Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

1187 stemmen
Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

Antwerp FC is met een overtuigende zege aan de tweede seizoenshelft begonnen. De landskampioen hield zondagmiddag de drie punten thuis door met 4-1 te winnen van Sporting Charleroi. Achteraf kwamen de spelers met een eresaluut aan de geschorste Marc Overmars.

De Great Old heeft een mooie week achter de rug. Daags voor de zege tegen Charleroi beleefde Antwerp immers een droomavond op het gala van de Gouden Schoen. Zo gingen de Antwerpenaren met de prijzen aan de haal in zowat alle categorie waarvoor ze in aanmerking kwamen.

Tijdens dat Antwerpse feestje was er echter één grote afwezige. Zo maakte Marc Overmars geen deel uit van de delegatie van de landskampioen. Nochtans is hij de sportieve architect van de grote successen die in 2023 werden geboekt. De afwezigheid van de Nederlander had echter een duidelijke reden.

LEES OOK: 'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

FIFA trekt schorsing door

In het najaar werd Overmars in Nederland geschorst voor zijn grensoverschrijdend gedrag destijds bij Ajax. Begin januari raakte echter bekend dat de FIFA deze straf wereldwijd wil laten gelden. Momenteel worden de mogelijkheden tot beroep onderzocht, in afwachting daarvan wordt Overmars uit voorzorg op 'non-actief' gehouden.

Mede daarom ontbrak hij donderdag op de uitreiking van de Gouden Schoen. "We hebben overwogen om hem toch mee te nemen, want de man verdient het om hier te zijn. Maar hijzelf zei dat hij de avond niet wilde overschaduwen", liet CEO Sven Jaecques daarover verstaan.

Spandoek op Bosuil

In ieder geval laat Antwerp hem zeker niet vallen. Dat bleek zondag nog maar eens. Zo ontrolden de supporters in de tribune een spandoek om hem een hart onder de riem te steken. Na de match werden dat spandoek ook door de spelers omhoog gestoken. Dat steungebaar leidde op de sociale media wel tot heel wat kritische reacties. Zo vinden verschillende volgers het een verkeerd signaal naar de slachtoffers van Overmars' gedrag.

Zo'n spandoek moet kunnen ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

36
36
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

179
179
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

52
52
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

51
51
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

477
477
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

142
142
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

102
102
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

325
325
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

503
503
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

616
616
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

231
231
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

312
312
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

114
114
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

466
466
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

233
233
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

180
180
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

515
515
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

303
303

Meer sportnieuws