AS Roma is er niet in geslaagd om zijn 2023 in schoonheid af te sluiten. In zijn laatste wedstrijd van het kalenderjaar moest het zijn meerdere erkennen in Juventus, dat op die manier in het spoor van leider Inter blijft. Ook Romelu Lukaku kon een 1-0-nederlaag niet afwenden.
Voor Lukaku was het een speciale wedstrijd, want hij leek in de zomer lange tijd op weg naar Juventus. De Oude Dame kon uiteindelijk echter geen deal sluiten met Chelsea en zo belandde de Rode Duivel uiteindelijk eind augustus in Rome, terug bij José Mourinho.
LEES OOK: 'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'
Juventus scoort heerlijkDat bleek tot dusver een uitstekende keuze, maar in Turijn bleef Lukaku grotendeels onzichtbaar. Van meet af aan waren de kansen voor Juventus, maar dat had pech dat Mancini een grote kans verijdelde en N'Dicka een bal nog vanop de lijn wist weg te koppen.
Heel vroeg in de tweede helft was het echter wel raak voor Juve. Vlahovic speelde met een schitterend hakje Rabiot vrij en die werkte ook netjes af. Roma moest dus aan de bak en ging op zoek naar de gelijkmaker, maar kansen dwong het amper af.
AS Roma heeft geen antwoord
Het was daarentegen Juventus dat nog het dichtste bij een tweede goal kwam. McKennie wrong een uitstekende kans de nek om en Chiesa scoorde wel, maar werd teruggefloten wegens buitenspel. Het bleef zo uiteindelijk bij 1-0.
Door die overwinning verstevigt Juventus zijn tweede plaats en het nadert ook tot op twee punten van leider Inter. Roma heeft het dan weer moeilijk om veel regelmaat in zijn prestaties te leggen en sluit het kalenderjaar af op een teleurstellende zevende plaats in het klassement.
😎 | Adrien Rabiot opent de score vlak na rust. 🇫🇷 #JuveRoma pic.twitter.com/qz0B5pgMuY
— Eleven Belgium (NL) (@ElevenBeNL) December 30, 2023
Jannick Lanckriet