Belgisch dartsdrama op WK: "Haat tegenover mekaar?"

door
Belgisch dartsdrama op WK:

Nog één nachtje slapen en ook het WK Darts van de PDC neemt zijn start in het iconische Ally Pally. Daarbij zijn er maar liefst vier Belgen aanwezig, waarbij zoals steeds het meeste verwacht wordt van The Dreammaker en The Hurricane, alleen zitten die twee nog steeds verwikkeld in een pittige strijd.

LEES OOK: Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

WK landenteams eindigt in drama

Voor wie het nog weet: enkele maanden geleden namen Dimitri Van den Bergh en Kim Huybrechts voor ons land als twee hoogst geplaatste spelers deel aan de World Cup of Darts, dat toernooi staat eigenlijk gelijk met het wereldkampioenschap voor landenteams.

The Dreammaker en The Hurricane stonden voorafgaand bekend als 'boezemvrienden' maar in hun eerste partij tegen Finland (die de twee overigens doodeenvoudig wonnen) was er sprake van een 'ijskoude sfeer' op het podium. Geen traditionele vuistjes, geen uitbundig gejuich, het was een ronduit triest schouwspel. Wat volgde was finaal toch nog een geslaagd WK, waarbij de Belgen de halve finales haalden en pas sneuvelden tegen latere winnaar Wales.

'Meerdere klachten tegen Huybrechts'

Al snel doken in de media verhalen op over een klacht van Dimitri richting Kim bij de DRA, dat orgaan gaat over alle tuchtzaken in de dartswereld. Er is sprake van minstens één klacht vanwege The Dreammaker, media berichtten dat bepaalde uitspraken die Huybrechts deed over VDB bij VTM2 (als analist) in het verkeerde keelgat schoten bij zijn landgenoot.

Enkele maanden later blijft de ruzie tussen de twee sluimeren, in een interview bij Het Nieuwsblad deed nu ook Dana, de partner van Kim, een boekje hierover open. "Ze doen normaal tegen elkaar maar veel meer dan een hallo is dat niet. Er is geen haat tegenover mekaar. Ik sta daar trouwens volledig buiten, dat wil ik toch wel eens gezegd hebben. De roddels die er verspreid zijn, zoals dat ‘de vrouwen problemen zouden hebben met elkaar’, zijn gewoon niet waar. De waarheid is anders en spijtig genoeg gaan mensen hun eigen verhaaltjes maken”, zo wil de vrouw van Huybrechts alvast een misverstand de wereld uithelpen.

De krant vroeg ook de DRA om een reactie. Zij gaven enkel aan dat de procedure nog steeds lopende is en dat er vermoedelijk pas een uitspraak komt na het WK. Volgens Het Nieuwsblad is er sprake van minstens nog één andere klacht tegen Huybrechts. Mogelijk volgt er dus nog een boete of erger... een schorsing. Wordt vervolgd! Met Mike De Decker en Mario Vandenbogaerde staan er nog twee landgenoten aan de start in Londen, zij treden al aan in Ronde 1. Huybrechts en Van den Bergh als reekshoofd in ronde 2.

 

Zal er terug een Belg de halve finale halen dit jaar op het WK?

Meest recent

Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

2
2
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

12
12
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

27
27
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

115
115
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

91
91
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

94
94
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

35
35
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

224
224
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

87
87
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

93
93
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

146
146
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

71
71
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

365
365
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

158
158
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

442
442
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

116
116
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

88
88
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

300
300
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

390
390
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

405
405
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

245
245
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

121
121
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

262
262
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

299
299

Meer sportnieuws