Deila geeft oorzaak voor peperdure misstap Club Brugge

door
Deila geeft oorzaak voor peperdure misstap Club Brugge

Club Brugge heeft opnieuw duur puntenverlies geleden in de Jupiler Pro League. In de kraker tegen RSC Anderlecht wist Blauw-Zwart nochtans op voorsprong te komen. Maar andermaal werden twee late doelpunten weggegeven, wat leidde tot een 1-2-nederlaag.

Voor Blauw-Zwart stond er behoorlijk wat op het spel. Indien het nog een kansje op de titel wou behouden, was een nieuwe slipper uit den boze. Bovendien wou het absoluut voorkomen dat Anderlecht, de nummer twee in het klassement, weer wat verder uitliep.

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Defensieve fouten

Daar leek Club ook in te gaan slagen nadat het in de eerste helft op voorsprong was gekomen via Ferran Jutgla. Maar in de slotfase kwam Paars-Wit langszij via invaller Luis Vazquez. En in de extra tijd zorgde Nilson Angulo, eveneens een invaller nog voor de 1-2. Een dure slipper dus voor Blauw-Zwart.

Achteraf wees coach Ronny Deila vooral naar zijn defensie als oorzaak. Zowel in het uitvoetballen als bij het verdedigen op de tegengoals. "We moesten beter van achteruit voetballen, want als je veel lange ballen trapt, dan is het vaak fifty-fifty. Ik had het gevoel dat we de match onder controle hadden, maar op het einde maken we te makkelijke fouten waardoor we uiteindelijk nog verliezen", klonk het op de clubwebstek.

Vertrouwen in spelersgroep

Ondertussen wordt ook steeds meer getwijfeld bij de intrinsieke kwaliteit van deze selectie. Maar daar wil Deila het niet op steken, tenminste toch niet naar de buitenwereld toe. "Er zijn veel jonge talenten, maar het is een proces om hen te verbeteren. Dat lukt echter niet van de ene dag op de andere. Ik kan mijn spelers evenwel niets verwijten. Ze werken elke dag keihard. Dit team heeft een grote toekomst en daar geloof ik volop in", aldus de Noor.

Deila moet meer uit deze selectie kunnen halen ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

214
214
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

169
169
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

175
175
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

282
282
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

385
385
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

242
242
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

572
572
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

199
199
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

33
33
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

546
546
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

297
297
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1326
1326
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

438
438
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

417
417
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

397
397
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

294
294
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

520
520
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

209
209
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

365
365
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

402
402
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3113
3113
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

799
799
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

485
485
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

367
367

Meer sportnieuws