Janssen doet gewaagde uitspraak over CL-campagne

door
Janssen doet gewaagde uitspraak over CL-campagne

Royal Antwerp FC heeft z'n Champions League-campagne afgesloten met een denderende zege tegen FC Barcelona. De manschappen van coach Mark van Bommel wonnen met 3-2 van de Spaanse topclub dankzij een laat doelpunt van George Ilenikhena. Routinier Vincent Janssen beseft wat dit doet voor de club. 

'The Great Old' had niets meer te winnen op het Europese kampioenenbal. Nog voor de laatste groepswedstrijd begon, waren ze al uitgeschakeld. Dus kon er enkel nog gespeeld worden voor de eer en dat hadden de mannen van coach Van Bommel blijkbaar goed begrepen. 

"Ook al waren we uitgeschakeld: we wilden nog steeds iets moois neerzetten. Met iedereen erachter hebben we een geweldige avond gehad", aldus de 29-jarige Nederlandse spits bij Ziggo Sport. "We hebben het al vaker gezien met door blijven gaan en blijven vechten."

LEES OOK: Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Ontwikkeling

De drie op achttien komt misschien hard aan, maar volgens Janssen was deze Europese campagne een bijzondere stap in de ontwikkeling van heel wat spelers. "Voor heel veel jongens was dit de eerste keer dat ze in de Champions League speelden. We hebben als team moeten leren. Als we het nu opnieuw zouden kunnen doen, zouden we het veel beter doen", vertelt hij verrassend. 

Antwerp zal nu moeten proberen om de goeie lijn door te trekken in de Belgische competitie. Momenteel staat 'The Great Old' op elf punten van leider Union. Dit weekend neemt RAFC het op tegen Anderlecht, dat tweede staat. Op 23/12 staat het duel met Westerlo gepland en op 26/12 wordt er nog gespeeld tegen KRC Genk. 

Ben jij het eens met Janssen?

Meest recent

'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

6
6
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

34
34
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

69
69
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

36
36
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

31
31
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

40
40
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

30
30
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

404
404
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

139
139
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

342
342
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

36
36
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

336
336
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

199
199
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

168
168
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

308
308
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

197
197
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

476
476
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

143
143
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

253
253
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

464
464
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

49
49
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

135
135
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

563
563

Meer sportnieuws