Totale ommekeer: 'Gouden Schoen krijgt titanenduel'

door
Totale ommekeer: 'Gouden Schoen krijgt titanenduel'

Het einde van het kalenderjaar 2023 nadert en ook in de voetballerij worden dan verschillende individuele prijzen uitgedeeld. In ons land is het alvast uitkijken naar de uitreiking van de Gouden Schoen. Die strijd zou plots toch nog spannend kunnen worden.

De Gouden Schoen wordt al decennia lang uitgereikt aan de beste speler op de Belgische velden, tenminste toch volgens de stemgerechtigden. Maar de procedure blijft voor discussie vatbaar. Zo wordt gestemd over een heel kalenderjaar, dat verdeeld is in twee rondes. In principe komen dus de helft van twee verschillende seizoenen in aanmerking.

Bijgevolg hebben spelers die in de zomermercato andere oorden opzochten dus weinig kans om met de trofee aan de haal te gaan, vermits ze in de tweede stemronde geen punten kunnen sprokkelen. En dat zijn er dit jaar nogal wat. Teddy Teuma, Mike Trésor, Victor Boniface, Calvin Stengs, Bart Verbruggen, Noa Lang, Ayase Ueda, Willian Pacho, ... kozen in de zomer allemaal voor een andere competitie.

Topfavoriet Toby

Gelukkig bleef ook nog een aantal smaakmakers op post. Maar daarvan zijn er slechts weinigen die hun goede prestaties van in de eerste helft van kalenderjaar konden bevestigen. Denk aan pakweg Gift Orban, Vincent Janssen, Bilal El Khannouss, Hugo Cuypers, ... . Lange tijd werd dan ook één grote favoriet naar voren geschoven: Toby Alderweireld.

De aanvoerder speelde vorig seizoen een aanzienlijke rol in de successen van Antwerp FC. Bovendien scoorde hij het historische kampioenendoelpunt en is de gunfactor bij hem redelijk groot. Dit seizoen blijft de (voormalige?) Rode Duivel op constante basis presteren, ook in de Champions League houdt hij zich doorgaans staande.

Inhaalbeweging Vertonghen

Maar met de eindmeet van de stemming in zicht, krijgt Alderweireld er plots een te duchten kandidaat bij. Bij Het Nieuwsblad liet men immers verstaan dat Jan Vertonghen wel eens de grote uitdager kan worden van zijn jarenlange ploegmakker. Yves Taildeman van La Dernière Heure gaat zelfs nog een stap verder en wijdt een volledig column aan het mogelijke duel tussen de twee topverdedigers.

Op basis van de voorbije weken lijkt Vertonghen alvast in het voordeel voor de tweede stemronde en die bleek in het verleden al meermaals doorslaggevend. Dat kapitein van Anderlecht zijn interviews ook regelmatig in het Frans aflegt, kan volgens Taildeman ook een factor worden aan de andere kant van de taalgrens. Het belooft dus nog een spannend duel te worden tussen twee grote namen uit het Belgische voetbal die honderden matchen aan mekaars zijde afwerkten.

POLL: Wie verdient de Gouden Schoen het meest?

Meest recent

Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

10
10
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

8
8
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

40
40
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

105
105
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

258
258
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

133
133
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

409
409
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

334
334
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

83
83
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

166
166
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

266
266
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur ...

290
290
Kopzorgen Garcia: volgende steunpilaar Duivels valt uit

Binnen een maandje blazen de Rode Duivels verzamelen voor hun eerste WK-kwalificatieduels. In ...

147
147
'Ommekeer compleet: De Bruyne vol voor Europese topclub'

Nog drie competitieduels en één bekerfinale, dan zit de uiterst succesvolle passage ...

407
407
Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de ...

342
342
Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het ...

493
493
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van ...

458
458
'Vertrek Vandenhaute zadelt Anderlecht met groot probleem op'

RSC Anderlecht zal andermaal een seizoen afsluiten zonder grote prijs. Bij een deel van de achterban ...

827
827
'Real schiet in actie: transferdeal van 58 miljoen'

Komend weekend staat de vierde Clasico van het seizoen op het programma. Real Madrid moet dan winnen ...

143
143
Fink de mist in bij KRC Genk: "Vreemde communicatie"

Na een pijnlijke 1 op 15 lijkt KRC Genk volledig uit de titelstrijd geslagen. Coach Thorsten Fink ...

473
473

Meer sportnieuws