Vormer onthult breekpunt bij Club: "Ben helemaal loosgegaan"

door
Vormer onthult breekpunt bij Club:

Volgende week staan de achtste finales van de Croky Cup op het programma. Daarbij wordt het onder meer uitkijken naar het West-Vlaamse duel tussen Club Brugge en Zulte Waregem. Dan maakt Ruud Vormer immers zijn grote rentree in het Jan Breydel-stadion.

Vormer was jarenlang een vaste sterkhouder bij Blauw-Zwart en droeg meerdere seizoenen de aanvoerdersband. Hij hielp Club onder meer aan vijf titels en een beker. In 2017 veroverde de middenvelder ook de Gouden Schoen. Maar sinds de jaargang 2021-2022 begon hij steeds minder minuten te maken.

Uiteindelijk werd hij in het voorbije seizoen zelfs helemaal naar de kant geschoven bij de Bruggelingen. In januari besloot hij dan ook om voor de laatste maanden van zijn contract op huurbasis te vertrekken. En zo belandde Vormer bij Zulte Waregem.

Confrontatie met Clement

Daar kon hij eveneens al snel zijn stempel drukken. En hoewel de club degradeerde, besloot Vormer zijn contract bij Essevee te verlengen. Daar strijdt hij momenteel voor de titel in de Challenger Pro League. En volgende week wil hij dus zijn geliefde ex-club kloppen in de beker.

In aanloop naar dat duel kwam Vormer nog eens terug op zijn veelbesproken vertrek in Brugge. Zo getuigt hij in HUMO over een confrontatie met toenmalige coach Philippe Clement, die hem passeerde in de Champions League. "Ik ben naar zijn kantoor boven gerénd en ben helemaal loosgegaan. Hij heeft geprobeerd om het uit te leggen, maar dat was verloren moeite: het kwam niet meer binnen bij mij. Buiten zinnen was ik."

Op vraag van de club?

Die confrontatie bleek het begin van het einde. "Sindsdien mocht ik almaar minder vaak spelen. De keuzes van een trainer, zeker? Of van de club? Daar zal ik nooit achter komen. Ach, die strijd kon ik toch nooit winnen", stelt Vormer, die ook onder Clement's opvolgers Alfred Schreuder en Carl Hoefkens uiteindelijk amper nog speelde. Volgens manager Vincent Mannaert was dat ook op voorhand doorgesproken. "Heeft-ie dat gezegd? Ach, maakt niet uit. Het is een welles-nietesverhaal", aldus de Nederlander.

POLL: Club zou een type-Vormer momenteel goed kunnen gebruiken ...

Meest recent

De Mil komt met onheilspellende boodschap voor Charleroi

Charleroi is goed op weg om de Europe Play-Off naar zich toe te trekken. Op drie speeldagen voor het ...

0
0
Coucke poseert in Parijs, fan reageert met scherpe oproep

Marc Coucke heeft een weekend met twee gezichten achter de rug. Zondag zag de grote baas van ...

124
124
'Napoli of MLS? Dit is de prioriteit van De Bruyne'

De toekomst van Kevin De Bruyne blijft voor heel wat beroering zorgen. Zolang de Rode Duivel nergens ...

18
18
'Atletico wil verbazen: pikante transfer bij Barça'

FC Barcelona kreeg deze week een mokerslag met de uitschakeling door Inter in de halve finale van de ...

24
24
Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

134
134
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

43
43
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

45
45
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

134
134
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

320
320
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

559
559
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

181
181
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

621
621
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

404
404
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

95
95
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

191
191
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

324
324
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur ...

311
311
Kopzorgen Garcia: volgende steunpilaar Duivels valt uit

Binnen een maandje blazen de Rode Duivels verzamelen voor hun eerste WK-kwalificatieduels. In ...

159
159
'Ommekeer compleet: De Bruyne vol voor Europese topclub'

Nog drie competitieduels en één bekerfinale, dan zit de uiterst succesvolle passage ...

456
456
Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de ...

392
392

Meer sportnieuws