'Scheidsrechterssoap escaleert: ontslag onvermijdelijk'

1755
'Scheidsrechterssoap escaleert: ontslag onvermijdelijk'

De Belgische arbitrage blijft maar flagrante en competitiebepalende fouten afleveren. Binnen het Professional Refereeing Department (PRD) loopt intern bovendien heel wat fout. En dat blijft niet zonder gevolgen, zo is scheidsrechtersbaas Betrand Layec naar verluidt op weg naar de uitgang.

Het scheidsrechterskorps in de Jupiler Pro League had sowieso al niet de beste reputatie, maar in de voorbije maanden zijn de blunders wel erg frappant. Club Brugge legde bijvoorbeeld klacht neer na een onterecht afgekeurd doelpunt op KV Mechelen en eiste om die match te herspelen. Zover kwam het uiteindelijk niet, al werd wel toegegeven dat Blauw-Zwart benadeeld werd.

Ook KRC Genk besloot een juridische procedure aan te spannen na het veelbesproken fiasco rond de strafschopfase op het veld van Anderlecht. En de Limburgers haalden wel hun slag thuis, zo besloot de Disciplinaire Raad dat de bewuste wedstrijd wel degelijk opnieuw gespeeld moest worden. Al spande Paars-Wit inmiddels wel een beroepsprocedure aan en blijft het dossier aanslepen.

LEES OOK: 'Totale transferwending: Anderlecht duikt mercato weer op'

Blijvende fouten in 2024

Beide zaken, en vele andere, dateren echter van voor nieuwjaar. Maar ook in 2024 is er amper sprake van beterschap. Integendeel. Ook RWDM kondigde bijvoorbeeld al stappen aan nadat het tegen KV Mechelen geen strafschop kreeg wegens handsspel. Anderlecht kreeg dan weer geen strafschop na een fout op Kasper Dolberg tegen OHL. En ook KV Kortrijk mocht klagen na een niet-gefloten penalty tegen Standard.

Daar kwam afgelopen weekend dus ook bewuste fase in Anderlecht-Gent bovenop, waarbij de Buffalo's een doelpunt onterecht afgekeurd zagen worden. Daags nadien gaf Layec ook openlijk toe dat een interventie niet nodig was, maar ook dat de fout zelf voor interpretatie vatbaar is. Dat is stilaan zijn vaste modus operandi: zoveel mogelijk fases richting de grijze zone duwen, zodat deze niet als 'echte fouten' gecatalogeerd worden.

Zware factuur voor 'buikgevoel'

Maar er worden Layec nog meer zaken kwalijk genomen. Bij Het Nieuwsblad weet men bijvoorbeeld dat er intern heel wat bedenkingen worden gemaakt bij de aanduidingen. Daarbij zou hij zich te fel laten leiden door 'buikgevoel' in plaats van door de beschikbare data. Hetzelfde geldt voor de verkiezing van 'Scheidsrechter vh Jaar': Layec koos gewoon drie genomineerden die zijn persoonlijke voorkeur uitdroegen.

Zijn werkwijzen én resultaten zijn dus op zijn zachts gezegd 'bedenkelijk'. Nochtans zou de Fransman maandelijks een slordige 15.000 euro factureren voor zijn diensten. Wat uiteraard een buitensporig bedrag gezien de staat waarin de Belgische arbitrage verkeert. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook bijna zeker dat de samenwerking na het seizoen stopt. Al lijken er momenteel weinig redenen om tot dan te wachten.

Het Referee Department heeft nood aan een compleet nieuw bestuur ...

Meest recent

'Totale transferwending: Anderlecht duikt mercato weer op'

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de League Phase van de Europa ...

87
87
Godts krijgt de volle laag: Enrique grijpt meteen in

Mika Godts kreeg na zijn debuut bij PSG meteen stevige kritiek te slikken in Frankrijk. De jonge ...

199
199
Anderlecht - Kairat: Bruno verstuurt signaal met basiself

RSC Anderlecht staat op een zucht van de League Phase van de Europa League. Donderdag moet het in ...

109
109
'IJskoude douche voor Penders; Leao richting Premier League'

De Premier League draait sinds afgelopen weekend weer op volle toeren, desondanks blijven de clubs ...

62
62
LOTING UCL: Club Brugge maakt borst nat voor pittig programma

In het Grimaldi Forum te Monaco werd donderdagavond geloot voor de samenstelling van de League Phase ...

366
366
Ruben Van Gucht zit met pikant probleem: "Hij is te groot"

Ruben Van Gucht raast door het medialandschap met opdrachten bij de drie grootste Vlaamse zenders: ...

37
37
Tielemans zorgt voor stijgende verbazing: ex-ploegmaat getuigt

Na zijn tegenvallende Premier League-debuut bij Manchester United kreeg Youri Tielemans de nodige ...

55
55
Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Na de onwaarschijnlijke instorting op het veld van Antwerp FC toonde Jess Thorup zich een gebroken ...

329
329
Antwerp rondt langverwachte transfer eindelijk af

Royal Antwerp FC is volop bezig met het samenstellen van de selectie. Sportief directeur Marc ...

152
152
'Lille weert Fernandez-Pardo, transfer voor Ramazani'

Largie Ramazani lijkt op weg naar de uitgang bij Leeds United, maar het is nog onduidelijk waar de ...

60
60
Bruno looft aanwinst: "Nu elke match laten zien"

Lukas Ambros heeft zich snel aangepast bij Anderlecht. De middenvelder maakt indruk op zijn ...

276
276
'Zéér plotse transferwending bij Standard'

Een opvallende wending bij Standard. De transfer van Dennis Ayensa naar Gençlerbirligi leek ...

220
220
Antwerp maakt vertrek aanvaller wereldkundig

Royal Antwerp FC  heeft zopas een uitgaande transfer afgerond. De Great Old heeft afscheid ...

78
78
'Bod op El Ouahdi, KRC Genk plant extra aanwinst'

Racing Genk is nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers hebben beslist om opnieuw de markt ...

340
340
Baro verklapt: "Bij een topbod vertrekt hij"

Bij AA Gent gaat er nog wat gebeuren op de transfermarkt. De Buffalo’s gaan wellicht nog een ...

404
404
RC Genk ziet speler indruk maken: "Iedereen wil zo'n speler"

Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse aanvaller maakt indruk met ...

162
162
'Anderlecht zet zinnen op ex-speler van Real Madrid'

RSC Anderlecht is allerminst klaar op de transfermarkt. Er komen nog zeker twee spelers bij. Volgens ...

432
432
Zulte Waregem verrast en haalt Belgisch talent binnen

Zulte Waregem is knap aan het seizoen begonnen en prijkt met een zeven op negen voorlopig zelfs op ...

161
161
'Genk heeft keuze gemaakt voor laatste aanwinst'

KRC Genk wil voor het einde van de zomermercato nog minstens één transferslag slaan. ...

295
295
'Nieuwe wending: transfer Fofana onafwendbaar'

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

117
117
Lommel shopt weer bij Ajax, Patro laat Belg gaan

Met het einde van de zomermercato stilaan in zicht, zijn heel wat Belgische clubs nog druk in de ...

33
33
'Club Brugge strikt Mike: details van deal bekend'

Bij Club Brugge lijken ze klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk. Donderdag wisten ze ook ...

355
355
'Genk schrikt: 'nieuwe Doku' trekt naar Europese topclub'

Bij KRC Genk rekenen ze nog steeds hard op hun jeugdopleiding om het eerste elftal te versterken, ...

226
226
'Overmars verbaast en bezorgt Antwerp Barça-talent'

Bij Antwerp zijn ze het seizoen verrassend sterk begonnen met een zeven op negen, maar desondanks ...

388
388
'Genk zoekt een zes: tweede target bekend'

Na een wisselvallig seizoensbegin met een vier op negen en tal van tegendoelpunten, wil KRC Genk in ...

178
178

Meer sportnieuws