OHL verrast met ex-Rode Duivel als nieuwe assistent

door
OHL verrast met ex-Rode Duivel als nieuwe assistent

OH Leuven is bezig aan een tegenvallend seizoen en staat halfweg de reguliere competitie pas op de veertiende plaats in het klassement. Die tegenvallende resultaten hebben de voorbije maanden al zware gevolgen gehad aan Den Dreef. CEO Peter Willems stapte zelf op en in oktober werd ook trainer Marc Brys ontslagen.

OHL nam daarna ruim de tijd om een opvolger te vinden en kwam uiteindelijk uit bij Oscar Garcia, ex-trainer van onder meer Stade Reims. De Spanjaard kreeg met Manel Exposito (ex-Eupen en -Rode Duivels) snel ook een landgenoot als assistent, maar nu wordt zijn staf nog wat verder uitgebreid.

OHL haalt De Roover aan boord

De club kondigt immers aan dat er nog een assistent toegevoegd wordt aan de staf van Garcia. Het gaat bovendien om een bekende naam. Sepp De Roover heeft namelijk een contract getekend bij OHL.

De 39-jarige was als speler actief bij PSV, FC Eindhoven, Sparta Rotterdam, FC Groningen, Lokeren en NAC Breda. Hij maakte bovendien als rechtsachter deel uit van de generatie die indruk maakte op het EK U21 in 2007 en de Olympische Spelen een jaar later.

Twee keer Rode Duivel

De Roover was ook Rode Duivel. In november 2009 speelde hij onder Dick Advocaat mee in twee oefenwedstrijden tegen Hongarije en Qatar. Het zou echter bij die twee caps blijven, onder meer door blessureleed.

De Roover zette al in 2015 een punt achter zijn profcarrière en was daarna nog enkele jaren in het amateurvoetbal actief, alvorens een trainerscarrière te beginnen. Vorig seizoen was hij trainer van de beloften bij Lierse Kempenzonen en afgelopen zomer werd hij hoofdcoach van eerstenationaler KSK Heist. Na amper enkele maanden vertrekt hij daar dus alweer.

Goede aanwinst voor OHL?

Meest recent

Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

16
16
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

149
149
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

13
13
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

168
168
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

85
85
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

44
44
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

101
101
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

210
210
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

170
170
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

18
18
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

56
56
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

113
113
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

433
433
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

87
87
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

673
673
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

665
665
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

106
106
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

443
443
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

131
131
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

155
155
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

77
77
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

841
841
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

94
94
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

506
506

Meer sportnieuws