Sfeer Club Brugge slaat om: Deila compleet verslagen

door
Sfeer Club Brugge slaat om: Deila compleet verslagen

KVC Westerlo is momenteel op zoek naar een nieuwe coach na het ontslag van Jonas De Roeck. Tijdens deze overgangsperiode nemen Bart Goor en Eric Reenaers tijdelijk de leiding, maar vicevoorzitter Hasan Cetinkaya heeft al een duidelijk profiel voor ogen.

Rik De Mil, momenteel assistent-coach bij Club Brugge, wordt beschouwd als een zeer geschikte kandidaat. Zijn reputatie als coach met aanvallende intenties, die graag met de jeugd werkt, en zijn vaardigheden als crisismanager, maken hem de ideale coach om Westerlo uit het dal te leiden.

Het mogelijke vertrek van De Mil zou echter een enorme tegenvaller betekenen voor Ronny Deila. De Noorse coach heeft in het voorbije tussenseizoen grote inspanningen geleverd om De Mil aan boord te houden. Als assistent-coach speelt De Mil een belangrijke rol in de werking en als tactische versterking van Deila's aanpak.

LEES OOK: Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

Westerlo heeft duidelijk profiel voor ogen als nieuwe T1

Afgelopen weekend werd Jonas De Roeck ontslagen als hoofdcoach van KVC Westerlo. Het ontslag was onvermijdelijk, gezien de club slechts twee van de zestien competitiewedstrijden had gewonnen. De resultaten waren tegenvallend, de prestaties wisselvallig en de ploeg vertoonde een gebrek aan focus en concentratie.

“Ik wil opnieuw het Westerlo van vorig seizoen zien”, klonk het wanhopig bij doelman Sinan Bolat na de nieuwe nederlaag tegen Anderlecht. “Als Sinan Bolat, toch een van de leiders in de kleedkamer, vrijdag na de wedstrijd heel hard uithaalt en heel expliciet zijn onvrede uit, dan weet je dat het einde in zicht is”, stelde Peter Vandenbempt bij Sporza.

De malaise bij Westerlo kan echter niet uitsluitend aan De Roeck worden toegeschreven; het bestuur draagt ook verantwoordelijkheid voor de huidige situatie. De samenstelling van de kern was onevenwichtig, met te veel nadruk op jonge spelers.

Voorlopig nemen Bart Goor en Eric Reenaers tijdelijk het roer over bij Westerlo, in afwachting van de aanstelling van een nieuwe coach. Hasan Cetinkaya heeft al een duidelijk profiel voor ogen. De vicevoorzitter verklaarde in Gazet van Antwerpen dat de nieuwe coach moet passen bij de filosofie en het DNA van de club.

Hij moet attractief voetbal brengen en met jonge spelers werken, maar wel met meer nadruk op defensieve stabiliteit. Cetinkaya geeft aan dat als een Belgische coach beschikbaar is, ze die zeker zullen overwegen, maar benadrukt ook dat er wegens tijdsgebrek geen haastige beslissingen moeten worden genomen.

Hij streeft ernaar om tegen de wedstrijd tegen KV Kortrijk aanstaande vrijdag duidelijkheid te hebben over de nieuwe coach, maar hij wil ook geen overhaaste beslissingen nemen.

Rik De Mil vinkt alle vakjes af

Yves Vanderhaeghe en Jimmy Thelin (Elfsborg IF) worden beschouwd als belangrijke kandidaten om de vacature bij Westerlo in te vullen. Hasan Cetinkaya heeft een lijst met meerdere ervaren coaches in degradatievoetbal, maar ook Rik De Mil, momenteel assistent-coach bij Club Brugge, staat op het lijstje.

Toen Jonas De Roeck in de zomer van 2021 hoofdcoach werd bij Westerlo, was De Mil al een van de topkandidaten. Bovendien vinkt hij alle vakjes af in het profiel dat Westerlo zoekt voor de beoogde nieuwe hoofdtrainer.

De Mil fungeerde vorig seizoen als interim-hoofdcoach bij Club Brugge na het ontslag van Scott Parker, en hij heeft nooit verborgen dat hij open staat voor een carrière als hoofdcoach, hetzij bij Club Brugge of elders.

In april verklaarde De Mil aan Het Laatste Nieuws dat het hoofdtrainerschap bij een kleinere club in 1A zeker tot de mogelijkheden behoort. “De Mil zelf wil intussen hoofdtrainer van Club worden. Volgens zijn entourage smaakt de passage als tussenpaus naar meer”, meldde De Morgen in mei.

In juni werd in De Standaard aangegeven dat een job als T1 bij een andere club niet uitgesloten was.

De Mil werd uiteindelijk niet de permanente hoofdcoach van Club Brugge, want de club was niet geneigd om, met het ontslag van Carl Hoefkens indachtig, een nieuwe ‘beredeneerde gok’ te nemen met een eerder onervaren en jonge coach.

De Mil cruciaal voor Deila: “Tactiek niet zijn sterkste punt”

Na het vorige seizoen was de toekomst van Rik De Mil bij Club Brugge onzeker. “Na het seizoen zouden we samen bekijken wat de beste oplossing is. Eerlijk: ik weet nog niet waar mijn toekomst ligt”, zei hij in mei aan Het Nieuwsblad.

Club Brugge had echter een sterke wens om hem aan boord te houden, gezien zijn status als 'man van het huis'. Bovendien zag de nieuwe hoofdcoach, Ronny Deila, een samenwerking met De Mil zitten.

In feite was een van de eerste opdrachten van Deila bij Club Brugge om De Mil te overtuigen om zijn assistent-coach te worden. De Noorse coach voerde verkennende gesprekken met alle stafleden, maar de gesprekken met De Mil waren veruit het belangrijkste.

“De meeste energie stak hij evenwel in afscheidnemend hoofdtrainer Rik De Mil”, stelde De Morgen in juni. Deila zag in De Mil een cruciale schakel in de werking voor het nieuwe seizoen en wilde hem graag koppelen aan zijn vaste assistent Efraín Juárez.

“Samen met voorzitter Bart Verhaeghe ijvert Deila in de achtergrond hard voor een verlengd verblijf van De Mil. Een blauw-zwarte cultuurbewaker, die hem bovendien tactisch kan versterken — niet meteen het sterkste punt van Deila”, schreef de krant.

Club Brugge slaagde uiteindelijk in deze missie, aangezien De Mil ervoor koos om assistent-coach te worden bij Deila boven andere mogelijke avonturen, zoals in de Championship met Carl Hoefkens of bij Al Ain in de Verenigde Arabische Emiraten met Alfred Schreuder.

De Mil is de ideale coach/crisismanager voor Westerlo

Het is geen toeval dat Rik De Mil momenteel genoemd wordt als mogelijke hoofdcoach van KVC Westerlo. In de zomer van 2021 was hij al een belangrijke kandidaat voor de positie van T1 en bovendien voldoet hij aan het gewenste profiel, waarbij hij bekendstaat om aanvallend voetbal te brengen en het werken met jonge spelers.

Vorig seizoen bewees De Mil uitstekend werk te leveren als interim-hoofdcoach/crisismanager bij Club Brugge na het ontslag van Scott Parker. Onder zijn leiding gingen de resultaten een stijgende lijn en verbeterden de prestaties aanzienlijk.

Dankzij De Mils expertise kreeg het team een nieuwe dynamiek, gekenmerkt door energie, schwung en druk naar voren. De Mil bracht ook positieve veranderingen in het team, zoals het betrekken van mental coach Rudy Heylen, gezamenlijke ontbijtsessies en het opruimen van materiaal door de verliezers op training.

In vergelijking met Parker communiceerde De Mil veel meer en beter met zijn spelers, zelfs wanneer hij moeilijke beslissingen moest nemen, zoals het opzij zetten van spelers buiten de ploeg of selectie.

De Mil denkt altijd heel goed na over zijn personeelskeuzes en hij legt elke speler perfect uit waarom hij een bepaalde beslissing neemt. Hij treedt ook graag in discussie met zijn spelers en zijn anciens - toen Simon Mignolet, Hans Vanaken en Mats Rits - werden nauw betrokken door hen te laten meedenken en hun mening te vragen.

De Mil voert heldere communicatie en niet toevallig wordt ‘the normal one’ bewierookt door zijn people-manager kwaliteiten. “Hij is een coach die met beide voeten op de grond staat, die best gedijt tussen de spelers in de kleedkamer”, schreef Het Laatste Nieuws eerder.

“Sinds Rik coach is, keerde de goeie vibe terug in de kleedkamer”, zei Mignolet. “Je zag weer een hechte groep op het veld. Rik zorgde er in eerste instantie voor dat we opnieuw voor elkaar strijden.”

Kortom, De Mil lijkt de geschikte coach om Westerlo uit het dal te leiden.

Moet Westerlo voor De Mil kiezen als nieuwe T1?

Meest recent

Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

0
0
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

9
9
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

17
17
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

15
15
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

73
73
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

100
100
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

83
83
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

90
90
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

46
46
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

31
31
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

85
85
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

140
140
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

144
144
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

44
44
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

283
283
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

101
101
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

110
110
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

174
174
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

80
80
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

401
401
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

175
175
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

505
505
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

131
131

Meer sportnieuws