Antwerp verzilvert gouden week: Charleroi kansloos onderuit

154
Antwerp verzilvert gouden week: Charleroi kansloos onderuit

Antwerp FC heeft een bijzonder mooie week achter de rug. Afgelopen donderdag ging de landskampioen met zowat elke mogelijke prijs aan de haal op het gala van de Gouden Schoen. Zondagmiddag werd de tweede seizoenshelft dan weer afgetrapt met een overtuigende zege tegen Charleroi: 4-1.

Voor aanvang van de thuismatch tegen de Carolo's, werden de winnaars van donderdag nog eens extra in de bloemetjes gezet. Daarbij ging de meeste aandacht uiteraard naar Alderweireld, de kersverse houder van de Gouden Schoen. De eerste kans van de wedstrijd kwam echter op naam van de 'Belofte van het Jaar', Vermeeren trapte de bal echter naast.

LEES OOK: Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Spitsen doen het voor rust

Antwerp bleef vervolgens echter baas tegen een erg matig Charleroi en ging vanuit balbezit op zoek naar de openingstreffer. Na enkele goede kansen viel die uiteindelijk ook via een sterkspelende Janssen. De bezoekers kwamen met wat meeval wel bijna langszij, maar Ilenikhena tekende nog voor rust voor de 2-0.

Charleroi-coach Mazzu besloot tijdens de rust dan ook om enkele wissels door te voeren en die ingrepen leken ook te werken. Toch wist Antwerp de boeken helemaal op slot te doen. Wijndal wist de bezoekende doelman Patron te verrassen met een knap afstandsschot en zorgde zo voor de 3-0.

Assist Alderweireld

De Great Old kreeg vervolgens enkele kansen om de voorsprong nog verder uit te diepen en deed dat uiteindelijk ook. Na een corner leek Alderweireld zijn eerste doelpunt te scoren als Gouden Schoen-winnaar, maar vlak voor de lijn was het uiteindelijk Ekkelenkamp die het leer tegen de touwen werkte.

In de slotfase liet debutant Udoh het na om de voorsprong van Antwerp nog verder uit te diepen. En via Bernier wist Charleroi zowaar voor de 4-1 te zorgen, maar dit was louter een 'eerredder'. Door deze zege komt de regerende kampioen in het klassement weer op gelijke hoogte van nummer vijf KRC Genk. Aanstaande woensdag wil RAFC tegen OH Leuven ook een ticket voor de halve finales van de beker veroveren.

Dit Antwerp blijft een titelkandidaat ...

Meest recent

Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

12
12
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

69
69
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

56
56
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

100
100
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

157
157
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

87
87
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

92
92
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

107
107
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

96
96
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

67
67
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

35
35
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

170
170
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

113
113
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

54
54
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

64
64
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

27
27
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

281
281
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

79
79
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

124
124
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

105
105
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

112
112
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

111
111
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

344
344
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

73
73

Meer sportnieuws