Club Brugge is met een behoorlijke opsteker aan de tweede seizoenshelft begonnen. Zo plaatste Blauw-Zwart zich dinsdagavond voor de halve finales van de Croky Cup. Het werd geen overtuigende prestatie, maar een klinisch Club had voldoende aan een 0-1-overwinning.
Het was alweer een tijdje geleden dat Blauw-Zwart nog eens kwam winnen in de voormalige Ghelamco Arena. Maar de omstandigheden zaten dit keer mee. Zo moeten de Buffalo's het momenteel zonder verschillende bepalende spelers doen, terwijl het aantal afwezigheden aan Brugse zijde behoorlijk goed meevalt.
Bovendien was Club vlak voor de winterstop eindelijk onder stoom geraakt. Die lijn werd dinsdag dus doorgetrokken. De tweede helft was weliswaar erg matig van de bezoekers, die amper nog over de middellijn kwamen. Maar veel kansen werden niet weggegeven en de aanvangsfase mocht zeker gezien worden.
LEES OOK: Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge
Gesel voor defensieOverigens toont Blauw-Zwart zich, in tegenstelling tot begin dit seizoen, de laatste matchen erg efficiënt. En ook in Gent had het voldoende aan één grote kans om de match naar zich toe te trekken. Het was niet toevallig Igor Thiago die op de juiste plaats stond om die treffer binnen te werken. De Braziliaan kan na zijn dipje niet meer stoppen met scoren.
Daarnaast speelde hij ook als aanspeelpunt weer een sterke wedstrijd, hij hield de jonge Gent-verdediging constant aan de praat. Bij de beoordelingen van Het Nieuwsblad krijgt hij dan ook veruit de hoogste score. "Schoot zichzelf alweer op het scorebord – de vijfde wedstrijd op een rij al. Was met zijn inzet een gesel voor de Gentse defensie", verklaart men zijn 7 op 10.
Straffe cijfers
Inmiddels staat de teller van Thiago al op 21 goals dit seizoen. Zijn waarde voor dit Club kan dan ook niet onderschat worden. "De Braziliaan is simpelweg niet meer af te stoppen. In Gent scoorde hij al zijn dertiende goal in negen matchen — cijfers om 'u' tegen te zeggen. In die negen matchen stond zijn naam enkel in Mechelen niet op het scoreblad. Zijn geldig doelpunt werd er onterecht afgekeurd, weet u nog. Club Brugge dendert zo voort", schrijft Het Laatste Nieuws.
Kobe K