Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

1187 stemmen
Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

Antwerp FC is met een overtuigende zege aan de tweede seizoenshelft begonnen. De landskampioen hield zondagmiddag de drie punten thuis door met 4-1 te winnen van Sporting Charleroi. Achteraf kwamen de spelers met een eresaluut aan de geschorste Marc Overmars.

De Great Old heeft een mooie week achter de rug. Daags voor de zege tegen Charleroi beleefde Antwerp immers een droomavond op het gala van de Gouden Schoen. Zo gingen de Antwerpenaren met de prijzen aan de haal in zowat alle categorie waarvoor ze in aanmerking kwamen.

Tijdens dat Antwerpse feestje was er echter één grote afwezige. Zo maakte Marc Overmars geen deel uit van de delegatie van de landskampioen. Nochtans is hij de sportieve architect van de grote successen die in 2023 werden geboekt. De afwezigheid van de Nederlander had echter een duidelijke reden.

LEES OOK: 'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

FIFA trekt schorsing door

In het najaar werd Overmars in Nederland geschorst voor zijn grensoverschrijdend gedrag destijds bij Ajax. Begin januari raakte echter bekend dat de FIFA deze straf wereldwijd wil laten gelden. Momenteel worden de mogelijkheden tot beroep onderzocht, in afwachting daarvan wordt Overmars uit voorzorg op 'non-actief' gehouden.

Mede daarom ontbrak hij donderdag op de uitreiking van de Gouden Schoen. "We hebben overwogen om hem toch mee te nemen, want de man verdient het om hier te zijn. Maar hijzelf zei dat hij de avond niet wilde overschaduwen", liet CEO Sven Jaecques daarover verstaan.

Spandoek op Bosuil

In ieder geval laat Antwerp hem zeker niet vallen. Dat bleek zondag nog maar eens. Zo ontrolden de supporters in de tribune een spandoek om hem een hart onder de riem te steken. Na de match werden dat spandoek ook door de spelers omhoog gestoken. Dat steungebaar leidde op de sociale media wel tot heel wat kritische reacties. Zo vinden verschillende volgers het een verkeerd signaal naar de slachtoffers van Overmars' gedrag.

Zo'n spandoek moet kunnen ...

Meest recent

AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

20
20
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

43
43
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

403
403
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

40
40
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

220
220
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

242
242
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

381
381
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

633
633
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

143
143
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

426
426
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

215
215
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

127
127
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

173
173
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

117
117
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

375
375
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

92
92
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

256
256
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

184
184
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

482
482
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

133
133
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

228
228
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

903
903

Meer sportnieuws