De VAR-blunder te veel: Referee Department onderneemt actie

door
De VAR-blunder te veel: Referee Department onderneemt actie

Het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar betekent voor heel wat personen een nieuwe start. Zo ook voor de Belgische scheidsrechtersbrigade. Na de vele markante fouten van de voorbije weken, zal de arbitrage bij de start van 2024 een stevig tandje moeten bijsteken.

De wedstrijdleiding op de Belgische velden (en ver daarbuiten) zorgde altijd al voor de nodige discussie, maar in de laatste speeldagen van 2023 liep het de spuigaten uit. Club Brugge legde bijvoorbeeld een klacht neer na de onterecht afgekeurde goal op KV Mechelen. Een week later voelde AA Gent zich op zijn beurt bekocht na een niet-gefloten strafschop tegen Club Brugge.

LEES OOK: Refereeing Department afgemaakt na statement: “Complete waanzin”

Schuldbewuste scheidsrechters

Vlak voor de jaarwissel werd dan weer een nieuw dieptepunt bereikt. Na een grove fout van de wedstrijdleiding in de match tegen RSC Anderlecht, eist KRC Genk zelfs om de bewuste partij te laten herspelen. Deze zaak zal op 6 januari voor het Professional Refereeing Department (PRD) verschijnen. Daarna wordt een advies overgemaakt aan de Disciplinaire Raad, die zal beslissen over het al dan niet herspelen.

Kortom: de Belgische arbitrage heeft een belabberde periode achter de rug. En dat beseft men zelf ook wel. "Wij zien dat niet graag. Onze scheidsrechters zijn zich zeer bewust dat ze in de fout zijn gegaan. We zijn ons ervan bewust dat we ons moeten herpakken en dat we de koppen bij elkaar gaan moeten steken", liet spreekbuis Frank De Bleeckere namens het PRD verstaan op de officiële kanalen van de voetbalbond.

Transparantere communicatie

In ieder geval blijven de recente blunders niet zonder gevolgen. Zowel de supporters als de clubs vragen om een duidelijkere en transparantere communicatie tussen scheidsrechters en de VAR. Maar ook het PRD is hier een vragende partij voor. En er werd zelfs al actie ondernomen om dit te bewerkstelligen.

Zo laat De Bleeckere weten dat er contacten zijn gelegd met de bevoegde instanties. "Wij willen ook meer communicatiemogelijkheden. Daarvoor hebben we contact opgenomen met de FIFA en de IFAB om te kijken wat mogelijk is in de toekomst. Wij zouden niet liever hebben dan het nog transparanter te maken. Het is geen gebrek aan kwaliteit. We hebben een jonge en beloftevolle groep scheidsrechters die wil bijleren. Het is aan ons om hen daarvoor de tools te geven", aldus De Bleeckere.

🔥 Wat iedereen nu leest

'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'
''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'

Het Referee Department heeft nood aan een nieuw bestuur ...

Meest recent

'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

18
18
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

104
104
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

51
51
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

156
156
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

188
188
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

169
169
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

122
122
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

91
91
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1170
1170
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

67
67
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

162
162
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

496
496
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

102
102
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

349
349
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

220
220
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

386
386
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1471
1471
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

415
415
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

580
580
Vincent Kompany en Bayern in diepe rouw gedompeld

Terwijl Vincent Kompany zijn team begint klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, hangt er een ...

75
75
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'

Komende zondag werkt SSC Napoli zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af, het Franse Stade ...

1088
1088
Nog méér miljoenen? 'Grootmacht schudt Ordoñez-soap door mekaar'

Club Brugge zal vrijdagavond op het veld van KV Mechelen geen beroep kunnen doen op Joel ...

541
541
'Cercle grijpt in: transferprioriteit bekend'

Cercle Brugge kende vorig seizoen een zeer lastig jaar en wist maar op het nippertje degradatie af ...

312
312
BMA velt definitief oordeel over nieuw competitieformat

In februari stemde de Pro League voor een nieuwe competitiehervorming. Daarbij worden de play-offs ...

533
533
Tresoldi doet Club Brugge straffe belofte

Club Brugge is het seizoen goed begonnen met zeges tegen Union en Genk, maar op zijn sterkst staat ...

762
762

Meer sportnieuws