Heet sfeertje: Fans Anderlecht zetten stadionbuurt in vuur

door
Heet sfeertje: Fans Anderlecht zetten stadionbuurt in vuur

Donderdagavond worden de resterende tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. En het zwaartepunt van de bekeravond ligt logischerwijs in het Lotto Park. Daar staat immers de clash tussen RSC Anderlecht en Standard op het programma.

Op basis van de resultaten in het seizoen tot dusver, is Paars-Wit de grote favoriet. Na het transferoffensief van afgelopen zomer lijkt Anderlecht eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de prijzen. Momenteel staat RSCA comfortabel tweede in het klassement, het verloor dit seizoen nog maar twee officiële matchen.

Standard komt dan weer een pak wisselvalliger voor de dag. De Rouches staan momenteel slechts 9de in de JPL-stand en tellen alweer 14 punten minder dan Anderlecht. Maar tegen de aartsrivaal uit Brussel kunnen de Luikenaars altijd iets meer. Dat bleek onlangs nog met een spectaculaire comeback in het onderlinge competitieduel.

Vuurwerk en rookbommen

Het belooft dus opnieuw een erg spannend duel te worden. Aan de sfeer zal het alvast niet gelegen hebben. In aanloop naar de aftrap verzamelden de supporters van de thuisploeg massaal rond het stadion. Er werden ook rookbommen en vuurwerk afgestoken om iedereen nog wat extra op te hitsen.

Hopelijk kan de confrontatie dit keer wel plaatsvinden zonder grote incidenten. In het recente verleden liep het immers al meermaals fout in de marge van de onderlinge duels tussen Anderlecht en Standard. Na de competitiematch op Sclessin werd bijvoorbeeld nog met vuurwerk en andere zaken naar mekaar gegooid.

Verbod op blikjes en glazen flessen

In een poging om de gemoederen op voorhand te bedaren, besloten de politie en het stadsbestuur alvast om een drastische maatregel door te voeren. Zo werd een verbod opgelegd op blikjes en glazen flesjes op de supportersbussen van Standard. In principe zou het dus onmogelijk zijn voor de Luikse fans om bier te consumeren op weg naar het stadion. Met hoopt zo om het alcoholgebruik te beperken en te voorkomen dat er blikjes en flesjes wordt gegooid.

POLL: Verwacht u dat er incidenten zullen volgen?

Meest recent

'Club bibbert: tweede grootmacht klopt aan voor Jashari'

Club Brugge houdt tijdens de zomermercato rekening met het vertrek van verschillende sterkhouders. ...

10
10
'Eerste transferbom in Premier League: EK-winnaar voor 60 miljoen'

De zomerse transferperiode gaat officieel pas begin volgende maand van start en in verschillende ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, toptransfer Bertaccini'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
Ulderink al weg bij Antwerp? ‘Dat beslist over toekomst’

Andries Ulderink werd aangesteld als de opvolger van de ontslagen Jonas De Roeck. De Nederlander was ...

79
79
Wouter Vandenhaute slaat snoeihard terug: “Klopt niet!”

Wouter Vandenhaute krijgt vaak de wind van voren bij RSC Anderlecht. De club kwam nu weer met een ...

83
83
'Pijnlijke exit Witsel: spectaculaire terugkeer stap dichter'

Axel Witsel miste vorig seizoen amper een minuut bij Atlético Madrid, maar dit seizoen duwde ...

115
115
'Dochter in grote paniek' Ex-Lierse speler doet horrorverhaal

Sportief gaat het de laatste tijd de slechte kant uit met Willem II. Vorige week werd onze ...

30
30
Hasi maakt Club Brugge-fans compleet met de grond gelijk

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale met 2-1 van Club Brugge, maar na afloop ging het vooral over ...

386
386
Guardiola bespreekt transferopties Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen na tien jaar verlaten. De Rode ...

58
58
Georges-Louis Bouchez genadeloos voor Karim Belhocine

Karim Belhocine werd bij Francs Borains aangesteld met één doel: de club in de ...

49
49
'Transferbom bij Club Brugge: revelatie wil vertrekken'

Club Brugge stevent af op een drukke transferzomer, waarin tal van sterkhouders de kassa stevig ...

405
405
Straffe primeur bij Anderlecht? Hasi hakt knopen door

Hoewel het niks meer te winnen of te verliezen heeft wil RSC Anderlecht het seizoen liefst nog in ...

334
334
'Recordzomer bij Club Brugge: minstens 150 miljoen?'

Ongeacht een eventuele landstitel heeft Club Brugge alweer een boerenjaar achter de rug. Dat heeft ...

206
206
Boskamp stomverbaasd door JPL-topclub: "Compleet raadsel"

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ...

188
188
'Union zet zinnen op pikante transfer bij Club Brugge'

Union SG en Club Brugge zijn momenteel in een verwoede strijd om de landstitel verwikkeld. En ...

664
664
'Transferschok Donnarumma: titanenstrijd barst los'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor de finale van de Champions League en daar speelde ...

196
196
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. ...

350
350
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter ...

602
602
'Exodus Club Brugge: tot zeven (!) sterkhouders naar uitgang'

Club Brugge heeft dit seizoen nog drie wedstrijden te gaan waarin het zich wil verzekeren van de ...

534
534
Fink fileert Club Brugge: "Daarmee zijn ze top in Europa"

Mathematisch kan het nog, maar op dit moment is de landstitel bijzonder onwaarschijnlijk voor KRC ...

670
670

Meer sportnieuws