'Club Brugge greep naast aanwinst AA Gent'

door
'Club Brugge greep naast aanwinst AA Gent'

AA Gent zal zich de komende weken nog roeren op de transfermarkt, want de Buffalo's hebben dringend versterking nodig. Hun kern zal nog verder uitgedund worden doordat de nodige spelers naar de Africa Cup en Asia Cup trekken en dus is er vooral achterin nog vers bloed nodig.

Eén positie hebben ze toch al weten in te vullen. Na het langdurig uitvallen van Paul Nardi bleek een extra doelman zeer welkom om de concurrentie met Davy Roef aan te gaan. De keuze viel daarvoor uiteindelijk op Daniel Schmidt, die transfervrij overkwam van STVV.

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Schmidt was bijna van Club Brugge

De ervaren Japanner zat de voorbije maanden op een zijspoor op Stayen nadat een transfer in de zomer nog afsprong. FC Metz blies een deal in laatste instantie nog op. Daarvoor had Schmidt echter bijna al getekend bij... Club Brugge.

Het Nieuwsblad weet dat Blauw-Zwart doordrukte voor de 31-jarige, maar dat het niet tot een akkoord kwam met STVV. De Kanaries hadden op dat moment nog geen vervanger voor Schmidt, want pas later zou Zion Suzuki neerstrijken. Daarom vroegen ze Club om nog even te wachten met de transfer.

Eerste, tweede of derde doelman bij AA Gent?

Dat wou Club echter niet, want zij hadden dringend een nieuwe tweede doelman nodig nadat Joe Bursik een zware knieblessure opgelopen had tijdens de voorbereiding. Uiteindelijk haalden ze dan maar Nordin Jackers op huurbasis weg bij OH Leuven.

Schmidt moest daardoor de voorbije maanden vrede nemen met een rol als vierde keeper bij STVV. Wat zijn status bij Gent zal worden, weet hij niet. "Er is niet gezegd dat ik als eerste, tweede of derde doelman aan de slag ga", zegt hij daarover aan HNB. "Ik zal mijn kansen afwachten en ze proberen te grijpen als die er komen."

Zal Schmidt bij AA Gent Roef uit de ploeg kunnen spelen?

Meest recent

'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

3
3
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

5
5
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

16
16
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

104
104
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

26
26
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

152
152
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

248
248
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

654
654
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

124
124
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

40
40
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

369
369
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

97
97
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

560
560
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

571
571
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

422
422
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1080
1080
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

309
309
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

451
451
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1267
1267
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

236
236
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

371
371
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

126
126

Meer sportnieuws