Voor de tweede week op een rij heeft OHL nagelaten om zich onderin weg te werken. Op bezoek bij het zwalpende RWDM kwamen de Leuvenaren niet verder dan een gelijkspel, zo blijven beide ploegen met heel wat degradatiestress zitten.
Een heuse kelderkraker stond deze namiddag op het menu in het Edmond Machtensstadion. Thuisploeg RWDM wou de aansluiting maken met de ploegen net boven de Play-Downs streep, OHL hoopte dan weer om onderin weg te sluipen. Makosso, Sambu en Gueye kwamen in het elftal bij de Molenbeekse ploeg, Garcia koos dan weer voor Russo in plaats van Thorsteinsson.
Arrived 👋#ohleuven #RWDOHL pic.twitter.com/5qpR2P3jfn
— OH Leuven (@OHLeuven) February 24, 2024
LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag
Degradatieduel met intense spanningDe start van beide ploegen was eerder voorzichtig te noemen. Na een kleine tien minuten spelen stak OHL als eerste de neus aan het venster, de lage schuiver van Schrijvers ging ruim voorlangs. De wedstrijd bleef ook nadien goed in evenwicht, al bleven kansen schaars. Na een halfuur spelen kopte Opoku van dichtbij over.
Uiteindelijk viel het doelpunt kort nadien aan de overzijde: Camara pakte uit met een prima actie, legde gepast voor op Biron en die plaatste de 1-0 voorbij Leysen. OHL was nauwelijks aangeslagen en sloeg vijf minuten later keihard terug. Een hoekschop van Maziz viel op het hoofd van Pletinckx die de 1-1 tegen de touwen kopte. Op slag van rust kregen de Leuvenaren nog een uitgelezen kans op de voorsprong: Sagrado vond Defourny op zijn weg en in de rebound kopte Miguel van dichtbij over. Halfweg stond het gelijk in deze spannende kelderkraker.
GOAAAALLLL PLETINCKXXXXX 1-1 #ohleuven #RWDOHL pic.twitter.com/d8mREHVJHV
— OH Leuven (@OHLeuven) February 24, 2024
Gueye botst op Leuvense uitblinker
Beide ploegen moesten eigenlijk winnen en gingen na rust op zoek naar minimaal één doelpunt. RWDM nam het meeste initiatief in de openingsfase, na tien minuten spelen kopte Gueye prima maar ook de reactie van Leysen mocht er zijn. En de bedrijvige spits van de thuisploeg bleef een gesel voor de Leuvense defensie. Halfweg de tweede periode werkte hij zich tot voor Leysen, opnieuw pakte de bezoekende doelman prima.
🕺 | Makhtar Gueye danst door de Leuvense defensie. 🤗 #RWDOHL pic.twitter.com/2sDPemidhf
— Eleven Belgium (NL) (@ElevenBeNL) February 24, 2024
Op een kwartier van het einde kreeg ook OHL eindelijk nog eens een grote kans. Invaller Thorsteinsson haalde vanop een meter of twintig stevig uit en vond de paal op zijn weg. De slotfase leverde nog wat hete standjes maar geen doelpunten meer op. Zo bleef het voor beide ploegen bij een teleurstellend gelijkspel.
Scoreverloop:
1-0 (30') Biron, 1-1 (36') Pletinckx
Maarten Coenen