Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

door
Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

Antwerp FC is met een overtuigende zege aan de tweede seizoenshelft begonnen. De landskampioen hield zondagmiddag de drie punten thuis door met 4-1 te winnen van Sporting Charleroi. Achteraf kwamen de spelers met een eresaluut aan de geschorste Marc Overmars.

De Great Old heeft een mooie week achter de rug. Daags voor de zege tegen Charleroi beleefde Antwerp immers een droomavond op het gala van de Gouden Schoen. Zo gingen de Antwerpenaren met de prijzen aan de haal in zowat alle categorie waarvoor ze in aanmerking kwamen.

Tijdens dat Antwerpse feestje was er echter één grote afwezige. Zo maakte Marc Overmars geen deel uit van de delegatie van de landskampioen. Nochtans is hij de sportieve architect van de grote successen die in 2023 werden geboekt. De afwezigheid van de Nederlander had echter een duidelijke reden.

LEES OOK: 'Overmars bezwijkt: Antwerp casht al op goudhaantje'

FIFA trekt schorsing door

In het najaar werd Overmars in Nederland geschorst voor zijn grensoverschrijdend gedrag destijds bij Ajax. Begin januari raakte echter bekend dat de FIFA deze straf wereldwijd wil laten gelden. Momenteel worden de mogelijkheden tot beroep onderzocht, in afwachting daarvan wordt Overmars uit voorzorg op 'non-actief' gehouden.

Mede daarom ontbrak hij donderdag op de uitreiking van de Gouden Schoen. "We hebben overwogen om hem toch mee te nemen, want de man verdient het om hier te zijn. Maar hijzelf zei dat hij de avond niet wilde overschaduwen", liet CEO Sven Jaecques daarover verstaan.

Spandoek op Bosuil

In ieder geval laat Antwerp hem zeker niet vallen. Dat bleek zondag nog maar eens. Zo ontrolden de supporters in de tribune een spandoek om hem een hart onder de riem te steken. Na de match werden dat spandoek ook door de spelers omhoog gestoken. Dat steungebaar leidde op de sociale media wel tot heel wat kritische reacties. Zo vinden verschillende volgers het een verkeerd signaal naar de slachtoffers van Overmars' gedrag.

Zo'n spandoek moet kunnen ...

Meest recent

Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

3
3
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

13
13
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

72
72
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

59
59
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

54
54
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

130
130
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

333
333
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

510
510
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

316
316
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

163
163
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

127
127
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

466
466
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

436
436
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

122
122
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

137
137
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

125
125
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

122
122
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

208
208
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

501
501
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

248
248
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

410
410
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

213
213
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

133
133
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

622
622
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

235
235

Meer sportnieuws