Courtois krijgt rekening gepresenteerd: "Dát is het ergste"

door
Courtois krijgt rekening gepresenteerd:

Daags voor het einde van een voor hem erg turbulent 2023, heeft Thibaut Courtois een bommetje gedropt. Zo liet de doelman dinsdag verstaan dat hij zeker niet zal deelnemen aan het komende EK. Daarnaast rekende hij zwaar af met bondscoach Domenico Tedesco.

Courtois en Tedesco begonnen in maart goed aan hun samenwerking bij de nationale ploeg. Maar tijdens de tweede interland-break van het kalenderjaar liep het helemaal mis. De doelman voelde te weinig erkenning van de bondscoach. "Hij sprak in een hele week slechts één minuut met mij", klonk het onder meer. Toen Tedesco enkele dagen later ook nog eens voor Romelu Lukaku als aanvoerder koos tegen Oostenrijk, barstte de bom.

Courtois, die voor deze match in de bloemetjes werd gezet voor zijn 100ste cap, was zelf immers graag kapitein geweest op zijn moment de gloire. In een discussie na die match groeiden de twee protagonisten nog meer uit elkaar. De doelman besloot daarom op eigen houtje af te zeggen voor de eerstvolgende interland tegen Estland. Daarop haalde Tedesco openlijk naar hem uit, wat leidde tot een rondje moddergooien tussen beide kampen.

LEES OOK: De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Kleedkamer in de steek gelaten

Eerder toenaderingspogingen leverden echter niets op. En in zijn interview leek Courtois, die had over een 'geplande en bewuste aanval' van de bondscoach, de deur voor een verdere samenwerking dicht te trekken. Als de bondscoach vertrekt, is hij echter wel weer beschikbaar voor de nationale ploeg. Hij bood zelfs openlijk zijn excuses aan ten opzichte van zijn ploegmaats voor zijn vertrek na de thuismatch tegen Oostenrijk.

De vraag is echter of die excuses wel volstaan. "Ik vind het niet het ergste dat hij die band wil, al ben ik er niet mee akkoord. Maar het ergste is de manier waarop hij zich heeft gedragen tegenover zijn ploegmaats", stelt Tuur Dierckx bij de podcast 90 Minutes. "Iedereen die voetballer is geweest - op eender welk niveau - weet dat de kleedkamer heilig is. Het is samen tegen de rest, de buitenwereld of de tegenstander. Je hoeft geen vrienden te zijn, maar je vormt die connectie."

Ploegmaats geschoffeerd

Daarnaast schoffeerde hij ook de Duivels die vorig seizoen degradeerden met hun respectievelijke clubs. Volgens Filip Joos ging hij daarmee een stap te ver. "Dat werd wat weggemoffeld, maar ik vond dat een zwak deel in het interview. Zeggen dat je die Leicester-jongens niet hebt geschoffeerd, maar dat je enkel wilde zeggen dat je met degradanten in je ploeg niet meer terugkeert bij een 1-0 achter tegen Oostenrijk, dat is die schofferen. Eigenlijk heeft hij in dat interview alleen maar bevestigd wat we al wisten. Behalve zijn blessure, want plots was het mentaal."

Denkt u dat de excuses van Courtois oprecht waren?

Meest recent

'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

27
27
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

29
29
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

201
201
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

35
35
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

230
230
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

139
139
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

265
265
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

349
349
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

233
233
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

202
202
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

283
283
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

360
360
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

333
333
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

301
301
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

455
455
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

614
614
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

243
243
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

345
345
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

168
168
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

98
98
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

297
297

Meer sportnieuws