RSC Anderlecht heeft tijdens de eerste speeldag van 2024 meteen punten laten liggen ten opzichte van Union SG. De leider pakte zondagnamiddag immers de volle buit tegen STVV. Enkele uren later bleef Paars-Wit dan weer steken op een 1-1-gelijkspel tegen OH Leuven.
De Brusselaars speelden aan Den Dreef niet bepaald hun beste wedstrijd. Het balbezit was nochtans ruimschoots in het voordeel van Anderlecht. Maar dat overwicht werd veel te weinig omgezet in doelgevaar. De bezoekers slaagden er maar niet in om gaten te vinden in de dubbele muur die was opgetrokken door de thuisploeg.
Aanvallend gezien speelde RSCA dus een erg matige wedstrijd. Van jongens als Thorgan Hazard, Kasper Dolberg en Anders Dreyer kan en moet meer verwacht worden. Daarnaast werd ook opnieuw met een kritische blik richting doelman Kasper Schmeichel gekeken. Die maakte niet bepaald een goede beurt bij de Leuvense tegentreffer.
LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'
Offensief te passiefSchmeichel trapte de bal immers overhaast uit en bediende zo OHL-aanvaller Youssef Maziz. Toen die vervolgens uitpakte met een geplaatst schot, had de Anderlecht-goalie geen gepaste reactie in huis. De kritiek aan het adres van de doelman weerklonk dan ook luid. Maar coach Brian Riemer zette zijn landgenoot na de match uit de wind.
Op zijn persbabbel trok de trainer behoorlijk stevig van leer. "Iedereen wil het er blijkbaar over hebben. Maar hij is niet de reden waarom we niet hebben gewonnen. We verloren punten omdat we offensief te passief waren", werd de trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws.
Fout op Schmeichel?
Overigens hing er volgens Riemer een geurtje aan de Leuvense treffer. Terwijl Schmeichel de bal wou uittrappen, vond de coach dat zijn doelman opzichtig gehinderd door spelers van de Leuvenaars. En dus was het volgens Riemer een fout van de thuisploeg. "Ik vind dat we daar een vrije trap verdienden. Kasper werd gehinderd bij het uittrappen - dat is tegen de regels", sakkerde de Deense trainer.
Kobe K