'Opkuisoperatie bij Anderlecht krijgt flinke knauw'

706 stemmen
'Opkuisoperatie bij Anderlecht krijgt flinke knauw'

RSC Anderlecht wil van de winterse transferperiode gebruik maken om zijn selectie meer in evenwicht te brengen. Vooral op het middenveld hoopt men enkele spelers van de hand te doen. Maar de Africa Cup maakt die plannen er niet makkelijker op.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. Zo voorzag hij de selectie van zijn landgenoot Riemer van een heuse kwaliteitsimpuls. Daarbij wist de CEO Sports ook enkele grote namen met pakken ervaring te strikken.

Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed. Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm.

LEES OOK: Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

Vijftal richting uitgang

En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen op het middenveld. De huurovereenkomst met Justin Lonwijk wordt allicht vroegtijdig stopgezet. Met Alexis Flips lijkt nog een andere zomeraanwinst op weg naar de uitgang, weliswaar op huurbasis. Hetzelfde geldt voor Kristian Arnstad.

Daarnaast mogen zowel Amadou Diawara en Majeed Ashimeru bij een goed bod beschikken. Zeker die eerste lijkt totaal geen toekomst meer te hebben in het Lotto Park. Maar een vertrek in januari is voor beide middenvelders een pak gecompliceerder geworden.

Selectie Africa Cup

In navolging van Ashimeru (Ghana) werd immers ook Diawara (Guinee) opgeroepen voor de Africa Cup. Geïnteresseerde ploegen zouden dus tot minstens eind januari moeten wachten op hun komst. Ook de onderhandelingen en de eventuele medische proeven, worden er hierdoor niet op gemakkelijker gemaakt. Fredberg zal zijn handen dus meer dan vol hebben, al wordt het eerst zaak om gegadigden te vinden.

Indien Anderlecht één speler moet houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

26
26
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

8
8
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

239
239
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

160
160
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

128
128
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

83
83
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

39
39
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

83
83
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

66
66
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

35
35
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

175
175
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

207
207
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

119
119
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

72
72
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

666
666
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

464
464
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

243
243
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

291
291
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

95
95
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

73
73
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

335
335
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

812
812
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

179
179
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

538
538

Meer sportnieuws