'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

1597 stemmen
'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League is achter de rug en andermaal zorgde de arbitrage voor de nodige discussie. Zo voelde Union SG zich bekocht na een late strafschop en had ook KAS Eupen te klagen op Club Brugge. Volgens Het Nieuwsblad zou de KBVB dan ook een drastische ingreep overwegen.

Tot dusver is het een zwart seizoen voor het Belgische scheidsrechterskorps. In de voorbije maanden regende het discutabele beslissingen en flagrante fouten, waarvan sommige zelfs met een heuse juridische nasleep tot gevolg. En voorlopig lijkt er van beterschap weinig sprake.

LEES OOK: Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

Crisis bij PRD

Ook bij de werking van het Professional Refereeing Department (PRD) worden steeds meer vragen gesteld. Zo raakte afgelopen weekend nog bekend dat scheidsrechtersbaas Betrand Layec op de wip zit. Ook het uitlekken van de scheidsrechtersrapporten was allesbehalve goede reclame.

Door al die problemen zou de Belgische voetbalbond nu ook willen ingrijpen. De KBVB draag in principe de verantwoordelijkheid voor de arbitrage, maar door de nodige bestuurswissels aan de top had men in Tubeke andere katten te geselen. Nu zou er echter toch een plan op tafel liggen.

Vijf punten-plan

Volgens Het Nieuwsblad is er sprake van vijf werkpunten. Allereerst zou men de huidige leiding van het PRD aanpakken en wellicht nieuwe verantwoordelijken aanstellen. Vervolgens is het de bedoeling om de 'board' achter het PRD te herstructureren, met daarin vertegenwoordigers van de Pro League, KBVB, ... .

Daarnaast wil men van de scheidsrechters volwaardige professionals maken, zodat ze dus nog meer tijd in voorbereiding en opleiding kunnen steken. Ook de benoemingen van onder meer de VAR's moet verder gestroomlijnd worden. En tot slot wil men investeren in extra technologische hulpmiddelen.

Buitenlandse refs

Op zich geen slechte ideëen maar deze lijken pas haalbaar op lange tot middellange termijn. Ondertussen wordt ook aan oplossingen gedacht voor de nabije toekomst. Zo zou het niet langer uitgesloten zijn dat de hulp wordt ingeschakeld van buitenlandse refs, die bijvoorbeeld bepaalde cruciale duels in de Play-Offs voor hun rekening zullen nemen. Voorlopig zijn al de plannen wel nog niet concreet.

Buitenlandse refs aanstellen zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

57
57
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

22
22
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

11
11
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

37
37
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

107
107
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

236
236
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

727
727
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

116
116
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

397
397
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

376
376
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

155
155
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

169
169
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

294
294
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

186
186
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

419
419
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

64
64
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

907
907
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

203
203
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

443
443
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

142
142
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

936
936
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

359
359
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

860
860

Meer sportnieuws