Zebra's grijpen levenslijn na intense VAR-kraker tegen Panda's

door
Zebra's grijpen levenslijn na intense VAR-kraker tegen Panda's

Na een spannende partij, gekruid met een nieuwe VAR-fase, heeft Felice Mazzu eindelijk nog eens gewonnen met Charleroi. De Zebra's hadden genoeg aan één doelpunt tegen de Panda's, die ongetwijfeld met een enorm zuur gevoel achterblijven.

Een heus kelderduel stond vanavond op het menu in het Stade du Pays de Charleroi. De Zebra's namen het op tegen de Panda's, twee ploegen bij wie het gevoel helemaal anders zat. Bij Eupen genoten ze nog na van de stunt tegen Antwerp, Charleroi ging dan weer smadelijk onderuit tegen Club Brugge. Kohfeldt deed het vanavond met exact dezelfde elf namen, bij de Karolo's kreeg Heymans een nieuwe basisplaats.

LEES OOK: Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Degradatiekraker maakt naam waar

De wedstrijd begon met een lange studieronde, een flauwe kopbal van thuisspeler Morioka en bezoeker Finnbogason leverde weinig tot geen gevaar op. Ook nadien was er nauwelijks beterschap merkbaar in het Stade du Pays de Charleroi. De Panda's hadden veruit het meeste balbezit maar koppelden daar geen kansen aan. Op slag van rust was er toch een dikke voor de Zebra's: Van Cleemput haalde hard uit maar vond de lat op zijn weg. Halfweg stond het na een flauwe bedoening nog 0-0.

Vuurwerk en VAR-fase kruiden kelderduel

Na de pauze was het Charleroi dat het initiatief nam. Vroege kansen voor Morioka en Guiagon leverden echter geen doelpunt op. Iets voor het uur ging Slonina gruwelijk in de fout, de Eupense doelman verspeelde de bal maar zette zijn foutje zelf nog recht. Halfweg de tweede periode waren het toch de Zebra's die op voorsprong klommen. Guiagon werd aanvankelijk nog afgeblokt, tikte de bal vervolgens tegen de touwen en na een lange VAR-check (wegens mogelijk handspel) was de 1-0 een feit.

Quasi meteen was er de gelijkmaker van de Panda's, Magnée viseerde de verre hoek maar daar lag Patron in de weg. De spektakelwaarde verhoogde zichtbaar in de tweede helft, Heymans had pech dat zijn knappe volley op de lat vloog. Uiteindelijk hield Charleroi knap stand (ondanks een late kans voor Eupen) en zo pakt het een gouden driepunter onderin.

Scoreverloop:

1-0 (66') Guiagon

Bent u nog voorstander van de VAR?

Meest recent

9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

47
47
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

28
28
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

60
60
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

80
80
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

77
77
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

58
58
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

167
167
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

109
109
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

141
141
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

210
210
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

226
226
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

123
123
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

38
38
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

214
214
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

382
382
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

108
108
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

621
621
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

302
302
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

494
494
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

411
411
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

428
428
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

102
102
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

252
252

Meer sportnieuws