'Scheidsrechterssoap escaleert: ontslag onvermijdelijk'

1755 stemmen
'Scheidsrechterssoap escaleert: ontslag onvermijdelijk'

De Belgische arbitrage blijft maar flagrante en competitiebepalende fouten afleveren. Binnen het Professional Refereeing Department (PRD) loopt intern bovendien heel wat fout. En dat blijft niet zonder gevolgen, zo is scheidsrechtersbaas Betrand Layec naar verluidt op weg naar de uitgang.

Het scheidsrechterskorps in de Jupiler Pro League had sowieso al niet de beste reputatie, maar in de voorbije maanden zijn de blunders wel erg frappant. Club Brugge legde bijvoorbeeld klacht neer na een onterecht afgekeurd doelpunt op KV Mechelen en eiste om die match te herspelen. Zover kwam het uiteindelijk niet, al werd wel toegegeven dat Blauw-Zwart benadeeld werd.

Ook KRC Genk besloot een juridische procedure aan te spannen na het veelbesproken fiasco rond de strafschopfase op het veld van Anderlecht. En de Limburgers haalden wel hun slag thuis, zo besloot de Disciplinaire Raad dat de bewuste wedstrijd wel degelijk opnieuw gespeeld moest worden. Al spande Paars-Wit inmiddels wel een beroepsprocedure aan en blijft het dossier aanslepen.

LEES OOK: Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Blijvende fouten in 2024

Beide zaken, en vele andere, dateren echter van voor nieuwjaar. Maar ook in 2024 is er amper sprake van beterschap. Integendeel. Ook RWDM kondigde bijvoorbeeld al stappen aan nadat het tegen KV Mechelen geen strafschop kreeg wegens handsspel. Anderlecht kreeg dan weer geen strafschop na een fout op Kasper Dolberg tegen OHL. En ook KV Kortrijk mocht klagen na een niet-gefloten penalty tegen Standard.

Daar kwam afgelopen weekend dus ook bewuste fase in Anderlecht-Gent bovenop, waarbij de Buffalo's een doelpunt onterecht afgekeurd zagen worden. Daags nadien gaf Layec ook openlijk toe dat een interventie niet nodig was, maar ook dat de fout zelf voor interpretatie vatbaar is. Dat is stilaan zijn vaste modus operandi: zoveel mogelijk fases richting de grijze zone duwen, zodat deze niet als 'echte fouten' gecatalogeerd worden.

Zware factuur voor 'buikgevoel'

Maar er worden Layec nog meer zaken kwalijk genomen. Bij Het Nieuwsblad weet men bijvoorbeeld dat er intern heel wat bedenkingen worden gemaakt bij de aanduidingen. Daarbij zou hij zich te fel laten leiden door 'buikgevoel' in plaats van door de beschikbare data. Hetzelfde geldt voor de verkiezing van 'Scheidsrechter vh Jaar': Layec koos gewoon drie genomineerden die zijn persoonlijke voorkeur uitdroegen.

Zijn werkwijzen én resultaten zijn dus op zijn zachts gezegd 'bedenkelijk'. Nochtans zou de Fransman maandelijks een slordige 15.000 euro factureren voor zijn diensten. Wat uiteraard een buitensporig bedrag gezien de staat waarin de Belgische arbitrage verkeert. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook bijna zeker dat de samenwerking na het seizoen stopt. Al lijken er momenteel weinig redenen om tot dan te wachten.

Het Referee Department heeft nood aan een compleet nieuw bestuur ...

Meest recent

Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

13
13
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

46
46
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

60
60
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

73
73
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

290
290
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

106
106
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

79
79
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

279
279
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

193
193
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

70
70
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

504
504
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

193
193
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

151
151
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

450
450
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

215
215
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

311
311
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

427
427
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

786
786
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3745
3745
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

95
95
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

65
65
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

233
233

Meer sportnieuws