'Scheidsrechterssoap escaleert: ontslag onvermijdelijk'

1755
'Scheidsrechterssoap escaleert: ontslag onvermijdelijk'

De Belgische arbitrage blijft maar flagrante en competitiebepalende fouten afleveren. Binnen het Professional Refereeing Department (PRD) loopt intern bovendien heel wat fout. En dat blijft niet zonder gevolgen, zo is scheidsrechtersbaas Betrand Layec naar verluidt op weg naar de uitgang.

Het scheidsrechterskorps in de Jupiler Pro League had sowieso al niet de beste reputatie, maar in de voorbije maanden zijn de blunders wel erg frappant. Club Brugge legde bijvoorbeeld klacht neer na een onterecht afgekeurd doelpunt op KV Mechelen en eiste om die match te herspelen. Zover kwam het uiteindelijk niet, al werd wel toegegeven dat Blauw-Zwart benadeeld werd.

Ook KRC Genk besloot een juridische procedure aan te spannen na het veelbesproken fiasco rond de strafschopfase op het veld van Anderlecht. En de Limburgers haalden wel hun slag thuis, zo besloot de Disciplinaire Raad dat de bewuste wedstrijd wel degelijk opnieuw gespeeld moest worden. Al spande Paars-Wit inmiddels wel een beroepsprocedure aan en blijft het dossier aanslepen.

LEES OOK: Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Blijvende fouten in 2024

Beide zaken, en vele andere, dateren echter van voor nieuwjaar. Maar ook in 2024 is er amper sprake van beterschap. Integendeel. Ook RWDM kondigde bijvoorbeeld al stappen aan nadat het tegen KV Mechelen geen strafschop kreeg wegens handsspel. Anderlecht kreeg dan weer geen strafschop na een fout op Kasper Dolberg tegen OHL. En ook KV Kortrijk mocht klagen na een niet-gefloten penalty tegen Standard.

Daar kwam afgelopen weekend dus ook bewuste fase in Anderlecht-Gent bovenop, waarbij de Buffalo's een doelpunt onterecht afgekeurd zagen worden. Daags nadien gaf Layec ook openlijk toe dat een interventie niet nodig was, maar ook dat de fout zelf voor interpretatie vatbaar is. Dat is stilaan zijn vaste modus operandi: zoveel mogelijk fases richting de grijze zone duwen, zodat deze niet als 'echte fouten' gecatalogeerd worden.

Zware factuur voor 'buikgevoel'

Maar er worden Layec nog meer zaken kwalijk genomen. Bij Het Nieuwsblad weet men bijvoorbeeld dat er intern heel wat bedenkingen worden gemaakt bij de aanduidingen. Daarbij zou hij zich te fel laten leiden door 'buikgevoel' in plaats van door de beschikbare data. Hetzelfde geldt voor de verkiezing van 'Scheidsrechter vh Jaar': Layec koos gewoon drie genomineerden die zijn persoonlijke voorkeur uitdroegen.

Zijn werkwijzen én resultaten zijn dus op zijn zachts gezegd 'bedenkelijk'. Nochtans zou de Fransman maandelijks een slordige 15.000 euro factureren voor zijn diensten. Wat uiteraard een buitensporig bedrag gezien de staat waarin de Belgische arbitrage verkeert. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook bijna zeker dat de samenwerking na het seizoen stopt. Al lijken er momenteel weinig redenen om tot dan te wachten.

Het Referee Department heeft nood aan een compleet nieuw bestuur ...

Meest recent

Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

5
5
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

8
8
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

79
79
Brandon Mechele staat voor complete verrassing na interlandluik

Brandon Mechele blijft verbazen. De verdediger van Club Brugge liet zich tijdens het recente ...

67
67
Thorup grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk boekte voor de interlandbreak slechts een negen op 21, en dus moeten de Limburgers dringend ...

74
74
Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

82
82
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

37
37
'Club Brugge schrapt toptransfer: exacte reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

186
186
Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

146
146
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

688
688
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

54
54
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

132
132
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

22
22
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

58
58
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

139
139
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

172
172
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

104
104
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

396
396
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

672
672
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

67
67
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

87
87
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

292
292
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

47
47
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

75
75

Meer sportnieuws