Antwerp verzilvert gouden week: Charleroi kansloos onderuit

154 stemmen
Antwerp verzilvert gouden week: Charleroi kansloos onderuit

Antwerp FC heeft een bijzonder mooie week achter de rug. Afgelopen donderdag ging de landskampioen met zowat elke mogelijke prijs aan de haal op het gala van de Gouden Schoen. Zondagmiddag werd de tweede seizoenshelft dan weer afgetrapt met een overtuigende zege tegen Charleroi: 4-1.

Voor aanvang van de thuismatch tegen de Carolo's, werden de winnaars van donderdag nog eens extra in de bloemetjes gezet. Daarbij ging de meeste aandacht uiteraard naar Alderweireld, de kersverse houder van de Gouden Schoen. De eerste kans van de wedstrijd kwam echter op naam van de 'Belofte van het Jaar', Vermeeren trapte de bal echter naast.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Spitsen doen het voor rust

Antwerp bleef vervolgens echter baas tegen een erg matig Charleroi en ging vanuit balbezit op zoek naar de openingstreffer. Na enkele goede kansen viel die uiteindelijk ook via een sterkspelende Janssen. De bezoekers kwamen met wat meeval wel bijna langszij, maar Ilenikhena tekende nog voor rust voor de 2-0.

Charleroi-coach Mazzu besloot tijdens de rust dan ook om enkele wissels door te voeren en die ingrepen leken ook te werken. Toch wist Antwerp de boeken helemaal op slot te doen. Wijndal wist de bezoekende doelman Patron te verrassen met een knap afstandsschot en zorgde zo voor de 3-0.

Assist Alderweireld

De Great Old kreeg vervolgens enkele kansen om de voorsprong nog verder uit te diepen en deed dat uiteindelijk ook. Na een corner leek Alderweireld zijn eerste doelpunt te scoren als Gouden Schoen-winnaar, maar vlak voor de lijn was het uiteindelijk Ekkelenkamp die het leer tegen de touwen werkte.

In de slotfase liet debutant Udoh het na om de voorsprong van Antwerp nog verder uit te diepen. En via Bernier wist Charleroi zowaar voor de 4-1 te zorgen, maar dit was louter een 'eerredder'. Door deze zege komt de regerende kampioen in het klassement weer op gelijke hoogte van nummer vijf KRC Genk. Aanstaande woensdag wil RAFC tegen OH Leuven ook een ticket voor de halve finales van de beker veroveren.

🚀

Dit Antwerp blijft een titelkandidaat ...

Meest recent

Vraagteken bij Rode Duivels: Defour ziet oplossing

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

2
2
'Rigaux wil stunten met Belgische toptransfer'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

38
38
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

47
47
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

66
66
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

264
264
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

99
99
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

71
71
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

265
265
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

185
185
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

66
66
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

491
491
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

190
190
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

150
150
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

441
441
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

215
215
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

305
305
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

427
427
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

780
780
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3730
3730
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

95
95
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

65
65
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

230
230

Meer sportnieuws