STVV viert in stijl: "We hebben ons doel nu bereikt"

127 stemmen
STVV viert in stijl:

STVV vierde deze week zijn 100ste verjaardag en het heeft zaterdag een mooi orgelpunt op die festiviteiten gezet. De Kanaries wisten immers met 1-0 te winnen van Westerlo in een Stayen dat bijna letterlijk in vuur en vlam stond.

Na een dikke 20 minuten moest de wedstrijd immers even stilgelegd worden omdat achter het doel van Suzuki een brand woedde. Eén van de spandoeken had daar vuur gevat, vermoedelijk aangestoken door het Bengaals vuur in de tribunes. Nadat het brandje geblust werd, zorgde Ito enkele minuten voor rust voor de enige goal van de wedstrijd.

LEES OOK: STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

STVV heeft doel bereikt

Uiteindelijk kon Thorsten Fink na de wedstrijd dan ook tevreden zijn. "Dit is een heel speciale dag voor ons. De fans hebben ook voor een hele goed sfeer gezorgd, alleen het incident met het spandoek was jammer", reageerde de STVV-trainer bij Sporza.

STVV blijft zo zeer knap presteren, want het wipt voorlopig over KV Mechelen naar de achtste plaats. "Dit is een historische wedstrijd en een historisch jaar. We hebben ons doel nu bereikt, maar dat wil niet zeggen dat we nu in onze comfortzone zullen blijven", aldus Fink.

Behoud verzekerd, Play-Off I kan nog

De zege tegen Westerlo zorgde er immers voor dat STVV al zeker de play-downs ontloopt. Ze hebben immers twaalf punten voorsprong op de dertiende plaats, terwijl er nog maar drie wedstrijden te spelen zijn. Maar de Kanaries gaan niet op hun lauweren rusten.

Ze maken immers ook nog een waterkansje op Play-Off I. Ze zullen daarvoor wel nog een achterstand van vijf punten op de zesde plaats zien goed te maken. Met nog wedstrijden tegen Antwerp, AS Eupen en Club Brugge kunnen ze bovendien ook nog zowel boven- als onderin het klassement nog scherprechter spelen.

Kan STVV nog Play-Off I halen?

Meest recent

VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

15
15
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

536
536
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

95
95
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

254
254
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

132
132
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

97
97
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

365
365
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

121
121
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

223
223
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

22
22
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

132
132
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

437
437
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

417
417
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

340
340
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

261
261
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

115
115
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

329
329
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

91
91

Meer sportnieuws