Van Bommel reageert op veelbesproken Overmars-spandoek

712
Van Bommel reageert op veelbesproken Overmars-spandoek

Titelverdediger Antwerp FC is sterk aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Great Old hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Sporting Charleroi en haalde het met 4-1. Achteraf werd sportieve baas Marc Overmars een hart onder de riem gestoken met een opvallend spandoek.

Antwerp stelde Overmars in het voorjaar van 2022 aan als 'directeur voetbalzaken'. Hij stelde vervolgens Mark van Bommel aan als hoofdtrainer en stelde een sterke selectie samen. Het werk van de Nederlander leverde ook het nodige succes op. RAFC won immers de landstitel, beker én supercup, waarna het zich ook plaatste voor de Champions League.

Die successen werden afgelopen donderdag nog eens beloond met een ware triomftocht op het gala van de Gouden Schoen. Maar Overmars was toen de grote afwezige in de Antwerpse delegatie. En dat heeft alles te maken met de wereldwijde schorsing die hem momenteel boven het hoofd hangt.

LEES OOK: Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Steun van fans en spelers

Overmars werd destijds bij Ajax aan de kant geschoven wegens grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor kreeg hij in het najaar een schorsing opgelegd in Nederland. De FIFA wil die schorsing echter wereldwijd laten gelden. En in afwachting van de beroepsprocedure wordt de sportieve baas momenteel op 'non-actief' gehouden.

Binnen de club blijft men hem echter erkentelijk voor zijn werk. Zondag werd in de tribunes immers een spandoek ontrold met waarop te lezen stond: 'Overmars, voor altijd achter je'. Na de match namen de spelers dat spandoek over en werd het nog eens getoond aan de tribunes.

Van Bommel onder indruk

Dat gebaar leidde op de sociale media tot de nodige kritische reacties. Maar Van Bommel vond het net een mooie steunbetuiging. "Dat tekent deze club. In goed en slechte tijden steunen we elkaar", klonk het bij Sporza. "Dat was bij Antwerp blijkbaar in tweede klasse al zo. Het is een rauwe club, maar ze staan wel als één man achter de club en achter iedereen die bij de club werkt. Dat is wel mooi, dat komt niet zo vaak voor."

Een wereldwijde schorsing is overdreven voor Overmars ...

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

58
58
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

68
68
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

140
140
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

110
110
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

149
149
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

243
243
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

120
120
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

136
136
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

127
127
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

112
112
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

69
69
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

39
39
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

188
188
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

119
119
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

57
57
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

69
69
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

30
30
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

298
298
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

82
82
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

129
129
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

109
109
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

114
114
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

118
118
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

350
350

Meer sportnieuws