES OOK: Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Minder rust dan afgelopen jaren

De afgelopen jaren werd enkel Krépin Diatta in januari van de hand gedaan. Hij was toen een van de smaakmakers van Blauw-Zwart. Club was altijd heel stabiel. Het haalde in januari vaak spelers die zich dan konden aanpassen richting toekomst en in die periode werden buiten Diatta enkel overbodige spelers van de hand gedaan. Dat coherent beleid was de sleutel tot succes van Blauw-Zwart. Er was altijd rust.

Dat is nu allerminst het geval. De afgelopen maanden werd er wel heel fel geleurd met spelers. Tajon Buchanan werd als basispion verkocht. Hij werd niet vervangen. Ronny Deila moet nu met een linksachter op rechts spelen. Maxim De Cuyper wordt daar niet goed gebruikt, al doet hij het zeker niet onaardig. Hij was op links echter veel beter dan Bjorn Meijer daar nu is.

Antonio Nusa moest en zou ten gelde worden gemaakt. Mannaert probeerde in de zomer een deal met Chelsea door te drukken, in januari met Brentford. De speler wordt het hoofd compleet gek gemaakt van alle kanten. Is het dan niet meer dan logisch dat een 18-jarige jongen momenteel niet zijn niveau haalt? 

Zelf voor onrust gezorgd?

Igor Thiago werd door Club Brugge zelf aangeprezen bij Brentford. Bizar. Club Brugge wou dus volop cashen deze maanden. Heel wat spelers werden dus het slachtoffer van transferspelletjes. Ronny Deila valt niet te benijden, want dergelijke zaken hebben een impact in een spelersgroep. Het bestuur zorgde mee voor een bepaalde onrust.

Club Brugge moét deze week Union SG verslaan. Anders is het grote crisis en zal Deila de volle laag krijgen. Toch moet het bestuur van Club Brugge ook de hand in eigen boezem steken. Het is opmerkelijk dat de rijkste club van het land al twee jaar op rol geen rol van betekenis dreigt te gaan spelen in de titelstrijd. Club moet al rekenen op ijzersterke Champions’ Play-Offs, waarvoor het voor het tweede jaar op rij mogelijk tot de laatste speeldag moet voor knokken om ze te halen. Dan ligt het zeker niet alleen aan de trainers die de revue passeerden...

CR

Had Club die transfers tot komende zomer moeten afhouden?

Meest recent

Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

1
1
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

51
51
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

91
91
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

307
307
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

609
609
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

43
43
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

314
314
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

292
292
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

206
206
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

19
19
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

58
58
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

102
102
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

278
278
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

80
80
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

180
180
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

474
474
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

161
161
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

105
105
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

225
225
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

254
254
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

55
55
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

235
235

Meer sportnieuws