Club-Union escaleert: rood na affluiten, Moris clasht met stewards

4366 stemmen
Club-Union escaleert: rood na affluiten, Moris clasht met stewards

Dé topper van de kerstsspeeldag in de Jupiler Pro League heeft geen winnaar opgeleverd. Zo hielden Club Brugge en Union SG het dinsdagavond op 1-1. Het werd een erg intense partij in het Jan Breydel-stadion en bij momenten kookten de potjes zelfs over.

De Bruggelingen en de Brusselaars hebben op korte tijd een nieuwe rivaliteit uitgebouwd binnen het Belgische voetbal. Twee seizoenen geleden vochten beide clubs immers al een spannende titelstrijd uit. Die werd na een inhaalrace in de Play-Offs uiteindelijk gewonnen door Blauw-Zwart.

Eind vorig seizoen ontnam Club opnieuw een titel van de Unionisten, door tijdens de slotspeeldag in extremis te gaan winnen in het Dudenpark. Tijdens de onderlinge duels ging het er bovendien regelmatig pittig aan toe. En ondertussen bouwde de achterban van Union ook een goede relatie op met die van Cercle Brugge, de stadsrivaal van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Voetje van Plovie

Voldoende elementen dus om te spreken van een nieuwe rivaliteit en die bereikte dinsdag een nieuw kookpunt. Zo ging het er bij momenten erg bitsig aan toe tijdens de kersttopper. De Unionisten haalden alle trucs boven om hun tegenstander uit concentratie te halen. Maar ook het Brugse kamp liet zich niet onbetuigd. Ex-speler en materiaalman Pascal Plovie deelde in de eerste helft bijvoorbeeld een tikje met de voet uit aan Mohamed Amoura, waarna de Algerijn even uit zijn krammen schoot.

Provocerende Burgess

De bezoekers waren evenmin vies van wat mentale spelletjes. Met name dan Christian Burgess. De ervaren verdediger deed er alles aan zijn tegenstanders uit hun lood te slaan: venijnige overtredingen, stukjes theater, verbale discussies, ... de Engelsman was duidelijk in zijn element. Tot grote woede van het Brugse publiek en de spelers. "Dat Burgess geen tweede geel kreeg snap ik helemaal niet", klonk het bijvoorbeeld bij Andreas Skov Olsen.

Moris vs. stewards

In het absolute slot van de wedstrijd werd dan toch rood getrokken. Doelman Anthony Moris offerde zichzelf op om Ferran Jutgla van de winnende treffer te behoeden. De Luxemburger wou vervolgens de laatste seconden vanaf de zijlijn volgen. Maar dat was niet naar de zin van de Brugse stewards, die hem nadrukkelijk naar de spelerstunnel begeleidden. Daarop ontstond een hevige discussie tussen beide partijen.

Thiago vs. lijnrechter

En zelfs vlak na de match gingen de poppetjes aan het dansen. Igor Thiago kreeg het aan de stok met Loïc Lapoussin, waarna een opstoot ontstond. De Braziliaanse Club-spits kon zichzelf echter moeilijk bedwingen en liet zijn frustratie de vrije loop op de lijnrechter. Die uitbarsting leverde hem zelfs nog een rode kaart op, waardoor Thiago al minstens één wedstrijd na de winterstop op de strafbank moet plaatsnemen.

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

97
97
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

73
73
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

91
91
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

24
24
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

46
46
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

170
170
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

40
40
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

189
189
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

78
78
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

345
345
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

338
338
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

146
146
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

193
193
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

371
371
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

48
48
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

194
194
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

414
414
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

411
411
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

644
644
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

749
749
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

294
294
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

455
455
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws