'Scheidsrechterssoap escaleert: ontslag onvermijdelijk'

door
'Scheidsrechterssoap escaleert: ontslag onvermijdelijk'

De Belgische arbitrage blijft maar flagrante en competitiebepalende fouten afleveren. Binnen het Professional Refereeing Department (PRD) loopt intern bovendien heel wat fout. En dat blijft niet zonder gevolgen, zo is scheidsrechtersbaas Betrand Layec naar verluidt op weg naar de uitgang.

Het scheidsrechterskorps in de Jupiler Pro League had sowieso al niet de beste reputatie, maar in de voorbije maanden zijn de blunders wel erg frappant. Club Brugge legde bijvoorbeeld klacht neer na een onterecht afgekeurd doelpunt op KV Mechelen en eiste om die match te herspelen. Zover kwam het uiteindelijk niet, al werd wel toegegeven dat Blauw-Zwart benadeeld werd.

Ook KRC Genk besloot een juridische procedure aan te spannen na het veelbesproken fiasco rond de strafschopfase op het veld van Anderlecht. En de Limburgers haalden wel hun slag thuis, zo besloot de Disciplinaire Raad dat de bewuste wedstrijd wel degelijk opnieuw gespeeld moest worden. Al spande Paars-Wit inmiddels wel een beroepsprocedure aan en blijft het dossier aanslepen.

LEES OOK: Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Blijvende fouten in 2024

Beide zaken, en vele andere, dateren echter van voor nieuwjaar. Maar ook in 2024 is er amper sprake van beterschap. Integendeel. Ook RWDM kondigde bijvoorbeeld al stappen aan nadat het tegen KV Mechelen geen strafschop kreeg wegens handsspel. Anderlecht kreeg dan weer geen strafschop na een fout op Kasper Dolberg tegen OHL. En ook KV Kortrijk mocht klagen na een niet-gefloten penalty tegen Standard.

Daar kwam afgelopen weekend dus ook bewuste fase in Anderlecht-Gent bovenop, waarbij de Buffalo's een doelpunt onterecht afgekeurd zagen worden. Daags nadien gaf Layec ook openlijk toe dat een interventie niet nodig was, maar ook dat de fout zelf voor interpretatie vatbaar is. Dat is stilaan zijn vaste modus operandi: zoveel mogelijk fases richting de grijze zone duwen, zodat deze niet als 'echte fouten' gecatalogeerd worden.

Zware factuur voor 'buikgevoel'

Maar er worden Layec nog meer zaken kwalijk genomen. Bij Het Nieuwsblad weet men bijvoorbeeld dat er intern heel wat bedenkingen worden gemaakt bij de aanduidingen. Daarbij zou hij zich te fel laten leiden door 'buikgevoel' in plaats van door de beschikbare data. Hetzelfde geldt voor de verkiezing van 'Scheidsrechter vh Jaar': Layec koos gewoon drie genomineerden die zijn persoonlijke voorkeur uitdroegen.

Zijn werkwijzen én resultaten zijn dus op zijn zachts gezegd 'bedenkelijk'. Nochtans zou de Fransman maandelijks een slordige 15.000 euro factureren voor zijn diensten. Wat uiteraard een buitensporig bedrag gezien de staat waarin de Belgische arbitrage verkeert. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook bijna zeker dat de samenwerking na het seizoen stopt. Al lijken er momenteel weinig redenen om tot dan te wachten.

Het Referee Department heeft nood aan een compleet nieuw bestuur ...

Meest recent

Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

2
2
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

12
12
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

69
69
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

45
45
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

73
73
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

323
323
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

116
116
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

79
79
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

244
244
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

347
347
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

244
244
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

234
234
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

46
46
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

150
150
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

84
84
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

119
119
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

78
78
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

58
58
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

128
128
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

63
63
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

140
140
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

68
68
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

245
245
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

544
544
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

80
80

Meer sportnieuws