Genkse kassa rinkelt: straffe transferaankondiging Arteaga

door
Genkse kassa rinkelt: straffe transferaankondiging Arteaga

Coach Wouter Vrancken zal bij KRC Genk geen beroep meer kunnen doen op Gerardo Arteaga. Het vertrek van de Mexicaan hing al een tijdje in de lucht er werd maandagavond ook officieel beklonken. De back gaat in eigen land aan de slag bij Monterrey CF, dat hem op fraaie wijze aangekondigde.

In de zomer van 2020 telde Racing een slordige 3.5 miljoen euro neer om Arteaga over te nemen van Santos Laguna. En dat bleek een behoorlijk geslaagde investering. In de Cegeka Arena wist hij al snel een basisplek te versieren. Na 3.5 seizoenen heeft hij zelfs meer dan 130 wedstrijden namens Genk op de teller staan.

Arteaga hielp de Limburgse club ook aan bekerwinst en ondertussen groeide hij uit tot een Mexicaans international. De linksback werd dan ook regelmatig aan een vertrek gelinkt, maar erg concreet werd een transfer niet. Daar kwam tijdens de huidige mercato echter verandering in.

LEES OOK: Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

Contract tot 2027

Genk had de speler beloofd dat het zou meewerken aan een wintertransfer indien de juiste som op tafel kwam. Vanuit Mexico toonden ook verschillende ploegen interesse. Uiteindelijk bleek Monterrey bereid om het verste te gaan voor zijn komst. Naar verluidt betalen zij een slordige 6 miljoen euro voor de international.

Vorige week raakte al bekend dat Arteaga zondag tegen STVV zijn laatste match zou spelen namens de Belgische vicekampioen. En daags nadien werd de transfer ook officieel gecomunniceerd door beide clubs. Bij zijn nieuwe werkgever tekende de Mexicaan een contract tot medio 2027.

Video-boodschap voor fans

Om de transfer wereldkundig te maken, pakte Monterrey via zijn sociale media kanalen uit met een straffe videomontage (zie onderaan). Genk liet de speler dan weer zelf een video-boodschap inspreken voor de supporters. "Ik verlaat de club met heel veel mooie momenten en met prijzen. Mijn hart zal altijd blauw zijn", aldus Arteaga.

🔥 Wat iedereen nu leest

Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
'Voetbalwereld stomverbaasd: drastische transfer Donnarumma'
'Voetbalwereld stomverbaasd: drastische transfer Donnarumma'

Genk is voorlopig verzwakt uit de wintermercato gekomen ...

Meest recent

Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

Een tweetal maanden geleden droomden de fans van Standard luidop van een terugkeer van Axel Witsel. ...

7
7
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

171
171
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

43
43
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

176
176
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

76
76
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

188
188
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

226
226
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

220
220
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

158
158
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

98
98
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1303
1303
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

73
73
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

172
172
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

536
536
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

107
107
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

360
360
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

225
225
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

396
396
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1514
1514
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

434
434
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

590
590
Vincent Kompany en Bayern in diepe rouw gedompeld

Terwijl Vincent Kompany zijn team begint klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, hangt er een ...

75
75
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'

Komende zondag werkt SSC Napoli zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af, het Franse Stade ...

1228
1228
Nog méér miljoenen? 'Grootmacht schudt Ordoñez-soap door mekaar'

Club Brugge zal vrijdagavond op het veld van KV Mechelen geen beroep kunnen doen op Joel ...

548
548
'Cercle grijpt in: transferprioriteit bekend'

Cercle Brugge kende vorig seizoen een zeer lastig jaar en wist maar op het nippertje degradatie af ...

329
329

Meer sportnieuws