'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

door
'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League is achter de rug en andermaal zorgde de arbitrage voor de nodige discussie. Zo voelde Union SG zich bekocht na een late strafschop en had ook KAS Eupen te klagen op Club Brugge. Volgens Het Nieuwsblad zou de KBVB dan ook een drastische ingreep overwegen.

Tot dusver is het een zwart seizoen voor het Belgische scheidsrechterskorps. In de voorbije maanden regende het discutabele beslissingen en flagrante fouten, waarvan sommige zelfs met een heuse juridische nasleep tot gevolg. En voorlopig lijkt er van beterschap weinig sprake.

LEES OOK: 'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

Crisis bij PRD

Ook bij de werking van het Professional Refereeing Department (PRD) worden steeds meer vragen gesteld. Zo raakte afgelopen weekend nog bekend dat scheidsrechtersbaas Betrand Layec op de wip zit. Ook het uitlekken van de scheidsrechtersrapporten was allesbehalve goede reclame.

Door al die problemen zou de Belgische voetbalbond nu ook willen ingrijpen. De KBVB draag in principe de verantwoordelijkheid voor de arbitrage, maar door de nodige bestuurswissels aan de top had men in Tubeke andere katten te geselen. Nu zou er echter toch een plan op tafel liggen.

Vijf punten-plan

Volgens Het Nieuwsblad is er sprake van vijf werkpunten. Allereerst zou men de huidige leiding van het PRD aanpakken en wellicht nieuwe verantwoordelijken aanstellen. Vervolgens is het de bedoeling om de 'board' achter het PRD te herstructureren, met daarin vertegenwoordigers van de Pro League, KBVB, ... .

Daarnaast wil men van de scheidsrechters volwaardige professionals maken, zodat ze dus nog meer tijd in voorbereiding en opleiding kunnen steken. Ook de benoemingen van onder meer de VAR's moet verder gestroomlijnd worden. En tot slot wil men investeren in extra technologische hulpmiddelen.

Buitenlandse refs

Op zich geen slechte ideëen maar deze lijken pas haalbaar op lange tot middellange termijn. Ondertussen wordt ook aan oplossingen gedacht voor de nabije toekomst. Zo zou het niet langer uitgesloten zijn dat de hulp wordt ingeschakeld van buitenlandse refs, die bijvoorbeeld bepaalde cruciale duels in de Play-Offs voor hun rekening zullen nemen. Voorlopig zijn al de plannen wel nog niet concreet.

Buitenlandse refs aanstellen zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

229
229
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

86
86
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

52
52
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

71
71
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

269
269
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

40
40
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

420
420
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

359
359
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

69
69
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

121
121
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

73
73
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

449
449
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

168
168
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

340
340
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

483
483
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

298
298
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

190
190

Meer sportnieuws