Thibaut Courtois tóch mee naar EK? "Hij is buitenaards"

door
Thibaut Courtois tóch mee naar EK?

Real Madrid is goed op weg om de Spaanse landstitel te heroveren en wil ook zover mogelijk geraken in de Champions League. Daarvoor krijgt coach Carlo Ancelotti mogelijk een aanzienlijk wapen ter beschikking. Zo blijkt Thibaut Courtois steeds dichter bij zijn rentree te staan.

De Belgische topdoelman beleefde in 2023 een erg woelige zomer. Eerst was er de veelbesproken rel bij de Rode Duivels, enkele dagen later volgde dan weer zijn gehypte huwelijk met Mishel Gerzig. En vlak voor de start van het nieuwe seizoen kreeg Courtois ook nog eens een sportieve mokerslag te verwerken.

Enkele dagen voor de competitieopener in La Liga viel het sluitstuk immers zwaar geblesseerd uit op training. Het verdict was keihard: kruisband gescheurd en een operatie onvermijdelijk. Hierdoor leek het seizoen van Courtois er in één klap al op te zitten. Maar blijkbaar verloopt zijn revalidatie wel erg voorspoedig.

LEES OOK: Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Twee maanden vroeger

Deze week kon Courtois immers weer aansluiten op de groepstraining bij Real. En volgens de Spaanse pers zou hij zelfs weer wedstrijdfit kunnen zijn tegen de kwartfinales van de Champions League. Dat is enkele maanden vroeger dan oorspronkelijk werd verwacht. Van een straffe revalidatie gesproken.

Al is oud-doelman Silvio Proto niet volledig verrast. "Het is gek. Maar het verbaast mij niet helemaal want Thibaut is buitenaards. Ik dacht dat hij pas terug zou zijn tegen de finale van de Champions League, daarvoor heb ik zijn vader ook een bericht gestuurd. Maar we zijn nu meer dan twee maanden eerder", klonk het bij RTL.

Nodig op EK

Indien Courtois straks voldoende fit is om weer te spelen bij Real, zou hij in principe toch ook klaar moeten raken voor het EK. De doelman zette zelf echter een streep door zijn deelname aan het toernooi omdat hij 'niet 100% zou zijn'. "Geloof mij: als Real Madrid hem laat spelen, dan zal hij echt honderd procent fit zijn", vult Proto aan bij Het Nieuwsblad.

Maar uiteraard speelt er meer bij de situatie rond Courtois. Proto hoopt echter dat hij en bondscoach Domenico Tedesco de strijdbijl definitief kunnen begraven. "Thibaut is niet de enige schuldige in dit verhaal, Tedesco is ook verantwoordelijk. Wat ik zeker nog wil vermelden: de Rode Duivels hebben een fitte Courtois écht nodig op het EK."

Een fitte Courtois moet sowieso mee naar het EK ...

Meest recent

Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

6
6
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

35
35
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

52
52
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

321
321
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

42
42
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

105
105
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

323
323
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

250
250
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

154
154
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

150
150
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

127
127
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

409
409
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

84
84
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

342
342
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

135
135
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

836
836
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

443
443
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

128
128
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

559
559
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

719
719
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1054
1054
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

174
174
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120

Meer sportnieuws