Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

door
Kritische reacties: Antwerp ontrolt Overmars-spandoek

Antwerp FC is met een overtuigende zege aan de tweede seizoenshelft begonnen. De landskampioen hield zondagmiddag de drie punten thuis door met 4-1 te winnen van Sporting Charleroi. Achteraf kwamen de spelers met een eresaluut aan de geschorste Marc Overmars.

De Great Old heeft een mooie week achter de rug. Daags voor de zege tegen Charleroi beleefde Antwerp immers een droomavond op het gala van de Gouden Schoen. Zo gingen de Antwerpenaren met de prijzen aan de haal in zowat alle categorie waarvoor ze in aanmerking kwamen.

Tijdens dat Antwerpse feestje was er echter één grote afwezige. Zo maakte Marc Overmars geen deel uit van de delegatie van de landskampioen. Nochtans is hij de sportieve architect van de grote successen die in 2023 werden geboekt. De afwezigheid van de Nederlander had echter een duidelijke reden.

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

FIFA trekt schorsing door

In het najaar werd Overmars in Nederland geschorst voor zijn grensoverschrijdend gedrag destijds bij Ajax. Begin januari raakte echter bekend dat de FIFA deze straf wereldwijd wil laten gelden. Momenteel worden de mogelijkheden tot beroep onderzocht, in afwachting daarvan wordt Overmars uit voorzorg op 'non-actief' gehouden.

Mede daarom ontbrak hij donderdag op de uitreiking van de Gouden Schoen. "We hebben overwogen om hem toch mee te nemen, want de man verdient het om hier te zijn. Maar hijzelf zei dat hij de avond niet wilde overschaduwen", liet CEO Sven Jaecques daarover verstaan.

Spandoek op Bosuil

In ieder geval laat Antwerp hem zeker niet vallen. Dat bleek zondag nog maar eens. Zo ontrolden de supporters in de tribune een spandoek om hem een hart onder de riem te steken. Na de match werden dat spandoek ook door de spelers omhoog gestoken. Dat steungebaar leidde op de sociale media wel tot heel wat kritische reacties. Zo vinden verschillende volgers het een verkeerd signaal naar de slachtoffers van Overmars' gedrag.

Zo'n spandoek moet kunnen ...

Meest recent

Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

3
3
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

74
74
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

9
9
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

44
44
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

103
103
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

116
116
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

103
103
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

63
63
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

51
51
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

100
100
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

72
72
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

326
326
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

333
333
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

298
298
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

105
105
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

227
227
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

109
109
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

255
255
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

376
376
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

92
92
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

334
334
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

306
306

Meer sportnieuws