De Belgische versie van 'Boxing Day' gaat dinsdagmiddag van start met een erg fraaie affiche. Zo krijgt vicekampioen KRC Genk het bezoek van titelverdediger Antwerp FC. Maar de wedstrijd in de Cegeka Arena wordt wel 'onder voorbehoud' afgewerkt.
Even dreigde de heruitgave van de kampioenenmatch van vorig seizoen zelfs niet door te gaan. En dat had alles te maken met de gebeurtenissen van afgelopen zaterdag. In de partij op het veld van RSC Anderlecht werd Genk immers het slachtoffer van een flagrante fout van de wedstrijdleiding. De Limburgers legden daarop klacht neer en eisen dat de bewuste match herspeeld wordt.
Op basis van de informatie die momenteel bekend is, zou de Genkse klacht ook kans hebben tot slagen. Maar Racing zag tegen Anderlecht ook spelers, meer bepaald sterkhouders Daniel Muñoz en Joseph Paintsil, uitvallen met schorsing. Indien de partij tegen Paars-Wit nietig wordt verklaard, vindt Genk dat ook die sancties niet geldig zouden mogen zijn.
LEES OOK: 'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'
Match onder voorbehoudAanvankelijk vroeg Racing dan ook de wedstrijd van dinsdag tegen Antwerp uit te stellen tot een beslissing werd genomen over het debacle op Anderlecht. Maar de vicekampioen ving bot: zo maakte de Pro League duidelijk dat uitstel geen optie was. Bijgevolg besloot Genk dan ook om het duel met de landskampioen 'onder voorbehoud' af te werken.
Concreet betekent dat: het resultaat van de wedstrijd is niet definitief, Genk behoudt het recht om de uitslag achteraf in vraag te stellen wanneer een beslissing wordt genomen over het VAR-fiasco in Anderlecht. Het is dus vooral een juridische voorzorgsmaatregel waarmee de Limburgers nog een stok achter de deur houden.
Compensatie voor Genk?
Moet Antwerp zich dan zorgen maken dat ook deze match herspeeld zal worden? Die kans is quasi onbestaande. Voor RAFC blijven de gevolgen op dit moment vrij beperkt, behalve dat het met Paintsil en Muñoz twee te duchten tegenstanders minder moet vrezen. Volgens Het Laatste Nieuws kan Genk wel nog een bepaalde compensatie krijgen indien het zijn gelijk haalt. Al is het niet duidelijk hoe die compensatie er dan exact zal uitzien.
Kobe K