Wangedrag hooligans krijgt duur staartje: Genk moet dokken

596 stemmen
Wangedrag hooligans krijgt duur staartje: Genk moet dokken

Een heetgebakerde Limburgse derby tussen STVV en KRC Genk eindigde zondagmiddag op een 1-1-gelijkspel. Jammer genoeg werd ook deze wedstrijd overschaduwd door wangedrag van de supporters. En dat blijft dit keer niet zonder gevolgen.

De derby op Stayen verliep lange tijd behoorlijk sportief, maar in de slotfase kookten de potjes toch over. Nadat Joseph Paintsil te opzichtig naar een strafschop op zoek ging, ontstond immers een opstootje. In die tumult greep Gerardo Arteaga zelfs een tegenstander naar de keel, waarna de Mexicaanse back een directe rood kaart kreeg.

Met een mannetje meer tussen de lijnen kon STVV uiteindelijk ook langszij komen. En vervolgens pakte Genk-aanvoerder nog zijn tweede gele kaart. Dat laatste bleek voor een aantal meegereisde 'fans' de druppel. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurpijlen op het veld gegooid. Hierdoor moest de wedstrijd zelfs tijdelijk gestaakt worden. En dat wangedrag van de zogenaamde 'supporters' komt Genk duur te staan.

LEES OOK: WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Genk draait op voor kosten

Zo laat STVV via de officiële kanalen weten dat het de rekening voor de herstellingswerken zal doorsturen naar de Cegeka Arena. "Ons onderhoudsteam inventariseert vandaag de schade. Vervolgens zullen we een offerte opvragen voor het herstel van het terrein en dit overmaken aan de bezoekende ploeg", stelt Anne Swers, CEO van Stayen, op de clubwebstek.

Racing zal dus moeten dokken, terwijl de amokmakers zelf wellicht vrijuit gaan. Maar dit gedrag kan natuurlijk niet onbestraft blijven. "De derby zou één groot Limburgs feest moeten zijn. Als het zo verder gaat en er niet krachtdadig opgetreden wordt, gaan we misschien naar een derby achter gesloten deuren", vult Swers aan tegenover Het Belang van Limburg.

Biergooiers bestraft

Overigens is STVV niet te beroerd om de hand ook in eigen boezem te steken. Vanuit de thuisvakken werd immers met drankbekers op het veld gegooid. En dat zal de club niet zomaar laten passeren. "We willen niet dat dit in de toekomst nog voorvalt. Daarom zullen we – samen met de ordediensten – de bekergooiers identificeren en een stadionverbod opleggen. Drink jouw pintje in de toekomst gewoon leeg in plaats van het op het veld te gooien", aldus voorzitter David Meekers.

Genk zou nog een extra sanctie moeten krijgen ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

86
86
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

64
64
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

83
83
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

21
21
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

45
45
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

162
162
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

39
39
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

181
181
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

76
76
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

340
340
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

337
337
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

144
144
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

192
192
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

365
365
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

193
193
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

111
111
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

412
412
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

405
405
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

634
634
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

745
745
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

292
292
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

450
450
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

308
308

Meer sportnieuws