Tedesco krijgt EK-sollicitatie uit Anderlecht: "Alles aan doen"

door
Tedesco krijgt EK-sollicitatie uit Anderlecht:

Nu de tegenstanders in de groepsfase bekend zijn, kan Domenico Tedesco zich toeleggen op het vormen van zijn selectie voor het EK 2024. En ook in de Jupiler Pro League lopen enkele kandidaten rond. Thorgan Hazard hoopt bijvoorbeeld om erbij te zijn in Duitsland.

De huidige smaakmaker van RSC Anderlecht was destijds onder Roberto Martinez een vaste waarde bij de Belgische nationale ploeg en maakte zelfs behoorlijk wat minuten. Daar kwam na het vertrek van de Portugees echter verandering. Onder Tedesco zat hij nog geen enkele keer in de selectie.

Hazard vindt wel dat de bondscoach zijn situatie netjes heeft aangepakt. "Hij heeft me opgebeld voor zijn eerste selectie en me verteld dat ik geen deel zou uitmaken van zijn kern. Ik speelde toen voor PSV en kampte met een blessure. Hij zei ook dat hij andere profielen wilde zien voor mijn positie. Dat vond ik eerlijk, dat apprecieerde ik", klonk het bij La Tribune.

Draad snel oppikken

Sindsdien hadden de twee echter geen contact meer. Tedesco liet in november wel verstaan dat Hazard nog steeds op zijn radar staat, zeker nu hij terug meer speelt. Maar voegde er ook aan toe dat de concurrentie op zijn posities enorm is.

Desondanks blijft de ex-Gouden Schoen in zijn kansen geloven. "Ik ben niet iemand die snel opgeeft en ga er alles aan doen om draad weer op te pikken bij de Rode Duivels. Ik kan op verschillende posities spelen. En ik heb veel internationale ervaring."

Gids en tolk

Hazard maakte inderdaad al twee WK's en een EK mee. Wat dat betreft kan hij dus een goede leermeester zijn voor de jongere spelers uit de selectie. Hij kan echter ook letterlijk als gids gebruikt worden. "Het EK zal in Duitsland plaatsvinden. Ik ken er de stadions erg goed en kan ook nog optreden als vertaler", besloot hij met een kwinkslag.

JOUW MENING TELT:
Een fitte Hazard in vorm verdient een plek in de EK-selectie ...

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

123
123
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

32
32
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

47
47
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

97
97
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

159
159
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

682
682
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

91
91
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

393
393
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

89
89
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1191
1191
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

686
686
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

490
490
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1722
1722
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

745
745
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

648
648
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

518
518
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

150
150
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

100
100
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

574
574
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

201
201
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

423
423
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws