'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

door
'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League is achter de rug en andermaal zorgde de arbitrage voor de nodige discussie. Zo voelde Union SG zich bekocht na een late strafschop en had ook KAS Eupen te klagen op Club Brugge. Volgens Het Nieuwsblad zou de KBVB dan ook een drastische ingreep overwegen.

Tot dusver is het een zwart seizoen voor het Belgische scheidsrechterskorps. In de voorbije maanden regende het discutabele beslissingen en flagrante fouten, waarvan sommige zelfs met een heuse juridische nasleep tot gevolg. En voorlopig lijkt er van beterschap weinig sprake.

LEES OOK: 'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Crisis bij PRD

Ook bij de werking van het Professional Refereeing Department (PRD) worden steeds meer vragen gesteld. Zo raakte afgelopen weekend nog bekend dat scheidsrechtersbaas Betrand Layec op de wip zit. Ook het uitlekken van de scheidsrechtersrapporten was allesbehalve goede reclame.

Door al die problemen zou de Belgische voetbalbond nu ook willen ingrijpen. De KBVB draag in principe de verantwoordelijkheid voor de arbitrage, maar door de nodige bestuurswissels aan de top had men in Tubeke andere katten te geselen. Nu zou er echter toch een plan op tafel liggen.

Vijf punten-plan

Volgens Het Nieuwsblad is er sprake van vijf werkpunten. Allereerst zou men de huidige leiding van het PRD aanpakken en wellicht nieuwe verantwoordelijken aanstellen. Vervolgens is het de bedoeling om de 'board' achter het PRD te herstructureren, met daarin vertegenwoordigers van de Pro League, KBVB, ... .

Daarnaast wil men van de scheidsrechters volwaardige professionals maken, zodat ze dus nog meer tijd in voorbereiding en opleiding kunnen steken. Ook de benoemingen van onder meer de VAR's moet verder gestroomlijnd worden. En tot slot wil men investeren in extra technologische hulpmiddelen.

Buitenlandse refs

Op zich geen slechte ideëen maar deze lijken pas haalbaar op lange tot middellange termijn. Ondertussen wordt ook aan oplossingen gedacht voor de nabije toekomst. Zo zou het niet langer uitgesloten zijn dat de hulp wordt ingeschakeld van buitenlandse refs, die bijvoorbeeld bepaalde cruciale duels in de Play-Offs voor hun rekening zullen nemen. Voorlopig zijn al de plannen wel nog niet concreet.

Buitenlandse refs aanstellen zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

54
54
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

53
53
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

181
181
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

101
101
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

107
107
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

308
308
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

209
209
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

105
105
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

250
250
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

50
50
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

135
135
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

126
126
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

71
71
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

258
258
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

254
254
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

403
403
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

61
61
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

191
191
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

92
92
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

90
90
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

318
318
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

141
141
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

534
534
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

203
203
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

102
102

Meer sportnieuws