TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Anderlecht, Orban verlaat AA Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Anderlecht, Orban verlaat AA Gent'

Het nieuwe kalenderjaar is begonnen en dus heeft ook de winterse mercato zijn deuren officieel geopend. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht lijken er deze maand nog enkele verrassende vertrekkers in de maak te zijn. Zo verliest Neerpede weer één van zijn talenten, want KV Mechelen komt de 18-jarige Nail Moutha-Sebtaoui wegplukken. Dat is opvallend, want de linksachter was dit seizoen een vaste waarde bij RSCA Futures. Malinwa zal hem meteen uitlenen aan zusterclub Helmond Sport.

Daarnaast lijkt ook een vertrek van Maxime Dupé deze maand niet uitgesloten. Brian Riemer bevestigde dat de doelman wil spelen en dat een transfer daarom nog tot de mogelijkheden behoort. Dupé stuurt vooral aan op een uitleenbeurt, maar dat zou Anderlecht niet meteen zien zitten.

Intussen zoekt Paars-Wit nog altijd naar een centrale verdediger. Dat moest Filip Helander worden, maar diens komst lijkt alsmaar verder weg. Odense verwees ook een tweede bod van 200.000 euro naar de prullenmand en plakte een prijskaartje van maar liefst 1 miljoen euro op de Zweedse international. Dat lijkt toch bijzonder veel geld voor een 30-jarige met nog zes maanden contract en dus verkent Anderlecht andere pistes.

Grote transferschok bij AA Gent, want daar bleek woensdag dat Gift Orban per direct op weg is naar de uitgang. De spits stond dinsdagavond nog in de basis tegen Club, maar blijkt nu op het punt te staan om naar Olympique Lyon te verkassen. Er zou daar voor de Nigeriaan een contract voor 4,5 jaar klaarliggen, terwijl Gent nog 13 miljoen euro plus bonussen zou incasseren.

Bij KRC Genk beweegt er ook nog één en ander. Verschillende spelers zijn gegeerd, maar Wouter Vrancken verwacht dat enkel Gerardo Arteaga gaat vertrekken. Er is echter ook interesse voor spelers als Muñoz, Paintsil en McKenzie. Als die laatste zou vertrekken, gaat Genk geen vervanger halen. Dimitri de Condé wil in dat geval vol inzetten op de eigen jeugd.

Union pakte dinsdag uit met een verrassende aanwinst, want het haalde met Heinz Lindner nog een extra doelman in huis. De ervaren Oostenrijkse international, die enkele maanden geleden nog teelbalkanker overwon, wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van FC Sion.

Buitenland

Voor Joshua Zirkzee lijkt er een absolute toptransfer in het verschiet te liggen. Voor komende zomer zouden immers zowel Arsenal als Manchester United de ex-spits van Anderlecht op hun verlanglijstje gezet hebben. De Nederlander heeft naar verluidt een afkoopsom van 40 miljoen euro in zijn contract bij Bologna, terwijl Bayern München over een terugkoopoptie zou beschikken.

Bij PSG doen ze er alles aan om Kylian Mbappé toch maar aan boord te houden. De steraanvaller zou dan ook een duizelingwekkend contractvoorstel gekregen hebben, want hij zou de komende jaren in Parijs maar liefst 100 miljoen euro per seizoen kunnen gaan verdienen. Dat is het drievoud van wat Real Madrid hem zou bieden, want daar zou 'slechts' 30 miljoen per jaar klaarliggen.

Moet Anderlecht meewerken aan een vertrek van Dupé?

Meest recent

'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

35
35
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

49
49
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

194
194
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

140
140
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

106
106
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

95
95
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

131
131
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

275
275
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

155
155
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

103
103
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

134
134
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

105
105
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

165
165
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

53
53
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

123
123
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

368
368
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

147
147
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

223
223
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

60
60
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

230
230
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

102
102
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

152
152
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100

Meer sportnieuws