Van Bommel reageert op veelbesproken Overmars-spandoek

712
Van Bommel reageert op veelbesproken Overmars-spandoek

Titelverdediger Antwerp FC is sterk aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Great Old hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Sporting Charleroi en haalde het met 4-1. Achteraf werd sportieve baas Marc Overmars een hart onder de riem gestoken met een opvallend spandoek.

Antwerp stelde Overmars in het voorjaar van 2022 aan als 'directeur voetbalzaken'. Hij stelde vervolgens Mark van Bommel aan als hoofdtrainer en stelde een sterke selectie samen. Het werk van de Nederlander leverde ook het nodige succes op. RAFC won immers de landstitel, beker én supercup, waarna het zich ook plaatste voor de Champions League.

Die successen werden afgelopen donderdag nog eens beloond met een ware triomftocht op het gala van de Gouden Schoen. Maar Overmars was toen de grote afwezige in de Antwerpse delegatie. En dat heeft alles te maken met de wereldwijde schorsing die hem momenteel boven het hoofd hangt.

LEES OOK: Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Steun van fans en spelers

Overmars werd destijds bij Ajax aan de kant geschoven wegens grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor kreeg hij in het najaar een schorsing opgelegd in Nederland. De FIFA wil die schorsing echter wereldwijd laten gelden. En in afwachting van de beroepsprocedure wordt de sportieve baas momenteel op 'non-actief' gehouden.

Binnen de club blijft men hem echter erkentelijk voor zijn werk. Zondag werd in de tribunes immers een spandoek ontrold met waarop te lezen stond: 'Overmars, voor altijd achter je'. Na de match namen de spelers dat spandoek over en werd het nog eens getoond aan de tribunes.

Van Bommel onder indruk

Dat gebaar leidde op de sociale media tot de nodige kritische reacties. Maar Van Bommel vond het net een mooie steunbetuiging. "Dat tekent deze club. In goed en slechte tijden steunen we elkaar", klonk het bij Sporza. "Dat was bij Antwerp blijkbaar in tweede klasse al zo. Het is een rauwe club, maar ze staan wel als één man achter de club en achter iedereen die bij de club werkt. Dat is wel mooi, dat komt niet zo vaak voor."

Een wereldwijde schorsing is overdreven voor Overmars ...

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

57
57
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

29
29
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

8
8
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

18
18
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

8
8
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

19
19
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

68
68
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

61
61
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

43
43
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

19
19
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

111
111
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

38
38
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

224
224
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

205
205
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

236
236
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

271
271

Meer sportnieuws