‘Club Brugge haalt opvolger Mannaert bij Antwerp’

door
‘Club Brugge haalt opvolger Mannaert bij Antwerp’

Club Brugge dropte dinsdag zeer verrassend nieuws, want het liet weten dat CEO Vincent Mannaert op het einde van het seizoen zijn functie zal neerleggen. Na elf jaar houdt hij het voor bekeken als werknemer bij Blauw-Zwart omwille van "een combinatie van factoren".

De voornaamste factor lijkt echter te zijn dat Mannaert door de constante druk op zijn schouders stilaan wat uitgeblust raakte en niet meer met de volle goesting zijn job deed. Er wordt ook gefluisterd dat zijn relatie met Bart Verhaeghe wat verzuurd was, maar dat wordt door beiden ontkend.

LEES OOK: Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Geen één, maar twee vervangers voor Mannaert?

Feit is wel dat Verhaeghe nu op zoek zal moeten naar een vervanger voor zijn trouwe rechterhand van meer dan een decennium. Dat zal niet evident worden, want Mannaert vervulde eigenlijk twee jobs bij Club. Hij was immers CEO, maar had daarnaast ook de leiding over het sportieve beleid.

Het zou dus goed kunnen dat Club twee vervangers voor Mannaert zal moeten gaan zoeken. Het Nieuwsblad schuift daarvoor alvast twee zeer opmerkelijke namen naar voor. Om Mannaert als CEO op te volgen, zou Bob Madou de topfavoriet zijn. Madou is momenteel al bij Club aan de slag als Chief Business.

Haalt Club Jaecques weg bij Antwerp?

De kwaliteiten van Madou liggen echter vooral in het organisatorische en commerciële en dus zou er naast hem nog een sportief directeur komen. Daarvoor wordt zowaar de naam van Sven Jaecques genoemd. Nochtans is Jaecques momenteel CEO bij Antwerp.

Club zou dan echter wel aan tafel moeten met zijn grote rivaal. Een ander saillant detail is dat Jaecques een echte Cercle-man is. Hij kreeg als speler zijn jeugdopleiding bij de Vereniging en werkte er later nog als jeugdcoach, hoofd van de jeugdopleiding en technisch directeur. Of hij zal staan te springen om aan de slag te gaan bij de aartsrivaal van de ploeg van zijn hart, is dus de vraag.

Zou een tandem Madou-Jaecques een goede manier zijn om Mannaert te vervangen?

Meest recent

Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

13
13
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

103
103
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

113
113
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

60
60
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

519
519
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

191
191
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

91
91
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

91
91
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

237
237
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

115
115
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

30
30
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

161
161
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

84
84
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

334
334
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

347
347
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

47
47
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

772
772
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

362
362
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

42
42
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

517
517
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

47
47
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

133
133
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

334
334
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

142
142
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

204
204

Meer sportnieuws