Cercle Brugge leek door een moeilijke periode te gaan, want het blikte terug op een schamele twee op twaalf in de competitie. Maar soms kan het tij snel keren: zondagavond boekte het een klinkende 4-1-zege tegen STVV en plots doet het weer helemaal mee in de strijd om Play-Off I.
Doordat op zaterdagavond Genk al in eigen huis verloren had van Union, wipt Cercle immers over de Limburgers naar de zesde plaats. Beide teams hebben evenveel punten, maar de Vereniging won meer wedstrijden. Ze staan bovendien ook op amper drie punten van AA Gent.
LEES OOK: 'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'
Muslic focust op projectMet nog zes speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is Play-Off I dus zeker geen onbereikbare droom voor Cercle. Toch wil trainer Miron Muslic nog niet te ver vooruit kijken. "We moeten verderwerken aan dit project met onze jonge ploeg en we zien wel waar we stranden", blijft hij rustig bij Sporza.
Wel was hij tevreden met de prestatie van zijn ploeg. "We besproken al hoe belangrijk het is om recht te staan na een tegenslag. Vandaag toonde mijn ploeg het karakter dat nodig was en dat leidde tot een ruime zege."
Denkey scoort weer
Cercle werd onder meer in het zadel geholpen doordat topschutter Kevin Denkey weer scoorde. Hij stond twee keer aan het kanon en zit intussen al aan achttien doelpunten in de Jupiler Pro League dit seizoen. "Ik ben uiteindelijk ook blij met mijn 2 goals, ik ben eerlijk gezegd wel bezig met statistieken", gaf hij toe.
"We moesten reageren na vorige week", besefte ook hij. "We zijn een jonge groep en het is normaal dat het soms eens fout loopt, maar we hebben vandaag geweldig geantwoord. STVV was vandaag niet bang om te voetballen, maar wij voerden onze pressing uit zoals altijd en dat loont."
Jannick Lanckriet