Scheidsrechtersrapporten: 'Topref' haalt pijnlijke score

door
Scheidsrechtersrapporten: 'Topref' haalt pijnlijke score

Het scheidsrechterskorps is bezig aan een behoorlijk dramatisch seizoen en blijft de discutabele fases maar opstapelen. Dat blijkt ook uit cijfers van het cijfers van het Referee Information System (RIS). Een aantal 'toprefs' scoort daarbij bijzonder laag.

Het aantal scheidsrechterlijke fouten is dit seizoen nauwelijks nog bij te benen. Club Brugge, RWDM en KRC Genk besloten zelfs op juridische procedures aan te spannen nadat ze foutieve beslissingen in hun nadeel tegen kregen. Die laatste ploeg kreeg zelfs gelijk van de Disciplinaire Raad, waardoor de match tegen Anderlecht mogelijk herspeeld moet worden.

Maar in de voorbije weken waren er nog veel meer discutabele beslissingen. AA Gent zag vorige week een doelpunt onterecht afgekeurd worden tegen Anderlecht, dat zelf dan weer geen strafschop kreeg tegen OHL. KV Kortrijk had dan weer een strafschop verdiend tegen Standard, terwijl ook KAS Eupen zich meermaals benadeeld voelde.

LEES OOK: Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Slechte punten Visser

Al deze foutieve beslissinge, en uiteraard ook de correcte, worden bijgehouden in de database van het RIS. Op basis van die gegevens worden de scheidsrechters en VAR's van een score voorzien. Die gegevens zijn normaal gezien niet publiekelijk, maar Het Nieuwsblad kon ze toch inkijken.

Daaruit blijkt dat Lawrence Visser, die nochtans bestempeld wordt als één van de toprefs, wel erg matig scoorde. Tijdens de eerste 20 speeldagen floot hij 6 wedstrijden, daarbij haalde hij slechts een score van 71.4% nauwkeurigheid wat de sleutelbeslissingen (penalty's, kaarten, ...) betreft.

Wel goed als VAR

Dat is aanzienlijk minder dan andere 'topscheidsrechters' zoals Bram Van Driessche, Jasper Vergoote, Jonathan Lardot en Erik Lambrechts. Misschien moet Visser wel een carrièreswitch overwegen. Want als VAR legt hij net wél knappe cijfers voor.

In de eerste seizoenshelft nam Visser 23 wedstrijden voor zijn rekening als video-assistent. Dat hoge aantal is te wijten aan een blessure, waardoor hij minder op het veld kon staan. In die 23 duels liet hij slechts 1 foute interventie noteren. Enkel Lothar D'Hondt komt in de buurt met 0 foutieve interventies in 11 matchen als VAR.

Wie vindt u de beste scheidsrechter?

Meest recent

'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

9
9
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

22
22
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

63
63
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

6
6
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

39
39
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

157
157
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

6
6
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

291
291
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

69
69
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

80
80
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

674
674
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

264
264
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

38
38
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

116
116
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

141
141
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

106
106
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1219
1219
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

290
290
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

778
778
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

221
221
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

69
69
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

207
207
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

427
427
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

150
150

Meer sportnieuws