Van Bommel: "Daarom passen Antwerp en ik bij mekaar"

192 stemmen
Van Bommel:

Begin 2024 wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt. Tijdens het gala zal ook de prijs voor de 'Trainer van het Jaar' uitgedeeld worden. En de kans is groot dat Mark van Bommel met die onderscheiding aan de haal zal gaan.

In de zomer van 2022 werd de Nederlander aangesteld als hoofdcoach van Antwerp FC. Daarmee nam de Great Old wel een behoorlijk risico. De verdiensten van Van Bommel als speler staan weliswaar buiten kijf, maar als hoofdtrainer had hij tot dan een redelijk woelig parcours afgelegd.

Nadat hij de kneepjes van het vak had geleerd als assistent-trainer van zijn schoonvader Bert van Marwijk, kreeg MvB in 2018 een eerste kans als T1. Zo werd hij aangesteld als hoofdcoach bij PSV Eindhoven. Maar na een flitsende start werd hij uiteindelijk bedankt voor bewezen diensten.

LEES OOK: 'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Goede keuze

Vervolgens zat hij een tijdje zonder club, om daarna een herkansing te krijgen in de Bundesliga. Meer bepaald bij VfL Wolfsburg. Ook daar ging zijn avontuur voortvarend van start, maar werd hij al na enkele maanden weer aan de kant geschoven.

Zijn volgende clubkeuze zou dus bepalend worden voor de rest van zijn trainerscarrière. En uiteindelijk nam Van Bommel de juiste beslissing door bij Antwerp te tekenen. Daar heeft hij na één jaar al een landstitel, beker én supercup op zijn palmares gezet.

Bosuil-karakter

Dat Van Bommel uiteindelijk voor Antwerp ging, heeft uiteraard te maken met sportieve baas Marc Overmars. Er speelden echter nog meer factoren een rol. "Ik heb na mijn vertrek bij Wolfsburg lang gewacht op iets dat ik bij me vond passen. Deze club past qua karakter bij mij, een beetje rauw. Hier had ik ook als voetballer kunnen spelen. Dat opgeteld dus bij een technisch directeur van wie je weet dat hij pal voor je staat als dat nodig is, maakt dat Antwerp en ik bij elkaar passen", klinkt het bij Voetbal International.

Van Bommel verdient de prijs voor 'Trainer van het Jaar' ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

97
97
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

73
73
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

91
91
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

24
24
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

46
46
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

170
170
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

40
40
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

188
188
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

78
78
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

345
345
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

338
338
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

146
146
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

193
193
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

371
371
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

48
48
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

194
194
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

414
414
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

411
411
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

643
643
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

749
749
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

294
294
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

455
455
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws