'Jackpot voor Antwerp: Napoli jaagt op smaakmaker'

893 stemmen
'Jackpot voor Antwerp: Napoli jaagt op smaakmaker'

Antwerp FC zag afgelopen zomer een aantal van zijn kampioenenmakers naar het buitenland vertrekken. En ook in de huidige kern lopen verschillende spelers rond die in aanmerking komen voor een grote transfer. Met name Arthur Vermeeren wordt stilaan grof wild in Europa.

Na het behalen van de nationale dubbel wist de Great Old een complete leegloop te voorkomen, toch kozen enkele belangrijke krachten voor een vertrek. Een verlenging van de samenwerking met Calvin Stengs werd bijvoorbeeld in extremis gekaapt door Feyenoord. Willian Pacho en Gaston Avila werden dan weer voor de nodige miljoenen verpatst aan respectievelijk Eintracht Frankfurt en Ajax.

Voorts slaagden Marc Overmars en co erin om de andere sterkhouders aan boord te houden. Ook Vermeeren bleef uiteindelijk op post. Na zijn indrukwekkende seizoen van de doorbraak kon het Antwerpse goudhaantje in de zomermercato nochtans rekenen op behoorlijk wat interesse. Maar die belangstelling vertaalde zich niet in een concreet en toereikend bod.

LEES OOK: Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

Naam gemaakt in Europa

Sindsdien heeft Vermeeren echter nog meer stappen gezet. Hoewel hij nog altijd maar 18 jaar oud is, heeft de middenvelder inmiddels zijn eerste optredens in de Champions League achter de rug. En ondertussen debuteerde hij ook bij de nationale ploeg. Bovendien maakt de jongeling steeds meer naam in het buitenland. Zo versierde hij deze week nog een fraaie ereplaats op de Golden Boy-verkiezing.

Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens Vermeeren de stap naar een topcompetitie zet. Coach Mark van Bommel hoopt die transfer zo lang mogelijk uit te stellen. Maar ondertussen neemt de interesse zienderogen toe. Zo werd de middenvelder al uitvoerig aan FC Barcelona gelinkt. Volgens Sacha Tavolieri liggen echter nog meer fraaie clubs op de loer.

Italiaanse kampioen op de loer

Naast Manchester United en Borussia Dortmund laat de Waalse transferexpert nu immers ook de naam van SCC Napoli vallen. De Italiaanse kampioen zou de naam van Vermeeren hoog hebben staan op zijn shortlist met mogelijke versterkingen voor het middenveld. De vraag is echter of Napoli aan de financiële voorwaarden kan voldoen. De exacte vraagprijs hangt volgens Tavolieri af van het opbod dat tussen de geïnteresseerde clubs zal ontstaan. Maar sowieso zal Antwerp de jackpot verlangen.

Vermeeren heeft het potentieel voor de absolute top van Europa ...

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

26
26
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

18
18
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

58
58
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

318
318
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

46
46
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

156
156
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

191
191
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

148
148
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

451
451
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

107
107
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

52
52
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

151
151
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

302
302
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

119
119
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

57
57
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

75
75
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

239
239
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

71
71
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

158
158
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

431
431
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

284
284
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

544
544
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws