Antwerp verzilvert gouden week: Charleroi kansloos onderuit

door
Antwerp verzilvert gouden week: Charleroi kansloos onderuit

Antwerp FC heeft een bijzonder mooie week achter de rug. Afgelopen donderdag ging de landskampioen met zowat elke mogelijke prijs aan de haal op het gala van de Gouden Schoen. Zondagmiddag werd de tweede seizoenshelft dan weer afgetrapt met een overtuigende zege tegen Charleroi: 4-1.

Voor aanvang van de thuismatch tegen de Carolo's, werden de winnaars van donderdag nog eens extra in de bloemetjes gezet. Daarbij ging de meeste aandacht uiteraard naar Alderweireld, de kersverse houder van de Gouden Schoen. De eerste kans van de wedstrijd kwam echter op naam van de 'Belofte van het Jaar', Vermeeren trapte de bal echter naast.

LEES OOK: Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Spitsen doen het voor rust

Antwerp bleef vervolgens echter baas tegen een erg matig Charleroi en ging vanuit balbezit op zoek naar de openingstreffer. Na enkele goede kansen viel die uiteindelijk ook via een sterkspelende Janssen. De bezoekers kwamen met wat meeval wel bijna langszij, maar Ilenikhena tekende nog voor rust voor de 2-0.

Charleroi-coach Mazzu besloot tijdens de rust dan ook om enkele wissels door te voeren en die ingrepen leken ook te werken. Toch wist Antwerp de boeken helemaal op slot te doen. Wijndal wist de bezoekende doelman Patron te verrassen met een knap afstandsschot en zorgde zo voor de 3-0.

Assist Alderweireld

De Great Old kreeg vervolgens enkele kansen om de voorsprong nog verder uit te diepen en deed dat uiteindelijk ook. Na een corner leek Alderweireld zijn eerste doelpunt te scoren als Gouden Schoen-winnaar, maar vlak voor de lijn was het uiteindelijk Ekkelenkamp die het leer tegen de touwen werkte.

In de slotfase liet debutant Udoh het na om de voorsprong van Antwerp nog verder uit te diepen. En via Bernier wist Charleroi zowaar voor de 4-1 te zorgen, maar dit was louter een 'eerredder'. Door deze zege komt de regerende kampioen in het klassement weer op gelijke hoogte van nummer vijf KRC Genk. Aanstaande woensdag wil RAFC tegen OH Leuven ook een ticket voor de halve finales van de beker veroveren.

Dit Antwerp blijft een titelkandidaat ...

Meest recent

Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

11
11
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

16
16
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

26
26
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

77
77
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

20
20
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

32
32
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

202
202
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

151
151
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

148
148
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

115
115
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

93
93
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

18
18
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

51
51
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

93
93
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

263
263
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

127
127
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

418
418
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

150
150
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

382
382
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

124
124
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

239
239
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

129
129
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

569
569
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

180
180

Meer sportnieuws