Van der Elst velt verdict over afgekeurde goals Anderlecht

2421 stemmen
Van der Elst velt verdict over afgekeurde goals Anderlecht

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag een absolute klassieker op het programma, zo kreeg Club Brugge het bezoek van RSC Anderlecht. En in de eerste helft kregen de toeschouwers waar voor hun geld. Er vielen zelfs drie doelpunten voor rust, waarvan er wel twee werden afgekeurd.

Voor beide clubs stond er behoorlijk wat op het spel in het Jan Breydel-stadion, met name de thuisploeg kon zich absoluut geen nederlaag permitteren. En die druk zorgde voor een aangename eerste helft. Zo zat er meteen veel tempo in de wedstrijd, met twee teams die de nodige aanvallende intenties vertoonden.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Buitenspel Dolberg

Ook Anderlecht stak zich allerminst weg. En de Brusselaars leken na nog geen kwartier spelen zelfs op voorsprong te komen. Anders Dreyer kon na een goede aanval van dichtbij binnen trappen. Maar het paars-witte feestje ging niet door. Tijdens de opbouw werd immers buitenspel vastgesteld bij Kasper Dolberg.

De lijnrechter liet de fase eerst nog doorgaan, maar stak vervolgens resoluut zijn vlag in de lucht. En de beelden gaven hem ook gelijk. Analist Franky Van der Elst vond het dan ook een correcte beslissing. "Je ziet dat Dolberg er net voorbij is. Het was wel duidelijk, ze staan dicht bij mekaar", klonk het bij bij Eleven Sports/DAZN.

Hands Hazard

Vervolgens was het Club dat op voorsprong kwam via Ferran Jutgla. Het antwoord van RSCA mocht echter gezien worden. En de Brusselaars leken de score ook terug in evenwicht te brengen. Dit keer was het Dolberg die een voorzet van Thorgan Hazard netjes binnen legde. Maar ook hier stak de arbitrage een stokje voor.

Bij het controleren van de bal gebruikte Hazard immers zijn arm. Opnieuw dus een correcte beslissing volgens Van der Elst, al wees hij wel op kleine duw die Jorne Spileers eerst uitdeelde aan Hazard. "Het was hands. Er was wel eerste een duwtje van Spileers, maar Hazard raakt de bal toch met de arm. En na dat duwtje zie je toch een beweging van Hazard naar de bal. Dus wat mij betreft terecht afgekeurd."

Screenshot: Eleven Sports/DAZN

Het tweede doelpunt werd terecht afgekeurd ...

Meest recent

Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

12
12
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

62
62
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

283
283
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

229
229
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

400
400
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

114
114
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

182
182
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

389
389
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

356
356
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

507
507
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

515
515
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

210
210
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

574
574
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

171
171
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

229
229
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

233
233
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

116
116
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

246
246
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

571
571
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

171
171
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

424
424
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

106
106
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

701
701

Meer sportnieuws