‘Club Brugge slaat hard toe met monsterlijke transfer’

door
‘Club Brugge slaat hard toe met monsterlijke transfer’

Club Brugge toont belangstelling voor het Zweedse supertalent Jonah Kusi-Asare, een veelbelovende 16-jarige spits van AIK Solna.

De jonge en boomlange spits (hij meet 1 meter 96) wordt vergeleken met voetballegende John Carew vanwege hun vergelijkbare profielen, en sommigen trekken zelfs parallellen met Zlatan Ibrahimovic vanwege zijn technische skills en ‘monsterlijke’ fysiek.

LEES OOK: Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Club Brugge waagt tweede poging voor Zweeds supertalent

Door de war on talent die er heerst in het Europese voetbal, richt Club Brugge zich steeds meer op het aantrekken van jonge, veelbelovende talenten uit het buitenland.

Een van de namen die circuleert in Westkapelle is die van Jonah Kusi-Asare, de veelbelovende 16-jarige spits van AIK Solna, die wordt beschouwd als een van de grootste Zweedse talenten met een erg grote toekomst.

Niet alleen Club Brugge toont interesse in de moderne targetman, maar ook PSV Eindhoven heeft blijkbaar serieuze interesse in de 1 meter 96 grote spits.

Club Brugge volgt Kusi-Asare al geruime tijd, en sportief directeur Thomas Berntsen van AIK onthulde eind oktober dat er al eerder interesse was van topclubs zoals Juventus en Club Brugge. Ondanks deze buitenlandse aandacht wilde AIK Solna het gigantische talent behouden.

Andere Europese grootmachten, waaronder Internazionale, Bayern München, Benfica, FC Kopenhagen en RB Salzburg, hebben in het nabije verleden eveneens belangstelling getoond.

Volgens berichtgeving van Sportbladet hebben enkel PSV als Club Brugge vandaag contact opgenomen met AIK Solna om de mogelijkheid van een transfer te bespreken.

Monsterlijke Kusi-Asare: nieuwe Carew of nieuwe Zlatan?

Hoewel Jonah Kusi-Asare slechts vier wedstrijden heeft gespeeld voor AIK Solna, zou hij toch om en bij de 5,3 miljoen euro moeten kosten. Deze prijs weerspiegelt niet alleen zijn specifieke kwaliteiten en enorme talent, maar ook het feit dat hij in november een nieuw contract heeft getekend dat hem tot de zomer van 2026 aan AIK Solna bindt.

“Jonah kan met de juiste houding en hard werken zo ver gaan als hij wil. Fysiek is hij al een 'monster' en hij beschikt over een meer dan goede afwerking met beide voeten”, zei sportief directeur Thomas Berntsen. “Hij wordt de nieuwe John Carew”, zei hij aan Nettavisen.

Berntsen voorspelt zelfs dat Kusi-Asare de nieuwe John Carew kan worden, een legende in het Scandinavische voetbal.

John Carew, voormalig spits, heeft zich laten gelden met doelpunten voor teams als de Noorse nationale ploeg, Rosenborg, Valencia, AS Roma, Olympique Lyon, Aston Villa en West Ham United.

Met hun vergelijkbare profielen - sterk in de lucht, snel en doelgericht - delen Kusi-Asare (1 meter 96) en Carew (1 meter 97) opvallende overeenkomsten. Sommigen gaan zelfs zo ver om Kusi-Asare te vergelijken met Zlatan Ibrahimovic vanwege zijn indrukwekkende technische vaardigheden.

Wie haalt Kusi-Asare binnen voor 5,3 miljoen?

George Moussally, jeugdcoach bij AIK Solna, heeft Jonah Kusi-Asare geprezen als een buitengewone speler. “Hij is overal goed in. Hij is sterk, technisch, kan vanuit het niets scoren”, zei Moussally aan Fotbollskanalen.

“Dit is een speler die een grote toekomst voor zich heeft. We zullen hem nog vele, vele jaren in de grote competities zien.” In Zweden is er geen twijfel over mogelijk dat Kusi-Asare deze winter AIK Solna zal verlaten.

De jonge spits is zeer gewild op de transfermarkt en hij heeft meerdere clubs die interesse tonen. De grote vraag is echter welke club bereid is om de gevraagde 60 miljoen Zweedse Kroon (5,3 miljoen euro) op tafel te leggen voor zijn diensten.

Moet Club Brugge aarzelen om 5 miljoen te betalen voor Kusi-Asare?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

39
39
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

31
31
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

73
73
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

42
42
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

289
289
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

274
274
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

422
422
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

106
106
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

527
527
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

91
91
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

383
383
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

587
587
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

286
286
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

491
491
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

321
321
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws