'Jackpot voor Antwerp: Napoli jaagt op smaakmaker'

door
'Jackpot voor Antwerp: Napoli jaagt op smaakmaker'

Antwerp FC zag afgelopen zomer een aantal van zijn kampioenenmakers naar het buitenland vertrekken. En ook in de huidige kern lopen verschillende spelers rond die in aanmerking komen voor een grote transfer. Met name Arthur Vermeeren wordt stilaan grof wild in Europa.

Na het behalen van de nationale dubbel wist de Great Old een complete leegloop te voorkomen, toch kozen enkele belangrijke krachten voor een vertrek. Een verlenging van de samenwerking met Calvin Stengs werd bijvoorbeeld in extremis gekaapt door Feyenoord. Willian Pacho en Gaston Avila werden dan weer voor de nodige miljoenen verpatst aan respectievelijk Eintracht Frankfurt en Ajax.

Voorts slaagden Marc Overmars en co erin om de andere sterkhouders aan boord te houden. Ook Vermeeren bleef uiteindelijk op post. Na zijn indrukwekkende seizoen van de doorbraak kon het Antwerpse goudhaantje in de zomermercato nochtans rekenen op behoorlijk wat interesse. Maar die belangstelling vertaalde zich niet in een concreet en toereikend bod.

LEES OOK: Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Naam gemaakt in Europa

Sindsdien heeft Vermeeren echter nog meer stappen gezet. Hoewel hij nog altijd maar 18 jaar oud is, heeft de middenvelder inmiddels zijn eerste optredens in de Champions League achter de rug. En ondertussen debuteerde hij ook bij de nationale ploeg. Bovendien maakt de jongeling steeds meer naam in het buitenland. Zo versierde hij deze week nog een fraaie ereplaats op de Golden Boy-verkiezing.

Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens Vermeeren de stap naar een topcompetitie zet. Coach Mark van Bommel hoopt die transfer zo lang mogelijk uit te stellen. Maar ondertussen neemt de interesse zienderogen toe. Zo werd de middenvelder al uitvoerig aan FC Barcelona gelinkt. Volgens Sacha Tavolieri liggen echter nog meer fraaie clubs op de loer.

Italiaanse kampioen op de loer

Naast Manchester United en Borussia Dortmund laat de Waalse transferexpert nu immers ook de naam van SCC Napoli vallen. De Italiaanse kampioen zou de naam van Vermeeren hoog hebben staan op zijn shortlist met mogelijke versterkingen voor het middenveld. De vraag is echter of Napoli aan de financiële voorwaarden kan voldoen. De exacte vraagprijs hangt volgens Tavolieri af van het opbod dat tussen de geïnteresseerde clubs zal ontstaan. Maar sowieso zal Antwerp de jackpot verlangen.

Vermeeren heeft het potentieel voor de absolute top van Europa ...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

23
23
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

109
109
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

157
157
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

34
34
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

188
188
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

101
101
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

103
103
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

185
185
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

139
139
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1209
1209
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

78
78
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

532
532
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1066
1066
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

401
401
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

896
896

Meer sportnieuws