Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

door
Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

Antwerp FC is met een overtuigende zege aan de tweede seizoenshelft begonnen. De landskampioen hield zondagmiddag de drie punten thuis door met 4-1 te winnen van Sporting Charleroi. Achteraf kwamen de spelers met een eresaluut aan de geschorste Marc Overmars.

De Great Old heeft een mooie week achter de rug. Daags voor de zege tegen Charleroi beleefde Antwerp immers een droomavond op het gala van de Gouden Schoen. Zo gingen de Antwerpenaren met de prijzen aan de haal in zowat alle categorie waarvoor ze in aanmerking kwamen.

Tijdens dat Antwerpse feestje was er echter één grote afwezige. Zo maakte Marc Overmars geen deel uit van de delegatie van de landskampioen. Nochtans is hij de sportieve architect van de grote successen die in 2023 werden geboekt. De afwezigheid van de Nederlander had echter een duidelijke reden.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

FIFA trekt schorsing door

In het najaar werd Overmars in Nederland geschorst voor zijn grensoverschrijdend gedrag destijds bij Ajax. Begin januari raakte echter bekend dat de FIFA deze straf wereldwijd wil laten gelden. Momenteel worden de mogelijkheden tot beroep onderzocht, in afwachting daarvan wordt Overmars uit voorzorg op 'non-actief' gehouden.

Mede daarom ontbrak hij donderdag op de uitreiking van de Gouden Schoen. "We hebben overwogen om hem toch mee te nemen, want de man verdient het om hier te zijn. Maar hijzelf zei dat hij de avond niet wilde overschaduwen", liet CEO Sven Jaecques daarover verstaan.

Spandoek op Bosuil

In ieder geval laat Antwerp hem zeker niet vallen. Dat bleek zondag nog maar eens. Zo ontrolden de supporters in de tribune een spandoek om hem een hart onder de riem te steken. Na de match werden dat spandoek ook door de spelers omhoog gestoken. Dat steungebaar leidde op de sociale media wel tot heel wat kritische reacties. Zo vinden verschillende volgers het een verkeerd signaal naar de slachtoffers van Overmars' gedrag.

Zo'n spandoek moet kunnen ...

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

167
167
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

90
90
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

185
185
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

116
116
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

96
96
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

55
55
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

212
212
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

222
222
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

404
404
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

261
261
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

500
500
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

41
41
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

482
482
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

366
366
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

684
684

Meer sportnieuws