Scheidsrechtersrapporten: 'Topref' haalt pijnlijke score

door
Scheidsrechtersrapporten: 'Topref' haalt pijnlijke score

Het scheidsrechterskorps is bezig aan een behoorlijk dramatisch seizoen en blijft de discutabele fases maar opstapelen. Dat blijkt ook uit cijfers van het cijfers van het Referee Information System (RIS). Een aantal 'toprefs' scoort daarbij bijzonder laag.

Het aantal scheidsrechterlijke fouten is dit seizoen nauwelijks nog bij te benen. Club Brugge, RWDM en KRC Genk besloten zelfs op juridische procedures aan te spannen nadat ze foutieve beslissingen in hun nadeel tegen kregen. Die laatste ploeg kreeg zelfs gelijk van de Disciplinaire Raad, waardoor de match tegen Anderlecht mogelijk herspeeld moet worden.

Maar in de voorbije weken waren er nog veel meer discutabele beslissingen. AA Gent zag vorige week een doelpunt onterecht afgekeurd worden tegen Anderlecht, dat zelf dan weer geen strafschop kreeg tegen OHL. KV Kortrijk had dan weer een strafschop verdiend tegen Standard, terwijl ook KAS Eupen zich meermaals benadeeld voelde.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Slechte punten Visser

Al deze foutieve beslissinge, en uiteraard ook de correcte, worden bijgehouden in de database van het RIS. Op basis van die gegevens worden de scheidsrechters en VAR's van een score voorzien. Die gegevens zijn normaal gezien niet publiekelijk, maar Het Nieuwsblad kon ze toch inkijken.

Daaruit blijkt dat Lawrence Visser, die nochtans bestempeld wordt als één van de toprefs, wel erg matig scoorde. Tijdens de eerste 20 speeldagen floot hij 6 wedstrijden, daarbij haalde hij slechts een score van 71.4% nauwkeurigheid wat de sleutelbeslissingen (penalty's, kaarten, ...) betreft.

Wel goed als VAR

Dat is aanzienlijk minder dan andere 'topscheidsrechters' zoals Bram Van Driessche, Jasper Vergoote, Jonathan Lardot en Erik Lambrechts. Misschien moet Visser wel een carrièreswitch overwegen. Want als VAR legt hij net wél knappe cijfers voor.

In de eerste seizoenshelft nam Visser 23 wedstrijden voor zijn rekening als video-assistent. Dat hoge aantal is te wijten aan een blessure, waardoor hij minder op het veld kon staan. In die 23 duels liet hij slechts 1 foute interventie noteren. Enkel Lothar D'Hondt komt in de buurt met 0 foutieve interventies in 11 matchen als VAR.

Wie vindt u de beste scheidsrechter?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

14
14
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

30
30
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

31
31
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

72
72
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

90
90
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

102
102
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

75
75
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

72
72
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

362
362
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

94
94
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

189
189
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

218
218
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

295
295
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

155
155
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

205
205
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

441
441
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

352
352
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws