'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

1597 stemmen
'Voetbalbond grijpt drastisch in na scheidsrechterscrisis'

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League is achter de rug en andermaal zorgde de arbitrage voor de nodige discussie. Zo voelde Union SG zich bekocht na een late strafschop en had ook KAS Eupen te klagen op Club Brugge. Volgens Het Nieuwsblad zou de KBVB dan ook een drastische ingreep overwegen.

Tot dusver is het een zwart seizoen voor het Belgische scheidsrechterskorps. In de voorbije maanden regende het discutabele beslissingen en flagrante fouten, waarvan sommige zelfs met een heuse juridische nasleep tot gevolg. En voorlopig lijkt er van beterschap weinig sprake.

LEES OOK: KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Crisis bij PRD

Ook bij de werking van het Professional Refereeing Department (PRD) worden steeds meer vragen gesteld. Zo raakte afgelopen weekend nog bekend dat scheidsrechtersbaas Betrand Layec op de wip zit. Ook het uitlekken van de scheidsrechtersrapporten was allesbehalve goede reclame.

Door al die problemen zou de Belgische voetbalbond nu ook willen ingrijpen. De KBVB draag in principe de verantwoordelijkheid voor de arbitrage, maar door de nodige bestuurswissels aan de top had men in Tubeke andere katten te geselen. Nu zou er echter toch een plan op tafel liggen.

Vijf punten-plan

Volgens Het Nieuwsblad is er sprake van vijf werkpunten. Allereerst zou men de huidige leiding van het PRD aanpakken en wellicht nieuwe verantwoordelijken aanstellen. Vervolgens is het de bedoeling om de 'board' achter het PRD te herstructureren, met daarin vertegenwoordigers van de Pro League, KBVB, ... .

Daarnaast wil men van de scheidsrechters volwaardige professionals maken, zodat ze dus nog meer tijd in voorbereiding en opleiding kunnen steken. Ook de benoemingen van onder meer de VAR's moet verder gestroomlijnd worden. En tot slot wil men investeren in extra technologische hulpmiddelen.

Buitenlandse refs

Op zich geen slechte ideëen maar deze lijken pas haalbaar op lange tot middellange termijn. Ondertussen wordt ook aan oplossingen gedacht voor de nabije toekomst. Zo zou het niet langer uitgesloten zijn dat de hulp wordt ingeschakeld van buitenlandse refs, die bijvoorbeeld bepaalde cruciale duels in de Play-Offs voor hun rekening zullen nemen. Voorlopig zijn al de plannen wel nog niet concreet.

Buitenlandse refs aanstellen zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

67
67
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

19
19
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

30
30
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

25
25
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

25
25
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

234
234
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

391
391
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

301
301
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

437
437
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

348
348
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

108
108
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

796
796
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

112
112
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

704
704
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

161
161
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

109
109
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

162
162
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

101
101
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

73
73
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

288
288
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

23
23
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

375
375
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

590
590
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

1154
1154
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

326
326

Meer sportnieuws