'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

door
'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League is achter de rug en andermaal zorgde de arbitrage voor de nodige discussie. Zo voelde Union SG zich bekocht na een late strafschop en had ook KAS Eupen te klagen op Club Brugge. Volgens Het Nieuwsblad zou de KBVB dan ook een drastische ingreep overwegen.

Tot dusver is het een zwart seizoen voor het Belgische scheidsrechterskorps. In de voorbije maanden regende het discutabele beslissingen en flagrante fouten, waarvan sommige zelfs met een heuse juridische nasleep tot gevolg. En voorlopig lijkt er van beterschap weinig sprake.

LEES OOK: Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Crisis bij PRD

Ook bij de werking van het Professional Refereeing Department (PRD) worden steeds meer vragen gesteld. Zo raakte afgelopen weekend nog bekend dat scheidsrechtersbaas Betrand Layec op de wip zit. Ook het uitlekken van de scheidsrechtersrapporten was allesbehalve goede reclame.

Door al die problemen zou de Belgische voetbalbond nu ook willen ingrijpen. De KBVB draag in principe de verantwoordelijkheid voor de arbitrage, maar door de nodige bestuurswissels aan de top had men in Tubeke andere katten te geselen. Nu zou er echter toch een plan op tafel liggen.

Vijf punten-plan

Volgens Het Nieuwsblad is er sprake van vijf werkpunten. Allereerst zou men de huidige leiding van het PRD aanpakken en wellicht nieuwe verantwoordelijken aanstellen. Vervolgens is het de bedoeling om de 'board' achter het PRD te herstructureren, met daarin vertegenwoordigers van de Pro League, KBVB, ... .

Daarnaast wil men van de scheidsrechters volwaardige professionals maken, zodat ze dus nog meer tijd in voorbereiding en opleiding kunnen steken. Ook de benoemingen van onder meer de VAR's moet verder gestroomlijnd worden. En tot slot wil men investeren in extra technologische hulpmiddelen.

Buitenlandse refs

Op zich geen slechte ideëen maar deze lijken pas haalbaar op lange tot middellange termijn. Ondertussen wordt ook aan oplossingen gedacht voor de nabije toekomst. Zo zou het niet langer uitgesloten zijn dat de hulp wordt ingeschakeld van buitenlandse refs, die bijvoorbeeld bepaalde cruciale duels in de Play-Offs voor hun rekening zullen nemen. Voorlopig zijn al de plannen wel nog niet concreet.

Buitenlandse refs aanstellen zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

56
56
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

25
25
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

29
29
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

98
98
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

18
18
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

164
164
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

200
200
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

50
50
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

364
364
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

270
270
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

217
217
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

211
211
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

414
414
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

170
170

Meer sportnieuws